Obrazem:O výhře Kolovče rozhodla až osmá série

Koloveč /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Slavoje se ve šlágru úvodního kola Fincentrum krajského přeboru utkali se soupeřem z Klatov. Souboj dvou favorizovaných týmů nabídl více než třem stovkám diváků přehršel šancí elitních útočníků Šperla s Doškem na straně jedné a Hanzlíka s Dytrtem na straně druhé. K vidění byla ale také řada tragických chyb v obranách obou celků. Duel za stavu 2:2 vygradoval do penaltového rozstřelu. Na tuto specialitu soutěží Plzeňského kraje si fanoušci ex - divizního Slavoje teprve zvykají, takže se řada z nich musela do areálu vracet. Ze zisku druhého bodu za výhru v penaltové loterii se v osmé sérii radovali domácí.

25.8.2012

Zápas s SK Klatovy byl prvním mistrovským mačem fotbalistů Slavoje Koloveč A poté, co klub místo divize přihlásil krajský přebor. Foto: Deník/ Václav Tauer

Slavoj Koloveč - Klatovy 2:2 (1:0) na PK 8:7
Z první vážnější akce se pokusili soupeře zaskočit hostující Dytrt s Matějkou, ale pak se až do konce poločasu hrálo pod taktovkou kolovečských ´dirigentů´ L. Doška a Černohorského, kteří jen během úvodní čtvrthodinky připravili pro Šperla tři vyložené šance. Čerstvý přeliv na hlavě sice domácímu kanonýrovi štěstí nepřinesl, ale hostující kouč měl plné ruce práce s tím, aby šachováním s hráči na ploše utěsnil všechny ´díry´, kde ´hořelo´. Brankář Klatov Beke, posila ze Střížkova, vítězil v soubojících s domácími útočníky až do 43. minuty. To domácí Rejthar vybojoval zdánlivě bezcenný aut u půlící čáry, Baxa vyslaný na zteč dlouhým hodem L. Doška se ´urval´ po pravé straně a přes Mészárose přihrál na T. Doška, který ač obklopen obránci skóroval 1:0. Do šaten se šlo po dalším průniku Šperla, na něhož na levé straně propadl dlouhý nákop. Jenže domácí kanonýr se zasekávačkou připravil o moment překvapení, jeho osobní strážce, ´čahoun´ Veselka, udělal pár dlouhých kroků a šanci mu zmařil.

Druhá půle začala tam, kde první skončila. Beke vychytal Šperla, vzápětí musel na zem při průniku Rejthara. Po necelé hodině se ale obraz hry začal měnit a převaha domácích byla ta tam. V 57. minutě vyhrál Dytrt souboj s Duchoněm, pronikl do do pokutového území, kde za dohledu blížícího se Vlčka přihrál Sýkorovi, jemuž zabránil vstřelit gól Milota jen za cenu faulu a hosté kopali penaltu. Brankář Slavoje Janča však za svým výtečným protějškem Bekem nezaostal a Dytrta vychytal! Domácí se snažili aktivně pojistit těsné vedení, ale sami inkasovali. V 62. minutě po rohovém kopu Kolovče rozehrávaném L. Doškem hosté nakopli na Hanzlíka, ten marně stíhán Perglem zakončil průnik po pravé straně do neexistující obrany Slavoje přihrávkou na střed přes padajícího Baxu na volného Veselku, který mohl dát Jančovi v poklidu vybrat, kam mu míč pošle 1:1.

O pět minut později hostující Janda rozehrál rohový kop a maličký Mészáros přes ´věže´ domácí obrany skóroval hlavou 1:2. Domácí pak vrhli poslední zbytky sil na smazání gólového manka a když hostující Dytrt nevyužil tváří v tvář Jančovi dne otevřených dveří v obraně Kolovče, dočkali se. Ještě předtím ale Baxa ´zboural´ Sýkoru a byl rád, že obdržel pouze žlutou kartu od sudího a přezdívku ´řezník´ od fandů z Klatov. V 77. minutě domácím vyšla kombinační akce a přenesení hry, kdy Mészárosem tísněný Šperl prostřelil zblízka Bekeho 2:2. Místo poklidného dohrání zápasu a dělby bodů byli diváci svědky divoké jízdy, kdy se hrálo nahoru dolů, Janča zákrokem ála kamikadze zabránil gólu při sólu Lužného, Černohorský odkopl míč při cestě do odkryté branky po rohu Klaov a závaru před Jančou, na druhé straně vyslal Lukáš Došek do úniku své dvojče, ale Beke vyběhl včas.

Penaltový rozstřel dlouho lépe zvládali střelci. Pak sice selhal klatovský Hanzlík, jenže na něj vzápětí navázal domácí Šperl, a tak rozhodla až osmá série. V té ´karafiáty zvadly´, když Mészáros nedal, kdežto Baxa málem protrhl síť a zajistil Slavoji druhý bod.

Koloveč: Janča - Vlček, L. Došek, Baxam, Rejthar (90. Kruml), Černohorský, Duchoň, Šperl, Milota, Kadlec (60. Pergl), T. Došek. Trenér: Kamarýt.
Klatovy: Beke - Veselka, Kadlec, Vítovec (55. Brož), Hanzlík, Mészáros, J. Matějka, T. Matějka, Sýkora (90. Skala), Janda, Dytrt (62. Lužný). Trenér: Vašica.
Branky: 43. T. Došek, 77. Šperl 62. Veselka, 67. Mészáros. HR: Štökl Křen, Langmaier. ŽK: 2:2. Diváci: 330.