Domažlice B – Rokycany B (12./26 b) x (11./27 b) HR: Homr
Domažlická ´Benfika´ se vzpamatovává ze Špotákovy popravy v minulém kole v Holýšově, kde prohrála 2:1. K zápasu se po utkání vyjádřil trenér domažlické rezervy Martin Steinbrücker: „Nemám nic proti červené kartě pro Štěpána, jenže situaci nejen podle mě předcházel ofsajd. Problém mám však s tím, že rozhodčí Špoták stejným způsobem neposoudil dvě mnuty před tím faul na Bláhu, navíc šlo o faul zezadu, bez možnosti hrát míč. Kdo zápas viděl, divil se, že jsme měli víc karet než soupeř, protože některé zákroky na Šimůnka, Bláhu a hlavně loket v obličeji Tumpacha, který měl tržnou ránu, byly až zákeřné. Navíc hlavní rozhodčí verbálně provokoval naše hráče. Pokud budou zápasy řízeny takovým způsobem, nemůže se nikdo divit, že lidé nechodí na fotbal. Chtějí vidět fotbal a ne zápas řeckořímský. Naši kluci zaslouží pochvalu nejen za výkon, ale i za to, jak se dokázali ovládnout při některých výrocích sudího. Myslím, že kdyby rozhodoval stejným metrem i v neprospěch domácích, zápas by se asi nedohrál." Domažlickým hráčům po závěrečném hvizdu do řeči moc nebylo. K zápasu se vyjádřil druhý vyloučený hráč hostů Milan Lucák. „Zápas se mi nehodnotí dobře, jelikož jsme od 5. minuty hráli o desíti a to ovlivní celý zápas. Vyloučení přitom předcházel viditelný ofsajd a dvě minuty předtím na druhé straně stejná situace, kdy mohl jít Libor Blaha také sám na bránu, ale byl faulován. Tam však rozhodčí udělil pouze žlutou kartu. Cely zápas jsme tak hráli to, na co jsme měli, občas jsme ale soupeře i v deseti přehráli, tudíž ta kvalita Holýšova nebyla zase tak obrovská, řekl bych o trochu lepší než Zruč. Jen škoda, že jsme nehráli víc po zemi, protože třeba při našem vyrovnávacím gólu jsme soupeře rozebrali od našeho vápna na čtyři nebo pět přihrávek. A moje vyloučeni? První karta za faul uprostřed hřiště a druhá za to, ze si Kraus píchne balon mimo hřiště a já do něj tělem strčil a on odletěl jako mladší žák. Přitom jak zákeřně hrál soupeř, samá noha, samá ruka. Kolikrát jsme to ve vzdušném souboji schytali loktem, viz. Tumpach. V Holýšově se prostě nehraje dobře, není tu fotbalová atmosféra, lidé na tribuně akorát sprostě nadávají, a když se k tomu přidá rozhodčí, který během své kariéry čtyřikrát skončí, čtyřikrát začne a přitom je pořád na krajské úrovni, v utkání se nám směje do obličeje a chvástá se, že to jak hrajeme my, tak by to mohl hrát v klidu i on, tak to se hraje špatně."

Zdecimovaná Jiskra má z utkání v Holýšově šrámy. Otřes mozku má po střetu s holýšovským Majlátem Tumpach, chybět bude minimálně týden. Jde během roku a půl páté zranění tohoto nadějného kanonýra, kvůli kterému nemůže nastoupit. Dále celý týden netrénovali Hojda (třísla) a Bláha (pohmožděná pata po zákroku Lukáše), u něj to rovněž vypadá, že proti Rokycanům nebude moci nastoupit. ,,Když jsem střídal v 64. minutě, tak jsem měl tři boule na hlavě od loktů, oba kotníky bolely, pravý nateklý, a koleno mě při rotaci bolí. Nejhorší je ta pata," říká útočník Bláha.

Mladá a běhavá ´Benfika´ tak momentálně nepřipomíná fotbalové mužstvo, ale lazaret. Trenéři nemohou počítat ani s Buršíkem, který po velmi dobrých výkonech nastoupí za A mužstvo v Kolíně zřejmě opět od začátku. Kdo dále nebude, je gólman Straka, který se zranil při utkání dorostu v Přešticích. „Je to pro nás důležitý zápas. Rokycanům máme co vracet z podzimního duelu, kdy jsme doplatili na naše chyby a nevyužili vyložené šance. Jdeme do zápasu s pokorou vůči soupeři, ale hrajeme doma, proto chceme vyhrát,"říká odhodlaně kouč Steinbrücker.

Rezerva divizních Rokycan využije služeb asi dvou hráčů z divizního kádru A mužstva, protože to hraje až v neděli. Pro svalové zranění nemůže trenér Peter Horváth počítat Jakubem Kořínkem a Lukášem Brožem. „Očekávám vyrovnané utkání, ve kterém samozřejmě chceme vyhrát. Na podzim byly Domažlice v prvním poločase lepším mužstvem, ve druhém poločase zase my. Domažlice mají mladé běhavé mužstvo, doma jsme je porazili 2:1," říká kouč.

SSC Bolevec – H. Týn A (10./27 b) x (14./21b) HR: Bogdan
Mužstvo kolem bývalého kapitána divizní Jiskry Domažlice Michala Bublíka si užívá vydřené tři body z půdy ex-divizní Sušice. „V prvním poločasu jsme hráli dobře a měli víc šancí než domácí, ve druhém poločase jsme důsledně bránili a vydřeli tři důležité body," komentuje povedený zápas Bublík. Mužstvo Bolevce stejně jako týnské FC Dynamo sužuje zranění a hodně úzký kádr. V týdnu se zranil střelec druhé branky v utkání prosti Sušici Marek Soukup, dále budou chybět Šnaider, Sušánka a brankář Kalčík. „Budeme to muset nějak poskládat. Dokonce teď s námi chodí dvacetiletý kluk, který hraje hokej," uvádí k stavu kádru Bublík.

Týnské FC Dynamo se konečně dočkalo vysněného bodu za remízu 1:1 se čtvrtým týmem tabulky ze Svéradic. Po většinu utkání přitom hrálo o deseti. V druhém poločase se horšovskotýnským fotbalistům podařilo vyrovnat a vybojovali zasloužený bod. V penaltách už ale úspěšní nebyli. „Bolevec je o čtyři místa před námi. Mohli bychom s nimi hrát vyrovnanou partii. Nějakou kvalitu ale určitě mít bude, když vyhrál v Sušici. Budeme stále bez Blackého. David Novák už je v České republice, ale má ještě nějaké povinnosti, uvidíme. Nastoupit by měl i Radek Šindelář, který taky chyběl," ypočítává kouč a manažer Petr Šporer. Právě vybojovaný bod se Svéradicemi by mohl Dynamo ´nakopnout´ a dostat je do klidnějších vod v tabulce. Na podzim se radoval z vítězství Bolevec.

TJ Přeštice – FK Holýšov A ( 1./46 b) x (9./28 b) HR: Šlajs.
Přeštice si v minulém kole přivezly ze Zruče všechny tři body za vítězství 4:1 a díky zaváhání Rozvadova v Rokycanech, kde pouze remizoval, jsou na čele tabulky. Hrajícímu trenéru Uzlíkovi budou chybět Vaclík a Gerstner. Jinak je mužstvo usilující o postup do divize v pořádku.

Sportovní manažer Přeštice Trnka sledoval Holýšov v utkání s rezervou Domažlic, takže informace o Holýšovu předal svým kolegům, trenérům Uzlíkovi a Kašparovi. „Holýšov je bojovné mužstvo, které nebude mít co ztratit, protože bodů moc nemají. Hrajeme doma proto chceme vyhrát. Pro nás je kvůli vyrovnanosti na čele krajského přeboru každý bod důležitý," uvádí asistent trenéra Václav Kašpar.

Na podzim se z vítězství 3:2 radovaly Přeštice. ⋌Autor: Jiří Pojar