Souboj druhého s prvním ovládlo Klenčí

Osvračín – V posledním utkání sezony se Osvračín, druhý tým tabulky, střetl s již jistým vítězem okresního přeboru, Spartakem Klenčí.Hosté si mistrovský titul zajistili v předstihu, takže si v minulém kole mohli dovolit „výbuch" v Chodově a ještě k tomu přijít o distancovaného Vojtu Mifka. Domácí však také nebyli na šlágr kola komplet. Úzký kádr zdecimovala zranění, takže chyběli čtyři klíčoví hráči včetně Černého a Bozděcha.

20.6.2017

KLENČÍ ROZSTŘÍLELO OSVRAČÍN. Na snímku souboj klenečského Hromníka s osvračínským Jankou.Foto: Deník/ Václav Tauer

V první půli oslabení domácí ještě dokázali s favoritem držet krok, dokonce si vypracovali pár šancí. Zejména únik Janky zakončený střelou do brankáře volal po gólu. Domácí se dočkali ve 34. minutě, kdy střela Miroslava Duchoně po několika tečích od hostujících obránců skončila za Paidarovými zády – 1:0. Hosté ale bleskově odpověděli Vladimírem Čechem, který vyrovnal – 1:1. Stejným poměrem poločas skončil, protože při zakončeních z dálky hráli prim brankáři.

V úvodu druhé půle hosté dvěma rychlými góly obávané „osmaosmdesátky" Houdka otočili výsledek na 1:3. Když po hodině hry zvýšil mladý Hojda na 1:4, bylo rozhodnuto. Klenečtí pak pravidelně po deseti minutách navyšovali svůj náskok, když se postupně prosadili Vojta Čech, Jan Mifek a v závěru opět Vladimír Čech.

Konečný výsledek 1:7 udělal radost slavícímu Klenčí, ale i Chodovu, který se i díky tomu posunul na druhou příčku tabulky.

Sokol Osvračín A - Spartak Klenčí A 1:7 (1:1)

Branka: 34. Duchoň – 37. a 87. Vl. Čech, 47. a 51. Houdek, 59. Hojda, 67. Vo. Čech, 78. J. Mifek. Rozhodčí: Helget. ŽK: 0:0. ČK: 0:0. Diváci: 95.

Osvračín A: Řezníček – Zd. Duchoň, Kruml, Wanke, L. Wendl, Bacher (61. Argman), Sekereš, Blecha (46. Mučka), Bukovský, M. Duchoň, Janka. Hr. trenér: Luboš Wendl.

Klenčí A: Paidar – Hojda (68. M. Čipera), J. Čech, T. Čipera, Hromník, Ledvina, Vo. Čech, Vl. Čech, Houdek, J. Mifek, Sokol. Trenér: Miroslav Pajma.

20.6.2017

Z domu ukradl 60 tisíc

Střet kamionu a osobního auta u Březí.
10

Nehoda v Březí zablokovala páteřní tah na Folmavu

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.

Chodská Lhota – Pohádková procházka v Chodské Lhotě přilákala sedm desítek dětí. Akci připravili místní zahrádkáři ve spolupráci s volejbalistkami.