FC Písek – Jiskra Domažlice 3:2 (0:0)
Úvod utkání nabídl opatrný fotbal, postupně se iniciativa nastěhovala na kopačky domácích. První vážnější ohrožení branky si ale připravila Jiskra. Fořt trefil břevno, ale dle pomezní Zadinové z ofsajdu. Touto šancí začali přebírat iniciativu hosté. Braun pak po rohu Mužíka hlavičkoval vedle Rondzikovy svatyně.

Závěr první půle vyzněl jednoznačně pro Jiskru, která Písek zatlačila a vytvořila si dvě tutovky. Ve 43. minutě se ocitl v šanci Hradecký po vysunutí Mužíkem, ale vyběhnuvší Rondzik střelu vyrazil na roh. O minutu později Fořt vysunul Hradeckého na pravou stranu, ten centrem našel ve vápně Mužíka, který z jedenácti metrů pořádně netrefil balon a Rondzik tak neměl velkou práci.

Do druhého poločasu domácí kouč Prášil nahradil Helda Němcem a ten svým důrazem dělal Jiskře problémy. Hosté zahrozili v 56. minutě, kdy Beránek z levé strany přenesl hru na Fořta, který z překonal Rondzika. Vše ale bylo zbytečné, protože pomezní Vnuk odmával ofsajd. Nedáš-dostaneš platilo v 60. minutě. Rondzik založil dlouhým výkopem akci, kterou jeden z domácích prodloužil hlavou na Řezáče, ten se zbavil nedůrazného Brauna a levačkou prostřelil Šimana – 1:0.

Za pouhých osm minut se protáhl středem pole domácí Havel, ideálně za obránce vysunul opět Řezáče, který tváří v tvář Šimanovi zakončil z jedenácti metrů k jeho pravé tyči – 2:0. Jiskra se nevzdala, zaváhání Němce potrestal střídající Špírek v 75. minutě střelou z 25 metrů, která před Rondzikem skočila a zapadla k tyči – 2:1.

O dvě minuty později upadl v pokutovém území Mužík, ale píšťalka nepřesného sudího Hocka zůstala němá. V 84. minutě nejprve jeden s píseckých hráčů srazil Bauera, v následné strkanici Chocholoušek porazil hráče soupeře, za což mu sudí po chvilce váhání udělil druhou žlutou a poslal ho předčastně do sprch. O dvě minuty později domácí provedli rychlý výpad do rozhozené obrany hostů, Voráček našel v šestnáctce Němce, který obstřelil vybíhajícího Šimana – 3:1. Domažličtí po rohu Špírka v nastaveném čase přesnou hlavičkou Bauera už jen snížili na 3:2. Po tomto gólu sudí ukončil zápas.

Domácím se tak poprvé v historii povedlo porazit Jiskru , která má na kontě s tímto soupeřem šest vítězství, dvě remízy a první prohru.

FC Písek: Rondzik - Šlehofer, Havel, Holub, Řehák - Voráček (90. Grobár), Milec, Kalášek, Ježdík (88. Zušťák) - M. Held (46. Němec), Řezáč (81. J. Held). Trenér: Ondřej Prášil.

Jiskra Domažlice: Šiman - Chocholoušek, Bauer, Braun, Beránek- Leitl (68. Špírek), Mužík, Čada, Došlý, Hradecký (79. Javorský) - Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek, as. Pavel Vaigl.

Branky: 60. a 67. Řezáč, 86. Němec - 75. Špírek, 90.+1 Bauer. ŽK: 2:3 (Němec, Zušťák - Chocholoušek 2x, Mužík). ČK: 0:1 (85. Chocholoušek po 2 x ŽK). HR: Hocek - Vnuk, Zadinová. DFA: Andrejs. Diváků: 510. Autor: Jiří Pojar