Kraj: Okresní derby v Horšovském Týně vyhrál Koloveč

Plzeňský kraj – Domažlická Benfika se Švihoříkem v brance a ex-vejprnickým stoperem Korelusem v sestavě podlehla Vejprnicím, které na jaře ještě nezaváhaly. Koloveč vyhrál derby v Horšovském Týně, Holýšov jede, uspěl s Bolevcem.

31.3.2015

Z utkání FC Dynamo Horšovský Týn a Sokol Černice.Foto: Deník/ Václav Tauer

Vejprnice – Domažlice B 4:0
„Po prvním gólu jsme v zápase dominovali. Zaslouženě jsme vyhráli," řekl po zápase sekretář Vejprnic Milan Radimák.
Poločas: 2:0. Branky: 31. a 43. Lhotka, 58. Hora, 80. Paul. ŽK: 1:1. Diváci: 120.
Vejprnice: Dufek – Heindl, Havránek, Rada, Milota, Hora, Lhotka (89.Schleis), Kuhajda (85. Růžička), Grätsch (67. Kristl), Puhlovský, Paul. Trenér: Šámal.
Domažlice B: Švihořík – Korelus, Buršík, Šot (88. Kalný), Černý (81. Hošek), Waldmann, Štěpán, Vísner, Pavlíček, Šimůnek (65. Lešek), Kubr. Trenér: Fořt.

Horšovský Týn – Koloveč 1:3
„V první minutě Kadlec vymetl šibenici a šli jsme do vedení. Většinou se hrál vyrovnaný zápas. Když jsme vedli 3:0, utkání už jsme kontrolovali," shrnul duel sekretář Kolovče Pavel Kruml.
Poločas: 0:2 . Branky: Šindelář – 1. a 40. Kadlec, 54. Duchoň. Nejlepší hráči: Šindelář – M. Šelinger. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 1:0 Diváci: 60.
H. Týn: J. Novák – Tarhaj (65. T. Novák), Rada, Adamka, D. Novák, Kordule, Doležal, Čedík, Falout, Staroba, Šindelář. Trenér: Staroba.
Koloveč: P. Fillinger – Šlais, Baxa, M. Šelinger, Milota, Černohorský, Kadlec (46. Duchoň), Lucák, L. Došek, Pavlík, T. Došek. Trenér: Hirschl.

Bolevec – Holýšov 0:2
„Kdybychom za stavu 0:0 proměnili vyloženou šanci, mohlo být vše jinak. Jinak Holýšov byl lepší a zaslouženě vyhrál," glosoval utkání bolevecký sekretář Jan Thomayer.
Poločas: 0:0. Branky: 74. Valachovič, 87. Šobr. Nejlepší hráči: Bublík – Valachovič. Rozhodčí: Homr. ŽK: 0:0. Diváci: 120.
Bolevec: Kalčík – Kadeřábek, Hibles, Klečka, Soukup (30. Velík), Bublík, Matoušek (76. Fryček), Greif, Marek, Šanoba, Pelnář. Trenér: Votípka.
Holýšov: Míčka – Tyr, Hamerník (84. Kraus), Trhlík, Kaas, Šobr, Majlát, Schamberger (88. Zaruckij), Valachovič, Jeniš, Lukáš. Trenér: Míčka.

Černice – Zruč 0:6
„Do 23. minuty byl stav 0:3. My jsme nehráli špatně, byli jsme snad i aktivnější, ale Zruč nás trestala z brejkových situací," litoval vedoucí mužstva Černic Zdeněk Trojan.
Poločas: 0:3 . Branky: 10., 23, 53. a 68. Karpíšek, 16. Lauko. Nejlepší hráči: Křen – Karpíšek. Rozhodčí: Vocelka. ŽK:1:4. Diváci: 100.
Černice: Daněk (59. Motlík) – Seman, Vlček, Nádrazský, Šlais, Nohava (78. Mastný), Mlnařík, Stoilov (67. Chvojka), Forman, Křen (87. Nedvěd), Šmíd (72. Müller). Trenér: Daněk.
Zruč: Klik – Haidlmayer, A. Král, Korelus (72. Pokladník), Nosek, Polák, Jelínek, Karpíšek (70. Valenta), Lauko, Kroužel, D. Král (70. Řezáč). Trenér: Král .

Chotíkov – Horažďovice 3:0
„V prvním poločase jsme byli lepší a šli jsme také do vedení. Druhou půli jsme se trápili, několikrát nás podržel brankář. V závěru se nám podařilo zápas rozhodnout," viděl duel asistent trenéra domácích Jaroslav Kluska.
Poločas: 1:0. Branky: 29. a 86. D. Míka, 84. Feiferlík. Nejlepší hráči: Bejdák – Vrzal. Rozhodčí: Lhoták. ŽK: 1:1. Diváci: 80.
Chotíkov: Bejdák – Kellner (75. Feiferlík), Michal Prais, Kluska, Šádek (52. Mašek), Martin Prais, M. Míka, Šlajs (65. Vacek), Hartl, Pechler, D. Míka. Trenér: Urbánek.
Horažďovice: Macoun – Šedivý, M. Greger, Janouškovec, Vrzal (83. Spulík), Šafanda, Melka, T. Greger, Sova, Nauš, Forman (57. Zdichynec). Trenér: Boř.

Rapid – Horní Bříza 1:1
„Zápas měl průměrnou úroveň. Hodinu byli aktivnější hosté. Po vyrovnávacím gólu jsme se zmátořili a uhráli jsme remízu, která byla spravedlivá," míní asistent trenéra Rapidu Radek Černický.
PK: 3:2. Poločas: 0:0. Branky: 67. Hucl – 75. Šimice. Nejlepší hráči: Liška – Tobrman. Rozhodčí: Petrželka. ŽK: 3:3. Diváci: 50.
Rapid: Beke – Nový, Liška, Buček, Brabec, Hucl, Čupalka, Harmady, Polášek (46. Davídek), Faist, Klekner (46. Žák). Trenér: Mysliveček.
Horní Bříza: Šimandl – Šimice, Zavadil, Netáhlo, Paukner, M. Chocholatý (74. Sedlecký), Čermák, Frána, P. Chocholatý, Mornštajn (74. Sudík), Tobrman. Trenér: Michálek.

Dynamo ZČE – Rozvadov 4:0
„Byli jsme od začátku lepší, ve druhé půli jsme měli dokonce drtivou převahu. Po vyloučení svého hráče hosté odpadli úplně," shrnul utkání sekretář Dynama Jiří Kural.
Poločas: 2:0. Branky: 13. Bednář, 22. a 63. Papáček, 84. Peterka. Nejlepší hráči: Papáček – Benda. Rozhodčí: Kastl. ŽK: 0:2. ČK: 0:1. Diváci: 150.
Dynamo ZČE: Příhoda – Zoubek, Papáček, Vít, Bednář (71. Škarda), Vohrna, Macht, Hejnal, Chocholatý (70. Šebek), Meszáros (73. Peterka), Lisý. Trenér: Kural.
Rozvadov: Benda – Literna, Kabourek, Horáček, Bronec, Hobza, Žemlička, Hutta, Janoušek, Mráček, Kželík (55. Šimák). Trenér: Bronec.

Přeštice – Rokycany B 2:0
„Utkání mohlo skončit větším brankovým rozdílem, ale hostující brankář Wohlmuth zachytal výborně," smekl před gólmanem Rokycan vedoucí Přeštic Pavel Bočan.
Poločas: 1:0. Branky: 17. a 80. P. Bešta. Nejlepší hráči: P. Bešta – Wohlmuth. Rozhodčí: Klička. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 Diváci: 100.
Přeštice: Růžička – Šamberger, Lecjaks, Bouc, Zdeněk, Klokan (65. Tušek), Duchek, Turek (85. Ornet), Gerstner, Vacík, P. Bešta (90. Baranec). Trenér: Uzlík
Rokycany B: Wohlmuth – Kroc (57. Kořínek), Procházka, Pavlíček, Kořínek, Seifzig, Trnka, Mašek, Like, Dobiáš, Křikava. Trenér: Hudeček.

16. Staňkov⋌ 19  4 2 2 11 24:50 18

I.A třída: Start Luby – Senco Doubravka B 1:2 (Voráč – Krysl, Kuťák), Sokol Pačejov – Slavoj Žihle 2:1 (Kubáň 2 – Najmon), Staňkov – Sokol Lhota 0:0 (PK: 5:3), Nepomuk – Dioss Nýřany 3:0 (Baran Marek, Baran Michal, Vosyka), Slavoj Stod – Chodský Újezd 1:1 (PK: 0:3, Fořt – Slivoně), Svéradice – Žichovice 3:3 (PK: 3:2, Beránek, Kába, Sova – Mourek, Musil, Šiška), Chodová Planá – Sokol Křimice 1:1 (PK: 4:3, Rádl – Augustin), Okula Nýrsko – Slavoj Mýto 2:2 (PK: 4:5, György, Kalivoda – Švejda, Šťastný).

Pozn.: Tachov B ze soutěže odstoupil.

I.B třída – skupina A: Bezdružice – Sokol Milavče 3:0 (Korynta 2, Sládek), Postřekov – Kdyně 1:2 (Polák – Džugan, Knauer), Dlouhý Újezd – Klenčí 3:4 (Dravecký, Dvořák, Havel – Faschingbauer, Janek, Ledvina, Čech), Start Tlumačov – Město Touškov 6:1 (Brichcín, Hruška, Malík, Wolf, Čadek, Čára – Karbusický), Baník Stříbro – Sokol Merklín 1:2 (Vitoň – Haník, Liška), Meclov – Tatran Přimda 3:1 (Javůrek, Němec, Pačesný – Stec).

13. Blovice⋌ 14 3 1 1 9 17:32 12
Pozn.: Horažďovice B ze soutěže odstoupily.

Skupina B: Měčín – Košutka 0:0 (PK: 5:3), Mochtín – Přeštice B 0:2 (Benedikt, Žíla), Tatran Dlouhá Ves – Chlumčany 2:0 (Blažek, Kulhánek), Blovice – Štěnovice 4:0 (Hajský 2, Mali, Nekola), Spálené Poříčí – Žákava 2:2 ( PK: 4:1, Brudna, Novák – Saro, Váňa), Starý Smolivec – Strážov 2:2 (PK: 3:4, Bouše, vlastní – Hosnedl, Čížek).

14. Chrást⋌ 15  2 1 4 8 26:39 12

Skupina C: Slavoj Mýto B – Sokol Plasy 2:0 (Chmelík, Ulrich), Sokol Kralovice – Zbiroh 2:2 (PK: 1:4, Lavička 2 – Jaroš, Smitka), Příkosice – Dynamo ZČE B 0:2 (Brácha, Mičan), Chrást – Sokol Radnice 3:3 (PK: 3:4, Drahoňovský 2, Mach – Fencl 2, Loukota), Sokol Raková – Kaznějov 1:3 (Břicháček – Uher, Vaneš, Vinkler), Volduchy – Starý Plzenec 4:0 (J. Černý 4), Tlučná – Hrádek 5:2 (M. Nachtmann, Pondělík, Vivseanco, Šafránek, Černý – Kasl, Peréz).

31.3.2015
Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.