Kraj: Koloveč smetl Příkosice a vede soutěž

Plzeňský kraj – Slavoj Koloveč potvrdil, že se současným kádrem hledá jen stěží v kraji soupeře. Domažlická Benfika uhrála remízu v Lubech s posledním celkem soutěže. Za bod by byl asi rád Holýov, jenže ve Vejprnicích prohrál po hrubých chybách. Zajímavý výsledek se zrodil v Přešticích, kde domácí porazili Horažďovice.

9.9.2013

Václav Šperl čtyřmi góly přispěl k vysoké výhře Slavoje nad Příkosicemi.Foto: Deník/ Václav Tauer

Vejprnice – Holýšov 3:1
Slavie přehrála Holýšov a protáhla sérii domácích výher na pět. „Diváci viděli průměrný zápas, kde jsme si vytvořili více šancí a po zásluze zvítězili," tvrdil sekretář Vejprnic Milan Radimák.
Poločas: 2:1. Branky: 38. a 59. Sulek, 33. Lhotka – 41. Trhlík. Nejlepší hráči: Sulek – Tyr. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:1. Diváci: 100.
Vejprnice: Dufek – Havránek, Sulek (71. Frémund), Rada, Černý (83. Bernard), Hora, Lhotka, Kuhajda, Grätsch (64. Korelus), Puhlovský, Paul. Trenér: Dejmek.
Holýšov: Míčka – Tyr, Baxa, Levička (46. Dostálík), Trhlík, Vrba, Schamberger, Chvojka, Staněk, Jeniš, Lukáš (56. Šobr). Trenér: Bárta.

Luby – Domažlice B 0:0
Outsider soutěže vydřel před zraky svých fanoušků penaltovou výhru. „Hosté byli nebezpečnější, náš Šůs zase šel dvakrát sám na bránu," řekl sekretář Lubů Karel Křížek.
PK: 5:4. Nejlepší hráči: Sýkora – Ferra. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 4:4. Diváci: 150.
Luby: Kalaš – K. Křížek, Sýkora, Koželuh, Švátora (67. Voráč), Šnour (45. Voráček), Havlovic (63. Rikl), Šůs, Turner, Pelouch, Čížek (80. Sydorenko). Trenér: Bečka.
Domažlice B: Bratanič – Kalný, Neumann, Paluch (12. Tumpach – 79. Kubica), Kohout, Vísner, Waldmann, Bláha, Lešek (80. Šimůnek), Ferra, Kubr. Trenér: Fořt.

Koloveč – Příkosice 7:0
Favorit proměnil duel s trápícími se Příkosicemi v exhibici, snajpr Šperl měl nabito ostrými. „Druhá půle byla už jednoznačnou záležitostí, vypracovali jsme si ještě další tutovky," zhodnotil duel sekretář Kolovče Pavel Kruml.
Poločas: 3:0. Branky: 17., 56., 60. a 67. Šperl, 40. a 69. Černohorský, 32. vlastní. Nejlepší hráči: Milota – Lisý. Rozhodčí: Křen. Bez karet. Diváci: 200.
Koloveč: P. Fillinger (69. Janeček) – Bukovský, Milota, L. Došek (73. Šlajs), Lucák, Rejthar, Černohorský, Šimr (72. Kadlec), Šperl Gabriel, T. Došek. Trenér: Hirschl.
Příkosice: Vaník – Hodaň (56. Ulbrik), Pleticha (73. Burket), Marek (46. Spěváček), Pražák, Komanec, Prchlík (68. Kohout), Lisý, Kotnauer, Bendl. Hrající trenér: Pleticha.

Horažďovice – Přeštice 0:2
Domácí přišli nejen o body, ale také o brankáře Jandu, který musel odstoupit kvůli zranění.
„Hosté podali zodpovědný výkon, maximálně zúročili své šance," sdělil vedoucí mužstva Horažďovic Richard Srb.
Poločas: 0:0. Branky: 37. a 44. Vacík. Nejlepší hráči: Jůda – Vacík. Rozhodčí: Kafka. ŽK: 5:2. ČK: 0:1. Diváci: 150.
Horažďovice: Janda (46. Macoun) – Pintíř, Greger (46. Janouškovec), Vachuška, Šafanda, Melka (70. Zdichynec), Stulík, Mičkal (58. M. Forman), Jůda, Sova, Kotrba. Trenér: Melka starší.
Přeštice: Růžička – Hrdlička, Gruszka, Bouc, Zdeněk, Zoubek, Trdlička (80. Hodan), Duchek, Turek, Vacík (71. Fořt), Bešta. Trenér: Kraus.

Chotíkov – Klatovy 2:1
Chotíkov připravil soupeři premiérovou porážku v ročníku, rozhodující gól si daly Klatovy samy.
„Hrál se taktický, nepříliš pohledný duel," glosoval výsledek asistent trenéra domácích Jaroslav Kluska starší.
Poločas: 1:0. Branky: 3. D. Míka, 79. vlastní – 85. Cihlář. Nejlepší hráči: D. Míka – Cihlář. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 5:3. ČK: 1:0. Diváci: 80.
Chotíkov: Krásl – Mich. Prais, Kluska, Scheinherr, Puchmertl, Mar. Prais (81. Zedník), Lopata (65. Herák), M. Míka, Hartl (84. Kellner), Pechler, D. Míka. Trenér: Urbánek.
Klatovy: Lorenc – Cihlář, Šinál, D. Matějka, Brož, Janda, Mészáros, Páleník, Šmejkal, Sýkora, Kadlec. Trenér: Jakš.

Stod – Horní Bříza 0:2
Po Vejprnicích sestřelil mladý Tran i Stod, domácí celý zápas tápali. „Ke gólu se ve druhé půli schylovalo dlouho," posteskl si sekretář Stoda Petr Chlíbec.
Poločas: 0:0. Branky: 84. Tran, 90. M. Zavadil. Nejlepší hráči: nikdo – Tran. Rozhodčí: Schneider. ŽK: 2:1. Diváci: 180.
Stod: Pochobradský – Hamerník, Karlíček, Snášel, Pešek, Kaas, Valachovič (73. Jelínek), Douša (46. Lihm), Brichcín, Vítek, Höffler. Trenér: Honal.
Horní Bříza: Liška – Šimice, Sedlecký, Netáhlo (46. Sudík – 90. Němeček), M. Zavadil, Rous, Paukner, M. Chocholatý, Landa (46. Kříž), Tran, Mornštajn. Trenér: Michálek.

Bolevec – Rokycany B 1:3
Nováček soutěže dobyl bolevecký „dolíček", exceloval Vaščák. „V úvodním poločase jsme nedali penaltu, mohlo být všechno jinak," litoval předseda oddílu Aleš Sedláček.
Poločas: 0:0. Branka: 80. Šilhánek z PK – 60. a 65. Vaščák, 76. Tobrman. Nejlepší hráči: Bublík – Vaščák. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 2:2. ČK: 0:1. Diváci: 100.
Bolevec: Kerner (70. Kalčík) – Kučera, Humpál, Klečka, Dytrt, Fryček (90. Greif), Bublík, Thomayer (35. Vávra), Šanoba, Šnaider, Zítek (65. Šilhánek). Trenér: Votípka.
Rokycany B: Wohlmuth – Jícha, Hlavsa, Abrt, Spěváček (75. Bron), Tobrman, Korelus (90. Světlík), Blecha (46. Klír), Vaščák, Procházka, Kořínek. Trenér: Hudeček.

Nepomuk – Rapid 2:1
Jan Rous střelecky táhne Nepomuk, svoje konto zaokrouhlil na pět branek a rozhodl o skalpu plzeňského soupeře.
Poločas: 1:0. Branky: 45. a 70. Rous – 46. Čupalka. Nejlepší hráči: Rous – Čupalka. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 5:2. Diváci: 130.
Nepomuk: Baroch – Ticháček (80. Kalabza), M. Viktora, J. Švec, Voráček (55. M. Švec), Zajíc, Rous (85. J. Viktora), Kozák (90. Slach), V. Švec, Vosyka, Bran. Hrající trenér: J. Viktora.
Rapid: Beke – Netrh, Buček, Švejda (65. Hlaváč), Čupalka, Harmady, Žák, Šimsa, Brabec (22. Pubrle), Poláček, Hucl (73. Hlaváč). Trenér: Mysliveček.

16. M. Touškov⋌ 5 1 0 0 4  8:16  3

I. A třída – 5. kolo: Svéradice – Chlumčany 4:2 (Mikeš 2, Beránek, Makovec – Nohava, Tomášek), Nýřany – Nýrsko 2:2 (PK: 5:3, Kočí, Žorna – György, Výtisk), Touškov – Rozvadov 2:3 (Janda, Karbusický – Mráček, Slowik, Čížek), Křimice – Senco B 2:1 (Kovačič, vlastní – Krysl), Staňkov – Chodský Újezd 2:1 (Janka, Jílek – Josef Pikl), Černice – Horšovský Týn 1:2 (Stoilov – Zikán, Šindelář), Zruč – Mochtín 1:2 (Karpíšek – Dolejš, Plánička), Spálené Poříčí – Žihle 4:0 (Fiala, Kuneš, Novák, Tofl).

Meclov⋌ 3 0 1 0 2  4:6  2

I. B třída – 3. kolo, skupina A: Koloveč B – Stříbro 2:2 (PK: 9:8, Pergl, Špirk – Bůžek 2), Tlumačov – Přimda 0:0 (PK: 5:3), Meclov – Kdyně 2:2 (PK: 6:5, Beran 2 – Hůla, Tomajer), Dlouhý Újezd – Chodová Planá 2:1 (Havel, Schweiner – Chval), Zbůch – Mrákov 5:2 (Schejbal 3, Böhm, Hájek – Duffek, Ševčík), Klenčí – Heřm. Huť 1:0 (Brašna), Postřekov – Tachov B 3:3 (PK: 2:4, Mach 2, Buček – Veselý 2, Šindelář).

14. Dl. Ves⋌ 3 0 0 0 3  3:11 0

Skupina B: Starý Smolivec – Přeštice B 2:2 (PK: 5:4, Dušek, Strejc – Švarc 2), Losiná – Strážov 2:2 (PK: 2:4, Veleman M., Veleman R. – Faltín, Jánský), Horažďovice B – Štěnovice 4:1 (Forman 3, Mičkal – Dolejší), Starý Plzenec – Rapid B 3:0 (Vyskočil 2, Kohout), Žákava – Žichovice 3:5 (Hostačný, Smazal, Soukup – Šiška 2, Drož, Jiřík, vlastní), Hradešice – Pačejov 1:2 (Šašek – Kuban 2), Měčín – Dlouhá Ves 3:1 (Bureš, Klíma, Němec – Pendl).

14. Mýto⋌ 3 0 0 1 2  6:10 1

Skupina C: Mýto – Kaznějov 2:2 (PK: 4:5, Herejt 2 – Vinkler, Michal Fedorco), Dobřív – Dynamo ZČE B 2:5 (Šťastný 2 – Hanzlíček, Meszárosz, Peterka, Rolko, Šmíd), Raková – Holoubkov 7:1 (Rottennborn 3, Vohár 2, Burda, Kořínek – Auterský), Kralovice – Lhota 1:1 (PK: 4:2, Růžek – Hřebec), Druztová – Chrást 2:1 (Hakr 2 – Mach), Radnice – Hrádek 2:6 (Buchanec 2 – Mrázek 2, Bahhaus, Běle, Koželoušek, Krejdl), Město Zbiroh – Tlučná 2:0 (Bystřický, Švehla).