V Týně viděli zápas dvou rozdílných poločasů

Horšovský Týn – Fotbalisté Dynama H. Týn si i bez distancovaného Pazderníka chtěli přilepšit ve vyrovnaném středu tabulky, do cesty se jim ale postavily Vejprnice s ex domažlickými Šámalem a Paulem. Protože týnští tentokrát nedokázali vstřelit gól, a to  ani v rozstřelu nasledujícím po remíze v normální hrací době, dva body si odvezla Slavia.

30.3.2012

Z utkání fotbalistů TJ Dynamo H. Týn a Chrástem.Foto: Deník/ Václav Tauer

Dynamo HT – Slavia Vejprnice 0:0 (0:0) na PK 0:3
V prvním poločase měli menší převahu hosté, i když si nevytvořili větší příležitost. A tak jedinými zajímavými momenty bylo ošetřování hostujícího Šámala ve 2. minutě a zranění domácího Butnaru, který skončil v nemocnici. Hosté ohrozili domácí branku ve 30. minutě, když týnský gólman zneškodnil po rozehraném rohovém kopu hlavičku Koreluse a dvě minuty nato kryl nebezpečnou střelu Vnuka. Domácí soupeřova brankáře v průběhu první půle prakticky neohrozili.

To druhý poločas byl pro diváky zajímavější. Domácí zpřesnili kombinaci, měli více ze hry a hlavně si dokázali vytvářet šance. Bohužel ani jednu neproměnili a když míč z hlavičky Wagnera skončil v brance hostí, nebyl gól uznán pro ofsajd signalizovaný pomezním. Nutno říci, že domácí mohli utkání rozhodnout v řádné hrací době. V 52. minutě Štverák uvolnil Falouta, který mířil do brankáře, čtyři minuty nato sám Štverák technickou střelou těsně minul. Nejvyloženější šanci měl však Brynda, který v 63. minutě prošel do pokutového území hostí a sám před brankářem ve snnaze jej obstřelit poslal míč vedle tyče. Domácí hráli posledních pětadvacet minut bez vyloučeného Rady, který viděl druhou žlutou kartu za srážku s Šámalem.

Protože domácí branku ve druhém poločase nedali a hosté k tomu neměli příležitost, přišly na řadu pokutové kopy. Na tuto variantu byli hosté dokonale připraveni. Biedermann, Paul a Šámal se nemýlili, domácího Bryndu a Falouta brankář hostí vychytal, Beisbier nastřelil tyč. Po třetí serii tak bylo rozhodnuto. Hosté si odvezli z H. Týna druhý bod a oplatili Dynamu podzimní penaltovou porážku.

V příštím kole čeká oslabené týnské Dynamo (potrestaný Pazderník a zraněný Butnaru) těžký soupeř. V sobotu zajíždí do Přeštic, kterým se doma na jaře stoprocentně daří, vyhrály všechna tři utkání a neobdržely ani jeden gól. ⋌(hf)

Dynamo: Planický – Dušek, Wágner, Šinál, Svůra, Brynda, Butnaru (20. Beisbier), Falout, Rada, Štverák, Mašek (82. Šilhánek). Trenér: Karel Krejčí.
Vejprnice: Hinterholzinger – Havránek, Korelus (60. Křen) Kasýk, Šámal, Hora (82. Gabriel), Biedermann, Paul, Pluhovský, Grätsch, Vnuk. Trenér: Milan Dejmek. Rozhodčí: Petržílka Jiří, Hájek Zdeněk, Cihlář Jan. Delegát: Bureš Jiří. ŽK 3:2. ČK 1:0. Diváků: 100.

30.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.