Vojtěch Mifek: Přišel, viděl, vyrovnal

Újezd – V první půli souboje Újezdu s Klenčím, dvou fotbalových týmů ze spodní části tabulky IV. okresní třídy, měli více ze hry domácí a také jej vyhráli, zatímco ten druhý patřil hostům. V Újezdě se zřejmě každému lépe útočí s diváky v zádech, než proti. Do branky hostů se postavil Vojta Mifek.

27.4.2013

Fotbalista Vojtěch Mifek. Foto: Deník/ Václav Tauer

Sokol Újezd – Spartak Klenčí B 1:1 (1:0) na PK 4:5
Úvod utkání patřil domácímu Újezdu, který po většinu času držel soupeře na obranné polovině, avšak bez gólového efektu. Ze strany hostů stojí za zmínku pouze skrytá střela Ledviny k tyči, kterou však Paidar reflexivně vyrazil. První branka přišla ve 22. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou dokázal ve skrumáži prosadit Judák – 1:0.

Do druhého dějství vstoupily oba týmy jako vyměněné. Hosté vyměnili brankáře a do útoku nastoupil Vojtěch Mifek rozehrávající se po zranění. Hned v první minutě unikl zprava Malár, ale Paidar jeho střelu na vzdálenější tyč zlikvidoval. Vzápětí přišla vyrovnávací branka. Po dlouhém nákopu obrany směrem k rohovému praporku běžel za míčem Mifek, z branky vyběhl zároveň i Paidar, který chtěl míč pokrýt do zámezí. Nechal se však Mifkem předběhnout a ten neváhal a takřka od rohového praporku zatočil míč do vzdálenější šibenice – 1:1. Zanedlouho měli velké příležitosti Mifek a Malár, ale oba branku přestřelili. Stejně tak i o pár minut později Macht, který se ocitl tváří v tvář Paidarovi, ale ani on svojí „loženku" nepřetavil v gól. Do hry se také vrátili domácí, ale nedokázali z žádné z příležitostí skórovat.

V poslední minutě zápasu si druhé žluté karty vysloužili klenečský Ledvina a domácí Roháč a museli předčasně opustit hřiště. V následujících pokutových kopech se rozhodlo až v poslední sérii, kdy Hlavsa chytil střelu doprostřed branky.

Újezd: Paidar – Cibulka, Závodský, Judák, Wolf – Gibfried, Roháč, Bolovanský, Hlaváček – Frei, Šidenlár.
Klenčí B: Mifek V. (Hlavsa) – Čech J., Fišer, Pajma, Hlavsa (Mifek V.) – Ledvina, Macht, Maslen (Hálek), Čekal – Malár, Černý.
ŽK: 3:4, ČK: 1:1. Diváků: 45. ⋌(mal)

27.4.2013

Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.