Lépe se s absencemi vypořádali hosté, kteří hráli odzadu a na brejky. Ve 28. minutě šli do vedení. Domácí obránce Kalný fauloval v šestnáctce Končala a D. Míka nařízenou penaltu proměnil – 0:1. O pouhé čtyři minuty bylo s Jiskrou ještě hůř. Jeden z chotíkovských hráčů prodloužil hlavou míč za obranu a Končal šel sám na branku. Domácí gólman Bratanič sice dokázal první střelu v pádu vyrazit, ale na dorážku nikým neatakovaného Končala už reagovat nemohl – 0:2.

Domažličtí dokázali na nepříznivý vývoj utkání odpovědět v závěru prvního poločasu. Nejprve ve 41. minutě Žák vysunul výborně hrajícího Lucáka, který pronikl přes bránící dvojici Zajíček a Vlk do vápna a střelou k tyči podél Bejdáka snížil – 1:2. A v poslední minutě prvního dějství po přihrávce do uličky unikl Waldmann a při obcházení brankáře byl Bejdákem podražen. Hostující gólman viděl červenou kartu a do branky musel náhradník Krásl. Z nařízené penalty Lucák vyrovnal – 2:2.

Celý druhý poločas tak měli domácí výhoru jednoho hráče v poli navíc. Hosté však výborně bránili a vyráželi do nebezpečných brejků. Jeden z nich po hodině hry zakončil D. Míka, který se zbavil obránce a z úhlu překonal Brataniče – 2:3. ´Benfika´se snažila o vyrovnání. Kubrův gól po trestném kopu Lucáka sudí neuznali pro ofsajfd, ale sedm minut před koncem zápasu se po nákopu za obranu dostal do úniku Kadlec, jeho přihrávku na volného Lucáka bránící Prais srazil tak, že se míče opět zmocnil Kadlec a nadvakrát obstřelil Krásla – 3:3.

Kdo si myslel, že zápas míří do penaltového rozstřelu, ten se spletl. Hned po rozehrání totiž zkušený kapitán hostů D. Míka poslal dlouhý centr dopředu, domácí stoper Hojda špatně rozehrál na Kalného, míče se zmocnil Končal a našel přihrávkou Klusku, který střelou z jedenácti metrů rozhodl o výhře oslabeného Chotíkova – 3:4.

Jiskra Domažlice B – FC Chotíkov 1932 3:4 (2:2)
Branky: 40. a 45. Lucák (2. z PK), 83. Kadlec – 28. a 63. D. Míka (1. z PK), 36. Končal, 84. Kluska. HR: Homr – Rubáš, Hucl. DFA: Churý. ŽK: 3:3 (27. Kalný, 52. Čadek, 81. Lešek – 31. Kestler, 75. D. Míka, 88. Pechler). ČK: 0:1 (44. Bejdák). Diváci: 110.

Domažlice: Bratanič – Kalný, Kubr, Hojda, Žák – Kadlec, Lucák, Vlček, Čadek (57. Vísner), Waldmann – Sova (75. Lešek). Trenér: Martin Steinbrücker, as. Antonín Vlček.
Chotíkov: Bejdák – Vlk, Zajíček, Pechler, Prais, Kestler (44. Krásl) – D. Míka, Kluska, Schleis (71. Lopata), Fakan (65. M. Míka) – Končal. Trenér: Petr Nykles.

Ohlasy po utkání

Trenér Petr Nykles, FC Chotíkov 1932: „Jeli jsme sem v hodně kombinované sestavě. Oproti minulému zápasu nám chybělo šest lidí ze základní sestavy, proto jsem měl velkou obavu, co zde předvedeme… Velké hřiště, hodně nových hráčů plus kluci z ´béčka´, kteří normálně hrají III. třídu. Přesto se nám povedl vstup do zápasu, kdy jsme postupně vedli až 2:0, ale vlastními chybami jsme umožnili domácím vyrovnat. Navíc jsme přišli o vyloučeného brankáře. Do druhé půle jsme proto šli s tím, že se pokusíme držet co nejdéle nerozhodný výsledek a ubojujeme to. Povedlo se nám jít znovu do vedení, domácí pak sice vyrovnali, ale my jsme vzápětí vstřelili gól na 4:3. Dát dvě branky v deseti a ještě v takovém složení – musím před kluky smeknout. Bojovali, nechali tam všechno. Jinak to byl infarktový zápas, hrálo se nahoru dolů. Před utkáním bychom brali i bod, ale mít tři po tom všem, je úžasné.“
Trenér Martin Steinbrücker, Jiskra Domažlice B: „Jsme moc zklamaní, protože jsme nedokázali využít toho, že jsme hráli přes padesát minut proti deseti. Soupeř využil našich individuálních chyb a zaslouženě vyhrál. Ukázalo se, že nám chybí zkušenosti a kvalita. Musíme se z této prohry rychle oklepat a nahradit tento výpadek v dalším zápase venku.“ (tau)