Umístění v tabulce velelo Jiskře získat v domácím zápase důležité body a navázat na výsledky z posledních dvou zápasů, v nichž porazila venku Táborsko B a doma Štěchovice. Otázkou bylo, jak moc se na výkonu domácích projeví únava po středečním zápase 26. kola se Štěchovicemi, protože na regeneraci sil měli hráči pouze dva dny.

Jiskra začala aktivně a kromě poslední čtvrthodiny měla po celý první poločas více ze hry. Už ve 3. minutě oslovil Braun nabíhajícího Černého, ten se kličkou zbavil obránce, ale z 15 metrů mířil z otočky jen těsně vedle pravé Vízkovy tyče. O minutu později našel Braun nabíhajícího Špírka, jeho střelu z 15 metrů výtečně vyrazil převýšovský brankář a jeho spoluhráči uklidili míč do bezpečí. První vyložená šance přišla ve 21. minutě, kdy prošel hostující Špidlen po levé straně, střelou z 18 metrů trefil břevno Švihoříkovy branky a odražený míč poslal nehlídaný Krejčík hlavou z osmi metrů nad domažlickou branku. Co se nepovedlo zde, povedlo se o čtyři minuty později na druhé straně. Blažek zatáhl míč po levé straně, na jeho centr se prodral Bauer a hlavou ze sedmi metrů překonal Vízka – 1:0. Obě mužstva si ve zbytku poločasu vytvořila ještě několik příležitostí, žádná však ke gólu nevedla.

Ve druhém dějství mohl vedení domácích navýšit Černý, ale tváří v tvář Vízkovi mířil těsně vedle převýšovské branky. Poté některým hráčům Jiskry začaly docházet síly, vytratil se pohyb, střed hřiště ovládli dobře kombinující hosté, kteří byli v pozemních i vzdušných soubojích úspěšnější. Z jejich zvýšené aktivity přišel v 66. minutě trest v podobě vyrovnávacího gólu. Kraják rozehrál zleva rohový kop, míč propadl u zadní tyče až na nohu nehlídaného Labíka a ten jej volejem z deseti metrů poslal do sítě – 1:1.

Než se stačili domácí otřepat, inkasovali podruhé. V 70. minutě hostující Korba vyškolil domácí obranu, našel volného Krajáka a ten ze 14 metrů poslal hosty do vedení 1:2. V závěru zápasu si sice Jiskra vytvořila jakýsi tlak, ale k vyrovnání to nevedlo, naopak mohla z rychlého protiútoku v 81. minutě inkasovat, ale střela Krajáka skončila těsně vedle vzdálenější domažlické tyče. Na druhé straně se do zakončení po vlastní akci dostal stoper Bauer, který se vysunul dopředu, ale zleva z 15 metrů trefil jen boční síť Vízkovy branky. V 84. minutě našel domácí Hrubý Hejdu, ale ten střelou z šestnáctky trefil jen tělo soupeře. (vok)

Jiskra Domažlice A - SK Převýšov 1:2 (1:0)
Branky: 26. Bauer – 66. Labík, 71. Kraják. Rozhodčí: Benedikt – Němec, Štuk. ŽK: 4:1. Diváci: 160.

Jiskra Domažlice A: Švihořík – Hrubý, Bauer, Mráz, Blažek – Hejda, Mužík (77. Brožík), Špírek (60. Průcha), Braun (81. Chocholoušek), Ruml – Černý (53. Bezdička). Trenér: Radek Kronďák.

SK Převýšov: Vízek – Karal, Vyšehrad, Jarkovský, Špidlen – Labík (91. Novák), Zezula (89. Černý), Věchet, Krejčík (80. Veselka) – Kraják, Korba. Trenér: Petr Hrabík.