Mládež: Dorostenci Jiskry zakončili podzim výhrou

Domažlice – Starší dorost Jiskry využil zaváhání vedoucí Sušice na Doubravce a výhrou v posledním utkání podzimní části sezony se vyšvihl do čela krajského přeboru.

20.11.2012

Fotbal - Ilustrační foto. Foto: Pavel Kacerovský

Jiskra Domažlice – FK Nepomuk 5:0 (4:0)
Jiskra nastoupila oslabena o pravou stranu defenzivy, kde chyběl zraněný Šimůnek a Kalný, který se podrobil menšímu chirurgickému zákroku v obličeji, přesto od začátku přitlačila soupeře k jeho brance. Vyústěním převahy byl brzký gól, který v 10. minutě vstřelil Buršík – 1:0.

V 17. minutě měli hosté příležitost srovnat, ale brankář Krutina včasným výběhem nebezpečí zažehnal. Ve 20. minutě se na pravé straně uvolnil Socha a jeho centr zakončil Ljoki – 2:0. I nadále se hrálo většinou před hostujíci brankou a Nepomučtí jen s vypětím sil odvraceli závary. Ve 43. minutě po signálu z rohového kopu střílel Buršík a před brankářem míč tečoval Malík – 3:0. Hned po rozehrání vystihl Socha malou domů a bez problémů překonal gólmana hostí – 4:0.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Domácí útočili a hosté se bránili. Bohužel Jiskra polevila v kombinaci, přesto si vypracovala šance, ale Linkeš, Socha, Hlaváč ani Strnad je neproměnili, nepřesně stříleli i Hojda, Stróž či Buršík. Hosté se dostali do jedné velké šance, když po pravé straně jejich útočník postupoval sám na Krutinu, ale své sólo zakončil nepřesnou střelou. Tečku za posledním zápasem podzimu udělal v 90. minutě Strnad, když si za obranu hostí naběhl na přesný pas Stróže a překonal bezmocného brankáře – 5:0. Poté už sudí Fanfule zápas ukončil.⋌(for)

Ohlasy po utkání:

"Do posledního zápasu podzimní části jsme šli koncetrovaně s cílem nepokazit příjemnou bilanci podzimu. Hráči šli sebevědomě za svým vítězstvím, k tomu pomohla celkem brzy vstřelená branka. Celé utkání jsme měli pod kontrolou, hosty jsme k ničemu nepustili. Byla jen škoda, že ve druhé půli se od nás trochu odvrátilo střelecké štěstí. Trochu tomu přispělo i to, že jsme přestali hrát kombinačně a kluci tak trochu hráli na své triko. Jinak totiž mohlo utkání skončit daleko větším brankovým rozdílem. Toto utkání bylo také zřejmě poslední, které za nás odehral Agon ´Goni´ Ljoki, který se z rodiči vrací zpět do své vlasti, kterou je Makedonie. Byla škoda, že zápas nedohrál, jelikož se mu obnovilo zranění. Za celé mužstvo mu přejeme, aby se mu doma dařilo v osobním i sportovním životě," uvedli domažličtí trenéři.

Sestava Jiskry Domažlice: Krutina - Stróž, Hlaváč, Malík (K), Konrády - Ljoki, Pavel, Gust, Buršík - Linkeš, Socha. Střídali: Hamor, Hojda, Dufek, Strnad. Trenéři: Steinbrücker, Forro.Tabulky a výsledky

Celostátní liga dorostu, 17. kolo: Dynamo České Budějovice – Bohemians 1905 3:0, Mladá Boleslav – Jihlava 2:1, Teplice – Hradec Králové 3:1, Slovácko – Pardubice 0:0, Brno – Zlín 2:1, Opava – Hlučín 1:1, Sparta Praha – Olomouc 1:2, Liberec – Ostrava 1:2, Slavia Praha – Viktoria Plzeň 4:2.

18. Opava⋌ 17  2 2 13 23:54  8

Česká liga dorostu U19, 15. kolo: Táborsko – Písek 3:1, Karlovy Vary – Litvínov 5:0, Ústí nad Labem – Sokolov 5:0, Dukla Praha – Beroun 13:1, Kladno – Motorlet Praha 4:2, Příbram – Doubravka 6:0, Most – SKP České Budějovice 4:0.

16. Karlovy Vary⋌ 15  2 1 12 24:65  7

Česká liga dorostu U17, dohrávka 12. kola: Příbram – Teplice 3:1.

14. Vyšehrad⋌ 13  0 0 13  6:92  0

Česká liga dorostu U16, dohrávka 12. kola: Příbram – Teplice 3:1.

14. Karlovy Vary⋌ 13  0 1 12  6:87  1

Krajský přebor st. dorostu, 13. kolo: Klatovy – Přeštice 3:2, SK ZČE Plzeň – Postřekov 16:1, Doubravka – Sušice 6:4, Rokycany – Horažďovice 2:2 (na penalty 1:4), Planá – Vejprnice 1:12, Domažlice – Nepomuk 5:0, Tachov – SŠ Plzeň 2:1. Dohrávka 10. kola: Nepomuk – SŠ Plzeň 1:7.

14. Postřekov⋌ 13 0 0 0 13 14:98  0

Krajský přebor ml. dorostu, 13. kolo: Klatovy – Přeštice 6:1.

8. Sušice⋌ 7 2 0 0 5 14:40  6

Krajská soutěž dorostu – skupina A, 13. kolo: Sparta Plzeň – Město Touškov 2:1, Stříbro – Košutka 4:1, Horní Bříza – Sparta Plzeň 7:3, Blovice – Mýto 1:2, Bezdružice – Kaznějov 3:1, Hrádek – Slovan Plzeň 5:0, Kralovice – Smíchov 5:2, Radnice – Město Touškov 4:1.

14. Kaznějov⋌ 12  1 0 0 11 11:54  3

Krajská soutěž dorostu B – skupina B, 13. kolo: Stod – Nýřany 3:0, Holýšov – Mochtín 0:1, Nýrsko – Blatnice 1:1 (na penalty 4:3), Kasejovice – Staňkov 0:3, Mrákov – Stod 1:0, Nýřany – H. Týn 1:0, Luby – Merklín 0:1, Chanovice – Koloveč 11:0. Dohrávka 11. kola: Koloveč – Mochtín 0:7.

14. Kasejovice⋌ 12  2 0 0 10 22:49  6

Pozn.: Třetí sloupec v tabulkách od krajského přeboru níže znamená počet remíz s vyhranými PK, čtvrtý značí počet remíz s prohranými PK.⋌(lib)