Obrazem: Slavoj Koloveč jde v poháru dál

Horšovský Týn /FOTOGALERIE/ – Spíše listopadové počasí fotbalu moc nepřeje, a tak zápasové manko fotbalistů Kolovče hrozivě narůstá. Středeční pohárový duel s horšovskotýnským FC Dynamo na jeho ´umělce´ tak byl vzácnou příležitostí vidět favorita krajského přeboru v akci. Sestavy obou soupeřů se vzhledem k netradičnímu času rodily v bolestech, takže duel začal se zpožděním. Domácím scházel mimo jiné ukrajinský záložník Kosar, který čeká na vyřízení víza, hosté lepili hlavně defenzivu, kde chyběli Prchlík a Milan Gabriel, v záloze stále chybí Rejthar.

7.4.2013

Kolovečský Černohorský v souboji s týnským Pazderníkem.Foto: Deník/ Václav Tauer

FC Dynamo HT A – Sl. Koloveč A 2:4 (2:0)

Domácí jsou týmem úvodních pětačtyřiceti minut. Dokud totiž špílmachr Pazderník může a zásobuje kanonýry Zikána s Havlíčkem geniálními gólovými nahrávkami, má FC Dynamo v krajském měřítku na kohokoli. Týnští to předvedli i proti Slavoji. Už po třech minutách mířil nakopávaný balon na Zikána mezi kolovečské obránce Milotu a Duchoně, střelu z hranice šestnáctky sice kolovečský brankář Fillinger zázračně vyrazil, ale jen k volnému Havlíčkovi, který jej poslal do odkryté branky – 1:0.

Po dvaceti minutách hry to bylo 2:0. Zikán ´zamčený´ Šlajsem a Černohorským u lajny prostě nakopl balon před šestnáctku hostů, kde míč přeskočil nohu snad ještě nyní se červenajícího stopera z nouze Duchoně a nabíhající Havlíček obstřelil Fillingera. Nabuzení domácí chtěli soupeře dorazit a příležitostí k tomu měli dost, jenže gólman Slavoje se při šancích Zikána, Pazderníka i Vlčka vyznamenal. Až s blížícím se koncem poločasu občas obávaný ´kolovečský mlýn´ zaklapal, jenže Šperl s Tomášem Doškem teprve štelují mířidla a při Baxově jedovce se mladý Cihlář zaskvěl.

Druhý poločas začal, kde první skončil. Hra byla v režii favorizovaných hostů, domácí spoléhali jen na brejky, jenže už nebyli tak nebezpeční jako v první půli. Po sedmi minutách hry hosté zahrávali přímý kop a Lukáš Došek ´žabkou´ ze třiceti metrů zaskočil brankáře FC Dynamo – 2:1.

Štěstí přálo hostům i při vyrovnávacím gólu v 62. minutě. Došek autovým vhazováním vybídl po křídle Patrika Gabriela, jeho střela se od bránících hráčů odrazila k Černohorskému, který načal svůj hattrick. O čtyři minuty později šel Slavoj do vedení. Týnští nezachytili po straně akci rychlého Gabriela s Kadlecem a Černohorský marně tísněn Pazderníkem skóroval – 2:3.

Od té chvíle byli domácí pod velkým tlakem, ale skóre se měnilo už jen jednou, a to v 79. minutě, kdy Tomášek Došek způsobil před Cihlářem závar, který ještě rozvířil dotírající Kadlec, ale až Černohorský dokázal balon propálit do brány – 2:4. Snížit mohl Zikán, ale proti Fillingerovi neuspěl, stejně jako na druhé straně kolovečský snajpr Šperl při nájezdu na Cihláře. Domácí brankář se v samém závěru nenechal překvapit ani Kadlecem, jehož do šance poslal výtečný Černohorský.

Horšovský Týn: Cihlář – Šindelář, Brychcín, Havlíček, Šinál, Pazderník, Lagron, Vlček, Zikán, Falout, Wolf. Na střídání: Šperl, Novák, Touš. Trenér: M. Moravec.
Koloveč: Fillinger – Šlajs, Milota, Došek L., Baxa, Gabriel P., Černohorský, Lucák, Šperl, Došek T., Duchoň. Na střídání: Kadlec, Tomášek. Trenér: Š. Hirschl. HR: Kastl. Nejlepší hráči: Zikán (HT) - Černhorský (Ko.)