ČFL: Jiskra na domácí půdě porazila pražský Meteor

Domažlice – Po utkáních se Zápy a Převýšovem, která domažlická Jiskra prohrála, Chodové doma porazili pražský Meteor. V tomto zápase 14. kola České fotbalové ligy padlo hned šest branek.

10.11.2014

Domažlického Vítězslava Hrdličku (uprostřed) zastavují zleva Miroslav Minárčik a Matěj Pikous z týmu Meteoru.Foto: Deník/ Václav Tauer

Domažlice – Meteor 4:2
V prvním poločase se ale na domažlické Střelnici moc fotbalových kouzel nedělo. Zajímavé věci přišly až ke konci první části zápasu. Ve 41. minutě nejdříve poslal domácí do vedení kapitán Jiskry Petr Mužík, jenže v dresu hostí na poločasových 1:1 záhy srovnal Jan Fíček.

A ve druhém poločase se s brankami roztrhl pytel. V 56. minutě se Jan Fíček trefil podruhé, když proměnil penaltu po faulu domácího Bárty na jednoho z útočících hráčů ve vápně Jiskry. V poslední půlhodině utkání to však byli už jen domácí, kteří slavili úspěch. V 61. minutě si po Leitlově centru do šestnáctky Meteoru vstřelil vlastní branku Jiří Ptáček. A nešťastné okamžiky hostujícího obránce ještě pokračovaly.

Dvacet minut před koncem Ptáček fauloval před svou brankou Hrdličku, načež následoval další pokutový kop. Ptáček navíc viděl druhou žlutou kartu v utkání a předčasně šel pod sprchy. K nařízené penaltě se postavil Mužík a ranou do šibenice vrátil domácím vedení.

To v 74. minutě čtvrtou brankou Jiskry ještě potvrdil Petr Došlý. Chodové tak v gólové přestřelce zvítězili 4:2 a drží se v popředí třetí ligy. „Po špatném prvním poločase jsme se v tom druhém rozjeli, měli šance a došli jsme si pro vítězství," řekl kouč Jiskry Stanislav Purkart.

Poločas: 1:1. Branky: 41., 69 z PK Mužík, 61. vlastní (Ptáček), 74. Došlý – 43. Fíček, 56. Fíček z PK. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (68. Ptáček). Rozhodčí: Drábek – Starý, Vodrážka.
Domažlice: Ticháček – Bárta, Tůma, Bauer, Hrubý (46. Vondráček) – Leitl (72. Beránek), Hošek, Mužík, Chrien (85. Javorský), Došlý (83. Špírek) – Hrdlička (80. Braun).

18. Písek⋌ 15  2 0 1 12 16:34  7

Ostatní výsledky 14. kola: Vltavín – Union 2013 1:2 (0:2, 78. Abena – 32. Žalman, 45. Janda), Králův Dvůr – Převýšov 2:5 (0:4, 65. Šlapák, 84. Sabou – 7. Šultes, 10. Urbanec, 30., 38. Sedláček, 68. Kučera), Admira Praha – Bohemians Praha 1:2 (0:2, 51. Vosický – 29. Neuberg, 34. Štoček), Jirny – Chrudim 3:0 (2:0, 11. Teplý, 36., 62. Bukač), Čáslav – Chomutov 2:1 (1:0, 29. Ujec, 70. Fousek – 52. Ježdík), Štěchovice – Vyšehrad 0:1 (0:1, 34. Kočí), Benešov – Písek 2:0 (1:0, 43. Manzia, 60. Čapek), Zápy – Louňovice 2:2 (3:2 PK, 2:1, 24. Kalivoda, 31. Jelínek – 9. Micka z PK, 85. Blažej).

Kostelem sv. Mikuláše ve Kdyni zněly varhany

Kdyně – V kostele sv. Mikuláše ve Kdyni se v neděli konal devátý ročník celorepublikového Českého varhanního festivalu, jehož cílem je propagace historických varhan.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Za uložení pneu a azbestové suti se nově platí

Domažlice – Enormní nárůst objemu odevzdaného nebezpečného odpadu dvou typů vedl domažlickou radnice k nepopulárnímu kroku – zpoplatnění jejich příjmu ve sběrně ADEVI v Cihlářské ulici.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".