Vojtko zajistil rezervě Mrákova výhru s Klenčím

Mrákov – Čtyřiadvacáté kolo okresní III. třídy nabídlo souboj rezerv Sokola Mrákov a Spartak Klenčí. Ani jeden z celků se nemohl spolehnout na pomoc hráčů z áčka, neboť oba první týmy obou klubů ve stejný čas hrály. Klenčí přijelo s cílem pokusit se ukopat alespoň bod a i když nakonec prohrálo o dvě branky, nebylo od tohoto cíle daleko.

8.6.2012

Ilustrační snímek - fotbal.Foto: Deník

Mrákov B – Klenčí B 2:0 (1:0)
Domácí získali od začátku převahu a mohli ji během pár chvil zúročit, když se po závaru před brankou Klenčí dostal míč k osamocenému dorostenci Šimkovi, jenže ten z malého vápna vysoko přestřelil. Poté se na soupeřovu polovinu nastěhovali hosté, ale k důraznému zakončení se nedostali. V dobrém světle se předvedl krajní záložník Klenčí Kupilík, který nastoupil k soutěžnímu zápasu po více než čtyřech letech a měl by zvážit, zda jeho comeback nebude dlouhodobějšího charakteru.

Ve 20. minutě ztratil na půlící čáře míč hostující obránce Čech a Vojtko se s balonem vydal směrem k bráně, když cestou stačil ´udělat´ veterány Pajmu s Hálkem a poté po zemi zakončil podél brankáře přesně k tyči – 1:0. Oba mančafty si poté vypracovaly ještě několik příležitostí, ale ani jedna nevedla ke gólu. Pěknou střelou se ke konci poločasu prezentoval z přímého kopu Hálek, ale chybělo pár decimetrů do šibenice.

Druhá polovina začala opět převahou domácích, ale ani ne po deseti minutách už byla režie hry v podání Klenčí, které domácí pouštělo na svojí polovinu sporadicky. Několikrát zakončil z dálky Macht, zkoušel to i Ledvina. Velký přehled ukázal útočník Hromník, který byl v těchto chvílích nejlepší z hostů, ale ani on neuspěl. Tentýž hráč měl na noze v 80. minutě vyrovnání, ale jeho pokus ze dvou metrů nebyl důrazný a obránce na brankové čáře míč stačil včas zahrát do zámezí. Pak však hosté chybovali na levé straně defenzivy a Vojtko běžel znovu sám na Hlavsu, který proti němu vystoupil, ale na střelu domácího útočníka byl krátký, stejně jako Holar, který si za vyběhnuvšího gólmana stoupl do branky – 2:0.⋌ (mal)

8.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci ze ZŠ Všeruby

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška.

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeň - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídá čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.