Čtyřicítku přítomných diváků proto překvapilo, jak snadno a rychle se dostali domácí do dvoubrankového vedení. Hned v 5. minutě putoval míč po ose Krutina – Maier na nabíhajícího Růžka, který si kličkou položil na zem brankáře Řezníčka, další kličkou se zbavil dobíhajícího obránce a střelou do prázdné branky poslal Poběžovice do vedení – 1:0. Než se stačili hosté vzpamatovat, našel Krutina nabíhajícího Baboráka, který tváří v tvář Řezníčkovi střelou z 10 metrů zvýšil na 2:0. V 10. minutě mohlo být s hosty ještě hůř, ale Růžkův pokus o lob Řezníček zneškodnil.

Radost ale netrvala dlouho, protože ve 12. minutě vznikl po Wendlově rohovém kopu před domácí brankou závar, v němž se nejlépe orientoval Černý, a střelou zblízka snížil na 2:1. Poté se začali prosazovat hosté, kteří lépe kombinovali a díky důrazu vyhrávali většinu soubojů.

Smůlu si poběžovičtí vybrali ve 28. minutě, kdy si brankář Fábik při chytání vysokého míče poranil koleno, dostal se s míčem v rukou mimo pokutové území a potom musel za asistence domácí lavičky opustit i hřiště. Brankářský dres oblékl obránce Hranai a hned ve 33. minutě musel přihlížet, jak se po Wendlově dobře kopnutém tr. kopu snáší míč k jeho pravé tyči – 2:2. Za odstoupivšího Fábika naskočil Václavovic a hned v první akci se dostal do tutovky, když se po Roháčově tr. kopu dostal u vzdálenější tyče k hlavičce ze tří metrů, ale trefil jen brankáře. Obrat ve skóre přišel ve 41. minutě, kdy si na půlce na odražený míč naběhl osvračínský Janka, sólo po pravé straně zakončil střelou z úhlu z osmi metrů k bližší tyči, kterou prostřelil Hranaie – 2:3.

Ve druhém poločasu se hrálo v poli vyrovnaně, občas měli domácí více ze hry, ale překonat hostující obranu se jim nepodařilo. Když pak v 57. minutě po pravé straně zatáhl míč hostující Janka, přihrávkou pod sebe našel volného Bukovského, jehož střelu se snažil Hranai pouze vykopnout, což se mu nepodařilo. Bylo rozhodnuto – 2:4. Pak z tr. kopu o kousek netrefil domácí branku Wendl a centr M. Duchoně odvrátil Decker.

V 69. minutě sebral těsně před nabíhajícím Baborákem, po centru Růžka, míč hostující brankář Řezníček, potom trefil po pěkné akci domácí Roháč jen tělo soupeře a z protiútoku se dostal ke střele Janka, ale mířil jen do těla Hranaie. Čtvrthodinu před koncem se domácí hodně zlobili na nepřesného rozhodčího Novotného, když neodpískal zákrok Zdeňka Duchoně na pronikajícího Růžka v pokutovém území, po kterém se domácí útočník ve vyložené šanci ocitl na zemi. V 76. minutě se odražený míč dostal k domácímu Václavovicovi, ale jeho střelu z 12 metrů výborně zneškodnil Řezníček.

Hosté pak do konce zápasu hlídali získaný náskok, takže domácí měli častěji míč na kopačkách, ale pokusy Baboráka a Krutiny osvračínskou branku neohrozily.

Tři body, které si Osvračín z Poběžovic odvezl, jej katapultovalo na druhé místo tabulky, zatímco prohra domácím přisoudila místo předposlední. (vok)

SK Poběžovice - Sokol Osvračín A 2:4 (2:3)

Branky: 5. Růžek, 6. Baborák – 12. Černý, 33. L. Wendl, 40. Janka, 57. Bukovský. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:0. Diváci: 40.

Poběžovice: Fábik (35. Václavovic) – Hranai, Roháč, Decker, D. Ticháček – J. Ticháček, Krutina, Štefan (85. Horský), Maier (65. Doktor) – Růžek, Baborák. Hr. trenér: Vlastimil Horský.

Osvračín: Řezníček – Wendl, Z. Duchoň, Kruml, Wanke – Mučka, Bukovský, Černý, Chocholatý – M. Duchoň, Janka. Hr. trenér: Luboš Wendl.