Dynamo ZČE – H. Týn A (1. /66 b x 10./ 35 b)
So 30.05. 10:15 HR: Kafka
Dynamo vs. Dynamo. Týnské FC Dynamo čeká tři kola před koncem sezony soupeř z nejtěžších, lídr tabulky Dynamo ZČE.
Plzeňané byli po podzimu největší favorité na návrat do divize. Na jaře však svěřenci trenéra Petra Kurala několikrát výsledkově zkolabovali, a v minulém kole se na ně bodově dotáhly Vejprnice.
Na podzim skončilo střetnutí na týnské umělce po gólech Šindeláře a Vohrny remízou 1:1 (1:1), druhý bod po výhře v dlouhém penaltovém rozstřelu brali hosté. Šlo tehdy o jejich třetí zaškobrtnutí.

H. Bříza – Holýšov A (16./26 b x 4./46 b)
So 30.05. 14:00 HR: Klička
Holýšovští se po vyhraném derby s Kolovčem opájeli euforií, když někdejší ´vládce kraje´ svalili třemi zásahy během devíti úvodních minut. Ale nyní je třeba vrátit se zpátky na zem. V Horní Bříze nečeká svěřence Karla Míčky bez zraněného Petra Jeniše nic snadného, domácí umí kousat, v minulém kole vyhráli 3:0 v Horažďovicích a teoreticky se tak pořád mohou vyhnout přímému sestupu.
Minulý duel skončil výhrou Holýšova 4:2 (2:0), dvě branky tehdy dal Valachovič, po jedné Míčka a Šobr. Za hosty se prosadili Kuťák a Paukner.

Koloveč A – Chotíkov (3./56 b x 5./45 b)
Ne 31.05. 16:00 HR: Vocelka
Do Kolovče přijede čerstvý vítěz Poháru PKFS. Chotíkov s ex-domažlickým Hartlem totiž ve středu v Hrádku u Rokycan lišáckým výkonem porazil Domažlice B 4:0.
Kolovečtí by rádi ukončili pro ně nezvyklou sérii čtyř porážek v řadě, ale otázkou je, koho bude mít trenér Hirschl k dispozici. Proti Holýšovu nastoupil L. Došek, ale fit není. Otazník visí nad Lucákem zraněným v utkání ´béčka´.
Když se oba soupeři potkali na podzim, lépe si vedli Kolovečtí. Tehdy ´nasypali´ Chotíkovu tři góly za poločas a rázně vykročili za výhrou 4:2.

Rokycany B – Domažlice B (13./31 b x 9./38 b)
Ne 31.05. 17:00 HR: Schneider
Diviznní Rokycany absolvují západočeské derby na Doubravce už v pátek v podvečer, a tak se dá očekávat, že jejich rezervní mančaft nastoupí v neděli do utkání posílen. Případnou výhrou totiž může vykročit za jistotou účasti v dalším ročníku krajského přeboru.
Chodové si ještě mohou v tabulce trochu polepšit, ale jinak jim o nic nejde. Navíc se asi budou muset spoléhat sami na sebe, protože třetiligové ´áčko´ čeká v neděli dopoledne nebezpečný Převýšov.
Minule vyhrála ´Benfika´21 góly Hoška a Leška.

Stod – Staňkov (12./35 b x 16./21 b)
Ne 31.05. 17:00 HR: Maroušek
Fotbalisté Staňkova si v uplynulém kole připsali osmnáctou porážku sezony, když doma nestačili na druhý tým tabulky, Svéradice. Prohráli hladce 0:3.
Jenže ani Stod, s nímž se v neděli svěřenci trenéra Josefa Kožíška utkají, nedopadl o moc lépe. Ba naopak. V Nepomuku inkasoval potupných devět branek.
Podzimní utkání se dlouho vyvíjelo dobře pro Staňkov, který nad tradičním soupeřem z přípravy vedl po poločasu gólem Dolejše, ale nakonec si těsnou výhru 2:1 odvezli štěstěnou políbení Stodští.