Náskok dorostu Jiskry na čele se tenčí

Plzeň – Suverénům základní části krajského přeboru staršího dorostu se v nadstavbě nedaří. Luxusní náskok Domažličanů se po dvou porážkách ztenčil, proto zajížděli na půdu svého úhlavního rivala s touhou vrátit se na vítěznou vlnu a odrazit atak jednoho z pronásledovatelů. Jenže ani tentokrát jim nebylo přáno…

2.5.2015

Fotbal - Ilustrační foto. Foto: Pavel Kacerovský

SŠ Plzeň – Jiskra Domažlice 2:1 (1:1)
Svěřenci trenéra Dejmka na Jiskru vletěli. Hosté však pozorně bránili a v 5. minutě sami udeřili. Buršík po nezištné přihrávce od Tumpacha potrestal chybu Plzeňanů – 0:1. O chvíli později mohl otřeseného soupeře dorazit Konůpka, ale po průniku do šestnáctky netrefil branku. Domácí časem zvedli hlavu a po čtvrthodině si vytvořili první velkou šanci, ale hostující gólman proti Dušičkově pokusu skvěle zasáhl. Po pár minutách přidal Krutina další brilantní zákrok při Kopačově střele mířící pod břevno. Ve 24. minutě obrana Jiskry pod tlakem chybovala a Podolník po Rossmannově prostrčení prostřelil Krutinu – 1:1.

Hosté mohli vrátit vedení na svoji stranu, když obešli i brankáře, z úhlu však trefili jen boční síť. Ve 25. minutě se po rychlé akci Plzně dostal k zakončení Rossmann, ale už překonaného Krutinu zastoupil stoper Korelus a míč směřující do opuštěné branky odkopl. Od této šance se hrálo více ve středu hřiště.

Do druhé půle lépe vstoupili hosté, ale domácí důrazná obrana pracovala dobře a do šance je nepustila. Po deseti minutách hry si Tumpach v nájezdu na branku obhodil posledního hráče domácích, ten jej zastavil faulem. Sudí kupodivu tasil jen žlutou kartu a od této chvíle se pasoval do hlavní role. Kupil chybu na chybou.

Vše vyvrcholilo v 62. minutě, kdy po souboji u postranní čary došlo k hromadné šarvátce několika hráčů obou týmů. Na hřiště vniklo i několik diváků, aby rozvášněné ´kohouty´ dostali od sebe. Sudí poté vyloučil na každé straně po jednom hráči, ačkoli jich na červenou bylo víc. Oběma týmům chvíli trvalo, než zacelily mezery po vyloučených výtečnících a hra byla neurovnaná. V 69. minutě ale domácí F. Janda vysunul po levé straně rozběhnutého Dušičku, ten udržel dotírajícího soupeře za zády, zatáhl míč do šestnáctky a Podolník jeho centr na zadní tyč usměrnil do branky střídajícího Straky – 2:1. Po brance se Plzeňané zatáhli a spoléhali na rychlé kontry. V 75. minutě propadl rohový kop Konůpky až na zadní tyč, ale Buršíkovi chyběl kousek, aby vyrovnal.

Z dalších šancí obou soupeřů už góly nepadly. Jiskra tak potřetí vyšla bodově naprázdno. Na čele tabulky má náskok už jen pět bodů. Ještě hůře může být po neděli. Zatímco Domažlice mají volno, Vejprnice si to rozdají se Sportovní školou Plzeň o to, kdo bude dýchat Chodům na záda víc…

Ohlasy po utkání

„Po dvou těsných porážkách jsme jeli na hřiště největšího soupeře s cílem bodovat. Domácí na nás vlétli, ale do vedení jsme se dostali my. Škoda, že se nám nepodařilo dát vzápětí druhou branku. Šance na to byly. Domácím jsme pomohli dostat se do zápasu vlastní chybou. Druhá půle byla o tom, kdo dá dříve gól. Bohužel jsme jej dostali my po nedůsledném bránění. Po hodině hry došlo k hromadné šarvátce, kdy mohlo být vyloučeno několik hráčů. Z naší strany byl ale vyloučen Dufek, který se do konfliktu zapojil nejméně. Poté si obnovil zranění Tumpach a to otupilo naši ofenzivu. Dle našeho názoru se opět jednalo o remízový zápas, ale štěstí, které jsme měli v některých předchozích zápasech, se od nás odvrátilo. Nyní máme volno, poté jedeme na Petřín," uvedli trenéři Jiskry.

SŠ Plzeň: Sklenář – Spišský, Dušák, V. Janda, F. Janda, Milan, Kopač, Lintner, Dušička, Rossmann, Podolník. Trenér: Dejmek.
J. Domažlice: Krutina (Straka) – Kalný, Stróž, Korelus, Žák – Svoboda (Čadek), Hojda, Dufek, Konůpka – Buršík, Tumpach (Major). Trenéři: Steinbrücker, Forro. ⋌(for)

2.5.2015

Dvě nepovedené krádeže

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Lísková – V úterý se na Lískové v místě bývalé kaple konala již 25. obnovená pouť. Akci již tradičně uspořádala rodačka z Lískové Anne Marie Babl.