Přesně tak. Kolín měl skvělý nástup. Již po devíti minutách hry vydláždil krásnou uličku Stejskal pro Bočka a ten ukázal rychlé nohy. Utekl obráncům a střelou podél brankáře otevřel skóre. Když pak ve 20. minutě zvýšil na dvoubrankový rozdíl hlavou Dudka, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Ale…

Právě střelec druhé kolínské branky zřejmě v klíčové situaci zápasu selhal. Chvíli po změně stran se řítil na gólmana Štěpničku, jenomže nadějně vyhlížející akci nedokázal přesně zakončit. Míč sice poslal do sítě, ale do té boční.

„Kdyby dal Dudka z dobré pozice na tři nula, tak ten zápas dopadl úplně jinak. Nakonec se stalo to, co se ve fotbale stává, zápas jsme zremizovali," podotkl Veselý.

Ambiciózní Jirny se v Kolíně dlouho nemohly dostat do provozní teploty, i díky tomu, že jim toho domácí moc nedovolili. Jejich největší šanci v první půli zlikvidoval brankář Čižinský. Střelu Grznára z trestného kopu bravurně lapil.

Hodinu nic nenasvědčovalo tomu, že by Kolín o výhru přišel. Jenomže s přibývajícími minutami se Jirny dostávaly častěji ke slovu. A v 66. minutě dokonce vstřelily kontaktní gól. Szabo zahrával trestný kop kousek od půlící čáry, míč načechral do velkého vápna, kde byl nejdůraznější Homola. Hlavou se nemýlil. „Věděli jsme, že má soupeř vysoké hráče, že může udeřit ze standardních situací, ale na můj vkus byla ta branka laciná," přiznal Veselý.

To ale nebylo ze strany hostů vše. O čtyři minuty později si ve vápně počínal Kejha důrazněji než Čapek a střelou pod padajícím Čižinským vyrovnal. V závěru mohl duel rozhodnout Dudka, ale z úhlu mířil pouze do Štěpničky.

„První poločas jsme hráli podle našich představ. Chtěli jsme využít pomalejší obrany soupeře, nasadili rychlého Bočka, což se nám vrátilo. Pak se bohužel zranil a útočná síla ve druhé půli bez něj nebyla taková. Na druhou stranu soupeř po změně stran přidal. Gól na 2:1 ale nasměroval utkání jiným směrem. Beru to jako velkou ztrátu, zápas měl rozhodnout Dudka," konstatoval Roman Veselý.

Zatímco Jirny zisk bodu slavily, hráči Kolína byli pořádně naštvaní. Ztratili totiž téměř vyhraný zápas. Menší náplastí pro ně může být fakt, že nadále zůstali jako jediní neporažení.

„V dlouhodobém horizontu to je na psychiku dobrý, že mužstvo neprohrává. Ale tři body je víc než dva. Fotbal se rozhoduje v pokutových územích a tam byly Jirny důraznější," uzavřel hodnocení Roman Veselý.

Kolín - Jirny 2:2

Branky: 9. Boček, 20. Dudka – 66. Homola, 70. Kejha. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: Dubský, Homola, Beran (vš. Jirny). Diváci: 250. Poločas: 2:0.
Kolín: Čižinský – Čapek, J. Biško, Šťastný, Nešpor – Jelínek, Marek Sedláček – Dudka (80. R. Biško), Michal Sedláček, Stejskal – Boček (53. Horák).
Jirny: Štěpnička – Dubský, Obermajer, Homola, Grznár – Parys (58. Beran), Smrž (84. Jandzík), Szabo, Kejha – Bukač (60. Kincl), Mbah (60. Vandas).