Kolovečtí Jánošíci vezou jen bod

Nepomuk – Stalo se, čeho se trenér Slavoje Koloveč Štěpán Hirschl před uplynulým víkendem hodně obával. Jeho ´Jánošíci´ na úvod nové sezony krajského přeboru podcenili nováčka soutěže a místo jisté výhry před zraky dvojnásobného množství diváků, než je oficiálně uváděná stovka, přenechali dva body domácímu Nepomuku…

15.8.2013

Fotbal - Ilustrační foto. Foto: Pavel Kacerovský

FK Nepomuk – Sl. Koloveč A 1:1 (1:0) na PK 5:3

Bojovní domácí pohánění svými fanoušky a nováčkovskou euforií stačili v první půli včas ´na osobku´ přistupovat k hráčům úřadujícího mistra soutěže a nedávali mu moc prostoru na rozehru. V sestavě Slavoje se překvapivě na celý zápas objevil Tomáš Došek, který kvůli zranění zmeškal letní přípravu. Určitým překvapením byl i Pavlík nastoupivší na kraji záložní řady, v jejímž středu sice podle očekávání hráli Šimr a Černohorský, ale od nich se v Kolovči čeká víc, než předvedli v Nepomuku.

Přesto měl hostující tým několik vyložených šancí, obávané střelce však zradila koncovka. Dokonce i kanonýr Václav Šperl v největší šanci trefil pouze břevno Barochovy branky. Domácí spoléhali na brejky a jeden z nich jim po půlhodině hry vyšel. Gólman Kolovče Petr Fillinger unikajícího hráče soupeře zbavil míče podle hlavního sudího Křena nedovoleným způsobem a na světě byla penalta. Viktora poslal míč ze značky pokutového kopu zkušeně na opačnou stranu, než šel brankář, a Nepomuk se nečekaně ujal vedení – 1:0.

I ve druhé půli bylo k vidění dost šancí, víc na straně hostů, jenže také Černohorský trefil jen břevno domácí branky. Tlak Kolovče časem narůstal a kulminoval po vystřídání, ale z mnoha šancí už nebylo nic, ani Duchoňova hlavička se neujala a skončila v rukách brankáře. Vyrovnání se Slavoj dočkal až pět minut před koncem po rohovém kopu Lukáše Doška, kdy se v závaru před brankou nejlépe zorientoval bojovník Miloš Duchoň, nahrál Černohorskému a ten prostřelil vše před sebou – 1:1. Zbytek zápasu už nepřinesl vzruch ani před jednou brankou.

Vyrovnávacím gólem si hosté svoji porcičku štěstí zřejmě vybrali, protože v penaltovém rozstřelu Nepomučtí nezaváhali, kdežto ex-ligový kanonýr Tomáš Došek netrefil ´zařízení´.

Místo oslav očekávaného vítězství tak v kabině hostů došlo na řádnou´bouřku´.

Nepomuk: Baroch – Ticháček, Baran, M. Viktora, J. Švec, Voráček, Kozák, Zajíc, J. Vosyka, Rous, V. Švec. Hrající trenér: J. Viktora.
Koloveč: Fillinger – L. Došek, Tesař, Bukovský, Gabriel, Pavlík (60. Kadlec), Šimr (65. Lucák), Černohorský, Milota, Šperl (75. Duchoň), T. Došek. Trenér: Hirschl.

Branky: 30. M. Viktora z PK – 85. Černohorský. Nejlepší hráči: M. Viktora – L. Došek. HR: Křen. ŽK: 4:0. Diváci: 100.

15.8.2013
Violoncellové sólo při kdyňském koncertu patřilo Michaele Fukačové.

Plzeňská filharmonie vystoupila ve Kdyni

Jan Tříska.
14

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Patnáct lokálek denně nahrazují za Bělou autobusy

Bělá nad Radbuzou – Až do čtvrtka 5. října, 16.35 hodin pokračuje na trati z Domažlic do Plané výluka na železniční trati.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení

Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.