TJ Štěchovice - Arsenal Česká Lípa 0:1 (0:0)

Nezvykle nerovný a hrbolatý terén způsoboval hráčům mnoho komplikací. K vidění byly nepřesné pasy a kažené kombinace, zkrátka se nedařilo hrát fotbal. První vážnější šanci si dokázali připravit domácí, když Marek přiťukl míč Branému, jeho střelu na branku ovšem zlikvidoval Bojčuk.

I další domácí šanci musel řešit gólman Bojčuk. Vytěsnil Lukešovu střelu z trestného kopu, která mířila pod břevno. Č. Lípa poprvé zahrozila ve 23. minutě, po rohu Knoblocha hlavičkoval do tyče Nikovski.

Skóre mohl o chvíli později otevřít Barciaga po centru Knoblocha, jenže z vyložené šance střílel nad branku. V závěru prvního poločasu se o další šanci hostů postaral aktivní Knobloch, avšak jeho přihrávku u levé tyče štěchovické branky zlikvidovala obrana.

Do druhé půle poslal českolipský trenér šest nových hráčů a hra se rázem zlepšila. Do šance se dostal znamenitý střelec z minulého zápasu Karel Vrabec, mířil ale vedle. O dvě minuty později zahrozil na druhé straně hřiště domácí Lukeš střelou z přímého kopu, míč proletěl těsně nad brankou Bojčuka.

Jediný gól utkání tak přišel až v 65. minutě. Stejně jako v zápase s Brozany se o branku postaral Vrabec, poté co mu přihrál Broschinský. Míč se odrazil od břevna za brankovou čáru 0:1. Z následného útoku mohl zvyšovat Jordák, nastřelil ale znovu jen brankovou konstrukci. V závěru utkání měla Č. Lípa převahu, dalšího gólu se bohužel již nedočkala.

„My jsme dnešní utkání nepojali jako generálku před Hlavicemi, ale jako další utkání, kde hráli všichni hráči. Hráli jsme poprvé na přírodním trávníku, na který jsme se dostali poprvé po půlroce. Trávník nebyl vůbec připravený, míč hodně odskakoval. Jsem rád, že jsme nedostali branku, defenzivní práci jsme odpracovali na slušné úrovni. Naopak jsem spokojen, že jsme jednu branku dokázali vstřelit, což je dobré pro příští týden, kdy nás čeká ligový zápas s Hlavicemi. Věřím v sílu kolektivu, která je silná. Očekávám, že předvedeme dobrý výkon,“ komentoval po utkání českolipský trenér František Šturma.