Srby deklasovaly Mutěnín

Srby – Ve 2. kole IV. třídy přivítaly Srby, které se po roce ve III. třídě vrátily zpět do nejnižší soutěže, Mutěnín. Zápas byl jednostrannou záležitostí domácích. Srbští po sedmibrankovém výprasku rezervě Pocinovic uštědřili stejný počet gólů i Mutěnínu.

7.9.2013

Fotbal - ilustrační snímek.Foto: Deník

Srby – Mutěnín 7:2 (4:1)
Už v 8. minutě se po pohledné akci prosadil Antoš – 1:0. Ve 25. minutě domácí zahrávali po faulu přímý kop, ten nádherně kolem zdi zakroutil k tyči Kubizňák – 2:0. O tři minuty později se prosadil po kombinační akci domácích Reithar, jenž si pohrál s hostujícím brankářem – 3:0. Ve 38. minutě už Slavíkova ´squadrona´ vedla o čtyři góly, když Hrubý krásnou střelou rozvlnil síť. Čtyři minuty před koncem poločasu se prosadili hosté, prudkou střelou snížil Bříza – 4:1.

V 65. minutě byl mutěnínský Molčan v souboji o míč faulován ve vápně a penaltu sám s přehledem proměnil – 4:2. Drama však domácí nedopustili, neboť o pouhé tři minuty zvýšil po ´ťukesu´ Hrubý – 5:2. V 74. minutě se domácí dostali až do vápna, prudkou střelu brankář vyrazil k domácímu hráči, který byl sražen soupeřem, a sudí nařídil penaltu i na druhé straně. Antoš druhou brankou v utkání zvýšil na 6:2. Poslední branku utkání viděli diváci v 78. minutě, kdy se Hrubý prodral mezi obránci a stanovil zápasové skóre na 7:2.

Jedinou kaňkou v utkání pro domácí bylo vyloučení v 85. minutě, kdy se hostující Molčan protáhl po lajně a v souboji tělo na tělo s domácím Reitharem upadl. Následnou strkanici ocenil sudí žlutými kartami pro oba aktéry, a protože Reithar už jednu kartu téže barvy měl, musel předčasně pod sprchy. ⋌(zav)

Branky: Antoš 2, Hrubý 2, Kubizňák, Secký, Reithar – Bříza, Molčan; HR: Zavadil; ŽK: 2:3; ČK: 1:0. Nejlepší hráči: Hrubý – Molčan. Diváků: 80.

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Domažlice – Olejomalby Zdeňka Martínka jsou až do konce roku k vidění v jídelně seniorského penzionu v Baldovské ulici 638. Zájemci tak mají možnost seznámit se s dosud veřejnosti nepříliš známou stránkou osobnosti dlouholetého meclovského starosty (2000-2016).

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.