Hostouň v duelu o záchranu porazila Lhotu

Hostouň /FOTOGALERIE/ – V žádném jiném utkání sobotního programu III. třídy nešlo o tolik, jako v duelu Hostouně s Chodskou Lhotou. Je proto s podivem, že místo původně delegovaných tří sudích dorazil na zápas o vše pouze náhradní rozhodčí. Ten svoji úlohu nezvládl, po dvou sporných penaltách na obou stranách obral v závěru hosty o regulérní vyrovnávací gól a vážně tím ohrozil nejen záchranu ´bůťáků´v soutěži, ale možná dokonce budoucnost oddílu.

15.6.2017

Zápas o všechno. Hostouň x Chodská Lhota.Foto: Deník/ Václav Tauer

Ale pěkně po pořádku. Domácí mohli v případě výhry slavit jistotu záchrany v soutěži a podle toho taky začali. Během osmi minut ze tří standardek famózně rozehraných Vokáčem nasázeli zaskočeným hostům tři góly a zdálo se, že je rozhodnuto. Dvakrát skóroval Strouhal a jednou Baxa. Ve 25. minutě pak chytající záložník Hummel, který musel kvůli absenci gólmana do brány Chodské Lhoty, překazil Strouhalovi radost z hattricku a hosté se přece jen vzpamatovali.

Z následného útoku na druhé straně Secký zastavil faulem unikajícího Jakla a sudí odpískal penaltu, ačkoli se zákrok zřejmě odehrál vně šestnáctky. Schwarz penaltu proměnil 3:1 a došlo k obratu ve hře. Hosté převzali iniciativu a odměny se dočkali po půlhodině hry, kdy Bulíř rozehrál trestný kop, v závaru před domácí brankou kdosi z hostů nastřelil tyč, ale Koudela z dorážky snížil na rozdíl jediného gólu. Ve 43. minutě sudí poločas ukončil.

Také vstup do druhé půle měli lepší domácí. Ze dvou autových vhazování Vokáče však byly jen závary. Po tom druhém vyrazili hosté do protiútoku, ale bránící Šindelář Havla zastavil. Hosté se u sudího marně domáhali penalty. Ta se všk pískala na druhé straně, kde Raiser před šestnáctkou fauloval unikajícího Strouhala, ten spadl do šestnáctky a sudí Ďugel ukázal na značku pokutového kopu. Vokáč gólem z penalty korunoval svůj výkon jara – 4:2.

Hosté nic nezabalili a dočkali se dvacet minut před koncem, kdy to Valíček „pustil" z trestného kopu přímo na brankáře, ten pumelici neudržel a bylo zaděláno na drama – 4:3. O pouhé dvě minuty později se hostující Kovařík v malém vápně protlačil před domácího Vebera a po centru zprava skóroval. Rozhodčí v domnění, že domácí gólman chytil míč ještě před čárou, vyrovnávací gól neuznal.

Lhotští protestovali, ale dosáhli jen toho, že Polák viděl druhou žlutou kartu a musel do sprch. V samém závěru Chodská Lhota zahrávala trestný kop, takže se před hostouňskou branku stěhoval i gólman Hummel, ale Valíček místo střely volil centr na Scharze, ale tomu chyběl k zakončení krok.

Hostouň - Chodská Lhota 4:3 (3:2)

Branky: 2. a 13. Strouhal, 8. Baxa, 55. Vokáč z PK – 28. Schwarz z PK, 35. Koudela, 70. Valíček. Rozhodčí: Ďugel. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (80. Polák 2 x ŽK). Diváci: 66.

Hostouň: Secký – Lang, Lešek, Šindelář, Černý (70. Veber), Špringer, Baxa, Váchal, Zaruckij, Strouhal (90. Kraj), Vokáč (85. Rampas). Trenér: Miloš Hutkay. Vedoucí: Vratislav Lešek.

Chodská Lhota: Hummel – Bulíř, Raiser, Valíček, Schwarz, Kováč, Polák, Koudela, Havel, Jakl, Pampel. Vedoucí: Václav Včala.

15.6.2017

Učitel angličtiny Petr Diviš gratuluje k úspěšnému složení mezinárodní zkoušky

Gymnazisté složili mezinárodní zkoušky

Novou posilou Viktorie Plzeň je brankář Aleš Hruška (vlevo), na snímku s generální manažerem Viktorie Adolfem Šádkem.