Krutina potřetí v řadě neinkasoval gól

Vejprnice – Ani starší dorostenci Slavie Vejprnice, pátého celku krajského přeboru nedokázali zastavit Jiskru. Domažlický ´vlak´ jako jediný dosud nepoznal hořkost porážky a spolu se Sušicí je po dvanácti zápasech na čele tabulky, když oba celky mají shodně 29 bodů.

17.11.2012

Fotbal - ilustrační snímek.Foto: Deník

Slavia Vejprnice – J. Domažlice 0:1 (0:1)
Do utkání vstoupila lépe Jiskra. Jako první ohrozil domácí branku střelou z dálky Buršík, ale skóre se měnilo o chvíli později. V 5. minutě hosté předvedli pěknou kombinaci na pravé straně po ose Stróž, Konopík a Socha, po jehož střele míč před brankářem ´zaplaval´ a pod rukou mu proklouzl do sítě – 0:1.

Poté se hrálo více ve středu hřiště bezvětších šancí. Jiskra měla trochu více ze hry a častěji ohrožovala branku Slavie, hlavně střelami z dálky. Ty však neměly přesnost nebo jim chyběla větší razance. Ve 36. minutě zachytil Gust nepřesnou rozehrávku domácích, vysunul Konopíka a Sochu, kteří spolu postupovali na jednoho obránce, ale snajpr z 5. minuty Socha zakončil tuto akci nepřesnou a slabou střelou.

Ve 41. minutě se domácí hodně zlobili na sudího, který neposoudil střet domažlického brankáře Krutiny s jedním z útočníků mimo pokutové území jako faul a nechal pokračovat ve hře. Domácí to neunesli a na hlavu rozhodčího se snesl proud nadávek. Sudí však i to nechal bez povšimnutí.

Do druhé půle domácí nastupovali s cílem co nejdříve otočit výsledek, jenže Jiskra pozorně bránila a využívala každou příležitost k ohrožení domácího brankáře. Vejprnice si za poločas vytvořily jedinou šanci, ale tu na poslední chvíli zmařil výtečným obranným zákrokem Hlaváč. S přibývajícim časem začali být domácí nervózní, suroví a zákeřní. Nejprve jejich záložník fauloval Hasenöhrla a na zemi jej ještě kopl do zad. Následně byl faulován Šimůnek , jenž musel být střídán.

V 74. minutě vystřelil z osmnácti metrů Gust, brankář míč neudržel a ten skončil asi půl metru za brankovou čárou, ale rozhodčí Gustovi gól upřel, přestože i domácí přestali hrát. V 81. minutě atakoval Konůpka hrače soupeře, ten se neudržel a kopl jej. Sudí tento další nefér čin ohodnotil pouze žlutou kartou, přesto viník musel předčasně pod sprchu, protože byla už druhá. Domažličtí si už pak těsné vítězství bez problémů udrželi.

„Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání, což se potvrdilo. Ale měli jsme informace o soupeři, povedlo se nám eliminovat jeho tvůrce hry. Navíc jsme dali brzy branku, sice byla trochu šťastná, ale i ty se počítají. Hráli jsme disciplinovaně a hráči plnili, co jsme si řekli před zápasem. Zejména plní velmi dobře obranné úkoly a tak jsme ve třetím zápase po sobě udrželi čisté konto. Ke spokokojenosti nám ještě chybí větší útočná produktivita. V posledním podzimním kole hostíme Nepomuk a budeme se snažit udržet podzimní neporazitelnost," říkají trenéři Jiskry Forro a Steinbrücker.

Jiskra Domažlice: Krutina – Šimůnek, Stróž, Konrády – Kalný, Hlaváč – Buršík, Pave, Gust, Socha – Konopík. Střídali: Malík, Hamor, Hasenöhrl, Strnad, Konůpka. Trenéři: Steinbrücker, Forro. Branka: Socha. HR: Pecl. ⋌(for)

10. Nepomuk 11 4 1 6 25: 33 13 ( -5)

11. BKV Planá 12 3 2 7 18: 34 13 2 ( -4)

Nehoda v Březí zablokovala páteřní tah na Folmavu

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.

Chodská Lhota – Pohádková procházka v Chodské Lhotě přilákala sedm desítek dětí. Akci připravili místní zahrádkáři ve spolupráci s volejbalistkami.