I. B třída: Tlumačov i Postřekov vyhrály derby

Domažlicko – Hned tři třaskavá okresní derby nabídlo 7. kolo I. B třídy. Kromě Kdyně se v nich pokaždé z vítězství radovali domácí, Tlumačov i Postřekov. Rezerva Kolovče byla před víkendem jediný tým, který dosud nepoznal hořkost porážky a neporazitelnost si udržela i s oslabenou Přimdou, které Duchoň a spol. nasázeli deset gólů!

8.10.2014

Další fotbalové chodské derby. Tlumačov vs. Milavče.Foto: Deník/ Václav Tauer

Tlumačov A – Milavče 5:0 (3:0)
Už v předešlých utkáních s Meclovem a Stříbrem předváděl Tlumačov dobré první poločasy, tentokrát ale svěřenci trenéra Čadka vydrželi jezdit celých devadesát minut. Na koně je posadil šťastný gól, když Wolfův pokažený centr ve 20. minutě skončil za Královcovými zády. Po osmi minutách zvýšil vedení Řezníček – 2:0. A protože L. Hruška s Malíkem (ten dal i gól) pokryli Martina a Jakuba Šota a ani přes Podestáta na kraji obrany cesta nevedla, hosté bez Copáka směrem dopředu moc nepředvedli. Domácí byli důraznější, z čehož vytěžili další góly a výsledkem byla nečekaně vysoká výhra Startu, který se hřeje na druhé příčce tabulky.

Start Tlumačov A: Touš – M. Hruška (70. Bláha), Podestát, Kašpar, L. Hruška, Wolf (57. Frček), Veselý, Malík (79. Brichcín), Čára, Řezníček (55. J. Hruška), Minařík (76. Forst). Trenér: Pavel Čadek.
Sokol Milavče: Královec – Příbek, Stauber, Klukan, Krčma – Hranai, Wendl, M. Šot, Kořán – Pustina (71. Vondrovic), J. Šot (80. Dojčar). Trenér: Václav Bor.
Branky: 20. Wolf, 28. Řezníček, 41. Veselý, 60. Malík, 73. J. Hruška. ŽK: 1:2. HR: Ruda. Diváci: 150. Nejlepší hráči: Malík – Stauber.

Kdyně – Klenčí A 1:2 (0:2)
Domácí bez čtyř zraněných (a to Džugan musel po poločasu také do nemocnice) prospali první půli. Klenčí mělo několik šancí, ale Hromník z malého vápna přestřelil branku a při Mifkově šanci jeden z domácích vykopl míč z brankové čáry. Hosté se dočkali ve 20. minutě, kdy Psutka proměnil penaltu za faul na Ledvinu – 0:1. Před obrátkou hosté udeřili podruhé. Mifek vyslal na zteč Hromníka, ten zatáhl balon a vrátil jej zpět na Housara, který gólem do šatny zvýšil – 0:2. Ve druhé půli měli převahu domácí, ale dosáhli jen snížení zásluhou Hamora – 1:2. Moc jiných šancí si nevytvořili.

SK Kdyně 1920: Horáček – Miklič, P. Forst, Zíma, L. Výškrabka – Džugan, Hamor, J. Šmejkal, Knauer – K. Šmejkal, K. Forst. Střídali: Černý, Kratochvíl. Trenér: Karel Žambůrek.
Spartak Klenčí A: Sokol – Osvald, Psutka, J. Čech, Ledvina -V. Čech, Hromník, Housar, Houdek (65. Hůla) – Mifek, Faschingbauer (78. Hojda). Trenér: ?
Branka: Hamor – Housar, Psutka; ŽK: 2:2. HR: ?. Diváků: 100. Nejlepší hráči: Hamor – Osvald.

Postřekov – Meclov 2:1 (0:1)
První poločas měl vyrovnaný průběh. Obě mužstva se střídala v aktivitě, domácí si vytvořili o něco víc šancí, jenže ztroskotávali na nepřesné finální přihrávce nebo zakončení. Meclov dostal do vedení Němec, pak ale musel střídat řízný stoper Malík a karta se začala obracet. Postřekov se dočkal vyrovnání po hodině z penalty, kterou Steinbergerovi sice brankář Dolejš vyrazil, ale na dorážku už neměl. Hosté znovu začali hrát až poté, co po akci postřekovských ikon Váchala a Královce inkasovali podruhé. Domácí ale ve zbylé čtvrthodině podržel Frei. Závěr utkání poznamenala dvě vyloučení.

Sokol Postřekov A: Frei – V ´Paša´ Královec (84. Kreuz), Kuželka, V. ´Para´ Královec, Brychcín – L. Ledvina (70. T. Ledvina), Cibulka, J. Němec, Váchal (91. Veber), Steinberger – Polák (77. Landrgott). Trenér: Petr Váchal.
TJ ZD Meclov A: Jos. Dolejš – Kružík, Malík (39. J. Vogeltanz), P. Vogeltanz, Vilím – Pačesný, Beňušík, Javůrek (79. Jan Dolejš), Kafka, F. Němec, Vrána. Trenér: Jiří Vogeltanz.
Branky: 62. Steiberger z PK, 75. Královec – 34. F. Němec. ŽK: 8:3 ČK: 1:1 (92. Cibulka – 88. Vrána). HR: Špoták. Diváků: 150. Nejlepší hráči: Frei – F. Němec.

Koloveč B – Přimda 10:0 (3:0)
Lídra soutěže sice postihla marodka a kvůli nemoci chyběli Homolka se Součkem, ale Přimda dorazila do Únějovic jen v deseti, navíc pro zranění jednoho z hráčů dohrávala v devíti. Oslabení hosté se zakopali kolem vlastní šestnáctky, a tak domácí museli dobývat. Nerozhodný stav vydržel pětadvacet minut, pak se postupně prosadili Duchoň, Kadlec a na konci poločasu ještě Gabriel. Ve druhé půli Slavoj demoralizovaný Tatran Přimda doslova ´semlel´, jen sám prezident klubu Duchoň nasázel soupeři bůra!

Slavoj Koloveč B: Janeček – Fr. Šlajs, Gabriel (46. Lucák), Mastný, Záhrobský – P. Kadlec, Bittengl, Denk, Tomášek – Duchoň, J. Rejthar. Trenér: Jindřich Bittengl. Branky: Duchoň 5, Kadlec 3, Bittengl, Gabriel. ŽK: 3:1. Diváků: 50. Nejlepší hráči: Duchoň – ?

Další výsledky: Dl. Újezd – Stříbro 4:2 (2:1) Branky: Dravecký 2, Havel, Zeman – Hřebík, Turna; ŽK: 4:0; ČK: 1:0. Bezdružice – Merklín 2:1 (1:0) Branky: Puss 2 – Kříž; ŽK: 5:5; ČK: 1:1.