VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Chodské Lhotě slavili se Starou gardou Viktorie

Chodská Lhota – Na oslavu dvacátého výročí založení fotbalového oddílu v Chodské Lhotě si fotbalisté pozvali Starou gardu Viktorie Plzeň. Slavnostního výkopu exhibičního utkání se symbolicky ujal zakladatel lhotecké kopané Miloš Moravec. Odměnou za jeho práci pro fotbal a sport v Chodské Lhotě vůbec mu byl bouřlivý potlesk 350 přítomných diváků.

4.7.2014
SDÍLEJ:

Z utkání fotbalistů FK Chodská Lhota a SG Viktoria Plzeň.Foto: Jaroslav Nunvář

Do sestavy domácího mužstva zabudoval trenér Václav Včala většinu hráčů z celé historie klubu. Nejstaršími v sestavě byli Jan Petrů (55) a Vladimír Bulíř (54). Oba hráči a dlouholetí funkcionáři oddílu dokázali, že jejich fotbalové umění je stále na velmi dobré úrovni. Oba tito mazáci stáli společně s Milošem u kolébky fotbalu a s dalšími fotbalovými nadšenci u vybudování fotbalového hřiště a jeho zázemí. Po sportovní stránce nejvíce zápasů za Chodskou Lhotu odehrál Luboš Pejsar, opora zadních řad, který má na svém kontě 345 utkání v barvách Lhoty. Rekordmanem v počtu odehraných sezon (18) je Vladimír Trumpeš, který je i nejlepším klubovým střelcem (117 gólů). Vláďa je rovněž autorem webových stránek oddílu. Nutno dodat, že velmi dobrých stránek, kde je zpracováno veškeré dění v oddílu. Raritou bylo zastoupení hráčů z jedné rodiny, a to Killbergrů, kterých je v mužstvu pět. Karel st. a ml., Josef, Martin a Pavel. Karel mladší byl také autorem první branky domácích. I když střelců z Viktorky bylo celkem 14 a domácí mužstvo profesorskou hrou důkladně rozebrali, o zkorigování výsledku se za domácí postaral současný prezident oddílu Miroslav Zajíc, který po zákroku hostující obrany na jeho rozběhnutých sto kilogramů bezpečně proměnil pokutový kop. Autor třetí branky domácích byl útočník Tomáš Faul.

Zápas probíhal v pouťovém duchu a tempu a výsledek 3:14 je pro domácí ještě lichotivý. Viktoriáni ukázali, že fotbal je krásná hra a dá se hrát bez faulů a zákeřností. Zejména v druhém poločase převáděla Viktorka „ťukec"a domácí pro změnu festival neproměněných šancí! Tato choroba však domácí trápila většinu sezony. Rozhodčí Petr Svičarský, Ladislav Pareský a Milan Vogeltanz zvládli zápas s přehledem a s úsměvem na tváři a ona penalta patří rovněž do kategorie pouťových.

Fotbalisté děkují všem příznivcům za návštěvu a příjemné odpoledne, které bylo důstojnou oslavou fotbalu v Chodské Lhotě. Velký dík patří fotbalistům Staré gardy Viktorie Plzeň za předvedenou hru a tempo úměrné soupeři. V neposlední řadě fotbalisté děkují partnerům oslav 20. výročí, kterými byli: Obecní úřad v Chodské Lhotě, Auto Nejdl s.r.o. Klatovy, Pošumavské zemědělství Antonín Černý, restaurace Grand Klatovy Václav Sazama, zemní práce Luděk Marval, Martin Schwarz, Klatovská stavební společnost zastoupená jednatelem Petrem Tomanem, Sport bar No. 14 Kdyně Rostislav Skopal, prodej a velkoobchod nápojů Jaroslav a Václav Bouzkovi, Český zahrádkářský svaz Chodská Lhota a ZEOS Ladislava Trumpešová.

Další akcí v Chodské Lhotě bude 26. 7. na fotbalovém hřišti turnaj starých gard, Memoriál Václava Koutníka. Srdečně zvou pořadatelé.

SG Viktorie Plzeň: brankář Míčka Karel – Šamberger František, Vlček Petr, Löwy Michal, Pánek Radek, Kovařík Jaroslav, Vágner Robert, Vaigl Pavel, Ježek Patrik, Dobrý Pavel, Pavl Miloš, Baroch Pavel, Röth Ferenc.

FK Chodská Lhota: brankáři Sika Pavel, Strejc Ladislav, Marcell Tomáš, dále Trumpeš Vladimír, Bulíř Ondřej, Faul Tomáš, Hummel Lukáš, Valíček Jan, Polák Aleš, Schwarz Jan, Raiser Lukáš, Petrů Jan, Bulíř Vladimír, Kilberger Karel st, Kilberger Karel ml., Zajíc Miroslav, Kováč Josef, Kováč Zbyněk, Toman Martin, Pampel Luboš, Kratochvíl Michal. ⋌Milan Zajíc

Autor: Redakce

4.7.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Peníze. Ilustrační foto.

Větší podíl z daní města plánují investovat do škol, bydlení i sítí

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Domažlice – Olejomalby Zdeňka Martínka jsou až do konce roku k vidění v jídelně seniorského penzionu v Baldovské ulici 638. Zájemci tak mají možnost seznámit se s dosud veřejnosti nepříliš známou stránkou osobnosti dlouholetého meclovského starosty (2000-2016).

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení