Hned po rozehrání pronikl po pravé straně Korba, přízemním centrem našel před brankou nejlepšího střelce ´šavlí´ Jukla, který po čtyřiadvaceti odehraných vteřinách otevřel skóre – 1:0. I další chvíle patřily Olympii. V 5. minutě se v šanci ocitl Piták, na něhož domažlická defenziva zapomněla při rohovém kopu. Ve 27. minutě podržel Jiskru Šiman, který kryl trestný kop Jukla mířený k tyči. Poté se začali osmělovat i hosté. Hra se přesunula na polovinu Olympie, ale bez výraznější šance.

Ve druhé půli Jiskra přidala a po hodině hry se dočkala vyrovnání. Bezdička vybojoval roh, z něhož Mužík našel na malém vápně Fořta, který překonal Frydrycha – 1:1. Domácí si vzápětí mohli vzít vedení zpět, ale Šiman vytěsnil hlavičku Pitáka. Osm minut před koncem se v obrovské šanci ocitl domažlický stoper Bauer, ale z voleje trefil brankáře, poté Braun vysunul Bezdičku, který prošel až do šestnáctky, kde se mu ale pod nohy vrhl domácí gólman a tutovku zmařil.

Po tříminutovém nastavení došlo na penalty. O druhém bonusovém bodu pro Jiskru se rozhodlo ve čtvrté sérii, kdy Braun napodobil Chocholouška, Bauera a Černého před sebou a překonal gólmana Olympie, zatímco domácí Novotný minul. Mužík pak proměnil a Jiskra se radovala z druhého bodu.

Ohlasy po utkání

Obránce Jiří Piroch, Jiskra Domažlice: ,,Začátek zápasu se nám nepovedl, v 1. minutě jsme inkasovali. Paradoxně nás to nakoplo a od 20. minuty jsme byli více na balonu. O přestávce jsme si řekli, že musíme dál hrát aktivně, což se povedlo a odměnou bylo vyrovnání po standardní situaci. Pak se hra změnila spíše na nakopávané míče, ale dokázali jsme uskákat plno standardních situací soupeře. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli na penalty. Soupeř byl těžký, s dobrým přechodem do útoku." (poj)

FC Olympia Hradec Králové – Jiskra Domažlice A 1:1 (1:0) na PK 3:5

Branky: 1. Jukl – 62. Fořt. Rozhodčí: Lerch – Machýček, Žáková. DFA: Urbanec. ŽK: 1:1 (13. Duben – 90+3. Lešek). Diváci: 125.

FC Olympia Hradec Králové: Frydrych – Duben, Novotný, Štastný – Poděbradský, Demeter, Piták (70. Ptáček), Prošek (70. Kraják) – Jukl, Korba (85. Ličman), Očovan. Trenér: Miloš Sazima, as. Jan Kraus.

Jiskra Domažlice A: Šiman – Blažek, Bauer, Piroch, Lešek – Braun, Bezdička (85. Roubal), Hejda (88. Hrubý), Pedro (92. Chocholoušek), Mužík – Fořt (81. Černý). Trenér: Radek Kronďák.