FK Holýšov B – TJ Start Bělá nad Radbuzou 3:2 (1:1)

Na souspisce Holýšova šlo napočítat devět hráčů, kteří mají různě intenzivní zkušenost z krajského přeboru. Proto není divu, že to byli domácí, kdo měl od začátku míč pod kontrolou. Až na sérii rohových kopů ale z převahy nebylo nic závažného. Po čtvrt hodině se hra vyrovnala a vědět o sobě dali i hosté. Ti si ve 23. minutě vypracovali gólovku, když Landrgott vyslal kolmicí Marinova do úniku, domácí gólman Šašek ale včasným výběhem šanci zmařil. Penalty se hostující fanoušci dožadovali marně a z rohu gól nepadl.

Po půlhodině mohli otevřít skóre domácí, když soupeř ztratil na polovině míč a na bránu se hnal Vítek, jenže pálil vedle. O pět minut později vyzkoušel Fichtlovu pozornost v brance Bělé režisér hry domácích Makovský. Ve 38. minutě se už ale příznivci Holýšova radovali z plodné spolupráce dvojice, o kterou před časem usiloval Staňkov. Vrba našel Vítka, ten ustál souboj v šestnáctce a otevřel skóre – 1:0. Jenomže vzápětí fauloval Lukáš jednoho z hostů, a Pustovojt z trestného kopu přesnou ránou vyrovnal – 1:1. Ve zbylých pěti minutách se oba týmy snažily hlavně neinkasovat, až v závěru Kraus vysunul Vrbu, ten ´zařízení´ netrefil .

Fotbal na úrovni předváděli hráči obou mužstev i po přestávce. Hosté po vyrovnávacím gólu nabyli sebevědomí, a začali se dostávat do obrátek, hlavně při rychlých průnicích po křídle však naráželi na tvrdě hrající domácí obránce. Zásadní zlom přinesla 52. minuta, kdy Bělá přišla o špílmachra Jarinu. Ten při průniku do šestnáctky prohrál souboj, po nekontrolovatelném pádu si přetrhal vazy v rameni a volala se sanitka. Ze ztráty hráče Viktorie Plzeň a třetiligových Domažlic se už hosté nevyhrabali. Holýšov sice o čtyři minuty později přišel o brankáře, který byl vyloučen za vražení do soupeře v přerušené hře, a Marinov z penalty poslal Bělou do vedení – 1:2, oslabení však domácí paradoxně nakoplo.

Znovu se chopili iniciativy. Hosté, na nichž byla s přibívajícím časem patrná únava ze zápasu v Krchlebech, se pouze bránili. V 62. minutě hosté v domnění, že budou rozehrávat oni, darovali Holýšov roh. Kubina od praporku našel Levičkovu hlavu trčet nad ostatními a bylo vyrovnáno – 2:2. Po vyrovnání se domácí pevně chopili otěží, hosté se pouze bránili. Když ale Bělá v 87. přežila velký závar před svojí brankou, zdálo se, že dojde na penalty. Jenomže vzápětí hosté chybovali při odkopu, míče se lacino zmocnil mladý Kraus a po individuální akci střelou na protější tyč překonal Fichtla – 3:2. Protože Kubina v další šanci branku hostů minul a na druhé straně neuspěl Mothejzík, radovali se z výhry domácí.

Rezerva Holýšova tak přezimuje na čele tabulky okresního přeboru s náskokem jednoho bodu před Bělou. Na tu se s těsným odstupem jednoho bodu tlačí Mrákov a dva body na ni ztrácí Chodov.

FK Holýšov B: Šašek – Levička, Kubina, D. Šobr (56. Steinbach), Vítek, Kraus, Lukáš, Svoboda (46. M. Šobr), Zaruckij, Vrba (73. Chvojka), Makovský. Trenér: M. Svoboda.
TJ Start Bělá nad Radbuzou: Fichtl – Strouhal, Jarina (56. Mothejzík), Frank, Ja. Černý, Ji. Černý, Landrgott, Bořil, Pustovojt, Braun, Marinov. Trenér: P. Cingroš.
ŽK: (22. D. Šobr, 40. Lukáš, 90. Kubina – 22. Jarina) ČK: 1:0 (56. Šašek). HR: Plzák – Kuška, Kastl. Diváků: 120.