Spartak Klenčí – 1. FC H. Týn 1:0 (1:0)
První, pro diváka poměrně atraktivní poločas, měl na poměry I. B třídy solidní náboj a nasazení, kdy si oba týmy vypracovaly několik příležitostí. Ale popořádku. Už v první minutě se do vápna probíjel Čech, těsně před zakončením mu však soupeř míč vypíchl. Domácí tím odstartovali třináctiminutový lehký tlak. Ve 13. minutě Housarův hlavičkový pokus Touš vyrazil. Pak zaúřadovali i hosté, když se přes obránce Sokola prosadil Brychcín, avšak jeho pokus další Sokol, ale gólman, vytěsnil na břevno. Individuální průnik přes tři hráče předvedl po pravé straně týnský Barnáš, ale gólman mu šanci zmařil. Klenečtí přecházeli do útoku rychlými kombinacemi. Šikovný průnik skoro přes celé hřiště předvedl domácí zadák Osvald, ale poblíž pokutového území byl sestřelen Blackým. S přímým kopem Hromníka si však Touš poradil. Na druhé straně se blýskl brankář Klenčí, když konečky prstů vytěsnil dalekonosnou střelu Palucha. Přestože byla hra vyrovnaná a šancí na obou stranách přibližně stejně, značně se přitvrdila, zejména ze strany hostů. S blížícím se koncem poločasu přišla kombinace v podání domácích, kteří hosty rozebrali do poslední molekuly. Míč putoval po ose Housar – Hromník – Housar – Čech k Houdkovi, který nabídnutou ´loženku´ využil a zasunul míč k levé tyči – 1:0.

Druhá půle začala opět vyrovnanou hrou, přesto optickou převahu získali hosté. Domácí udělali rošádu v útoku, kdy aktivního Houdka vystřídal zkušený Hojda, na něhož bylo do konce utkání spácháno nespočet faulů, z nichž mnohé byly oceněny žlutými kartami.
K první kuriózní situaci došlo ve chvíli, kdy kapitán týnského celku Šindelář neustále diskutující se sudím předal náhle pásku Bauerovi. Až po domluvě od rozhodčího si Šindelář pásku vzal nazpět. V 74. minutě už mohl být oboustranný klid a utkání se mohlo dohrát bez emocí, to když se na brankáře řítil úplně sám Toth. Přestože mohl pálit do poloodkryté branky, zvolil nahrávku na nabíhajícího Čecha, který však při pokusu o obejití brankáře mírně podklouzl a Touš balon zachytil.

Protiútok vedl Paluch. Když však chtěl obejít Hojdu, šlápl si na balón a ve fair souboji přišel o míč, načež se po klenečském hráči ohnal a zezadu jej podkopl. Rozhodčí hříšníka potrestal druhou žlutou kartou a Paluch byl poslán ze hřiště, což se mu moc nechtělo a spoluhráči jej museli usměrnit.

Poté trenér hostů Kožíšek svolal své svěřence k lavičce, kde se sedm minut občerstvovali a debatovali a rozhodčí je přes veškerou snahu nemohl dostat zpátky na hřiště. Delegát zápasu Havlík si v těchto chvílích nestíhal zapisovat do notesu. Do konce utkání už mnoho času nezbývalo a domácí se až do konce usadili na polovině hostů. Hulův přímý kop v 90. minutě prolétl zdí, k dorážce se dostal Čech, ale těsně přestřelil. V nastavení, které rozhodčí vyměřil na celých šest minut, si domácí Housar a Hojda ještě vykoledovali dvě žluté karty za zdržování.

„Soupeř byl kvalitní, ale my jsme dali krásný gól. Zápas jsme měli rozhodnout daleko dříve, proměnit některou z dalších šancí a byl by klid. Takto jsme se zase nervovali až do konce. Kluci si za výkon zaslouží moje uznání,“ uvedl k utkání trenér Klenčí Smazal.

Klenčí: Sokol J. – Sokol P., Osvald, Čipera, Hula – Řezniček, Housar, Hromník, Čech V. (Hojda) – Houdek (Toth), Čech Vl.
H. Týn: Touš – Barnáš (Šperl), Ouřada, Jurko, Bauer – Blacký (Kotlan, Minařík), Paluch, Wolf, Šindelář – Brychcín, Anderle.

Branka: 40. Houdek.

Rozhodčí: Petrželka, ŽK: 2:8, ČK: 0:1 (72. Paluch).⋌(mal)