Kraj: Klatovy nedaly Holýšovu šanci

Klatovy – Druhý zápas v novém ročníku krajského fotbalového přeboru mužů a druhý zisk bodů – to je bilance SK Klatovy 1898. Po cenné remíze na hřišti exdivizní Kolovče splnil jednoznačně klatovský tým v sobotu doma roli favorita proti Holýšovu.

20.8.2012

Krajský přebor Klatovy - Holýšov 4:0.Foto: DENÍK/Jitka Kilbergerová

Klatovy – Holýšov 4:0
Klatovy byly hned od úvodního hvizdu aktivnější a občasné brejky hostů končily na jejich dobře organizované obraně. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací a po rohu v 9. minutě se trefil parádně z voleje Veselka. Hosté trochu ožili, ale klatovští hráči aktivně napadali jejich rozehrávky už v zárodku a hned vyráželi do protiútoků. Hodně aktivní v nich byli kapitán Vítovec, který posílal jeden přesný centr za druhým před branku hostů, a mladá posila z Nýrska Ondřej Kadlec. Převahu Klatov vyjádřil ve 23. minutě kanonýr Hanzlík, který dostal perfektní přihrávku do uličky od Dytrta a tváří v tvář gólmanovi Marcelovi nezaváhal. Klatovští si vytvořili spoustu obrovských šancí, ale někdy jen centimetry chyběly, aby své vedení navýšili. Hostům se navíc zranil gólman a musel ho vystřídat Míčka.

Po přestávce se hrál znovu rychlý fotbal, domácí spálili další šanci, ale pak trochu polevili a pustili hosty do hry. Ti ale ztroskotávali na výborné obraně, a tak domácí znovu trestali. V 79. minutě se parádně trefil z přímého kopu Jiří Matějka a v 87. minutě hosty dorazil svojí druhou brankou Hanzlík. Na závěr ještě dvojice Hanzlík – Brož a Janda – Hanzlík předvedla klatovským divákům dva nájezdy na branku hostů, ale pátého gólu se tribuna nedočkala.

„Vážím si toho, že jsme potvrdili dobrý výkon z druhého poločasu v Kolovči, i toho, že v urputném vedru hráči hráli s nasazením a prakticky v prvním poločase nedali soupeři žádnou šanci. Ve druhé půli už bylo znát, že horko hráče vyčerpává, nasazení trochu polevilo, ale přesto jsme měli hru pod kontrolou," byl s výkonem svých svěřenců po zápase velmi spokojený klatovský trenér Lubomír Vašica, který i vysvětlil hodně aktivní napadání soupeře v první půli: „My jsme se tomuto věnovali celou letní přípravu. Proti soupeřům, jako je Holýšov, který urputně brání, se snažíme využít každé možnosti, abychom soupeře překvapili. Hráči přesně ví, kam který má jít, a musím říct, že to plní stoprocentně."

Poločas: 2:0. Branky: 9. Veselka, 23., 87. Hanzlík, 79. J. Matějka. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:2. Diváků: 230.
Sestava Klatov: Beke, Veselka, Kadlec, Vítovec, Hanzlík, Mészáros, J. Matějka, T. Matějka (62. M. Brož), Sýkora (77. Skala), Janda, Dytrt (88. Štengl).

Holýšov: Marcel (46. Míčka) – Hamerník, Levička, Majlát, Beneš, Panuška, Procházka, Kubina, Gabriel (77. Zelený), Vrba, Valachovič. Trenér: Bárta.

Autor: Jitka Kilbergerová