"Zápas se mi líbil, jen byl moc hektický," říká gólman Pavlík

Domažlice /OHLASY/ - Po utkání třetiligové Jiskry Domažlice s Chomutovem jsme vyzpovídali trenéry a hlavní aktéry zápasu, který Chodové vyhráli 5:2.

17.3.2015

Z utkání mezi Jiskrou Domažlice a FC Chomutov.Foto: Deník/ Václav Tauer

Trenér Stanislav Purkart, Jiskra Domažlice: „V utkání jsme se ujali vedení, které jsme bohužel vzápětí ztratili. Pomohl nám druhý gól, za kterým jsme šli. Do druhé půle jsme vstoupili dobře a soupeře jsme přehrávali. Dva góly jsme dostali po zmatcích v obraně, na tom ještě musíme zapracovat."
Útočník Petr Hošek, Jiskra Domažlice: „Trenér nás před zápasem nabádal, abychom si dali pozor na jejich vysokého útočníka, měli jsme se rychle vracet a pak si s chutí zaútočit a dát nějaké góly. Začali jsme dobře, ujali jsme se vedení, bohužel soupeř brzy vyrovnal. Naštěstí se nám povedlo ještě do poločasu jít znovu do vedení, které jsme ve druhé půli upevnili. Po třetím gólu jsme měli zápas pod kontrolou. Mně se dnes zápas povedl, dal jsem dva góly, to pomůže každému. První gól padl po odvrácené standardce, myslím že ´Miňa´ (Milan Braun pozn. redakce) to tam vrátil, já si zaběhl za obránce a jenom jsem to dorazil. U druhého gólu Roubal utekl soupeři a dal to před bránu, kam jsem si naběhl. Někdo z hostů to sice tečoval, ale stačil jsem to hlavou poslat do branky."

Brankář Roman Pavlík, Jiskra Domažlice: „Začali jsme dobře, aktivně, měli jsme šance, bohužel kluci trefili brankáře, něco jim taky chytil. Pak jsme dali gól, bohužel jsme inkasovali z jedné standardky. kdy se míč po sražené střele dostal k volnému hráči na zadní tyči, takže nedohraná standardka. Pak jsme šli z penalty do vedení. Po změně stran už to bylo z naší strany výborné. Druhý gól padl po závaru, bylo tam několik dorážek, ale tu hlavičku už jsem vyhodit nestačil. Už jsem za Jiskru chytal v zimní přípravě poločas proti Viktorce, včera jsem s klukama trénoval, takže většinu znám. Jsem spokojen, líbilo se mi tu, jenom mi to přišlo až moc hektické, nahoru dolů. Chtělo by to přidat víc klidu."

Útočník Martin Boček, FC Chomutov: „Domažlice zaslouženě vyhrály, byly lepší. My jsme tam v první půli sice měli nějaké náznaky, ale udělali jsme vzadu chyby. Směrem dopředu jsme hráli špatně, ustrašeně, bylo tam málo centrů do vápna. Minule s SK Zápy to byl z naší strany úplně jiný fotbal. Chtěli jsme tu něco uhrát, ale s takovým výkonem jsme neměli šanci. Trenér to tady zná, varoval nás před Mužíkem, Došlým a dalšími gólovými hráči, takže jsme věděli na co si dát pozor, bohužel jsme to neplnili. Návratu do Čech nelituji, byl jsem v Německu dlouho a vrátil jsem se i kvůli rodině. Do Chomutova jsem šel s tím, že chci pomoci se záchranou, protože Chomutov mně pomohl do velkého fotbalu, takže bych mu to chtěl trochu splatit. No, budeme muset vyhrávat doma a také venku předvádět úplně jiné výkony než tady."

Trenér Robert Vágner, FC Chomutov: „Někteří hráči si do Domažlic přijeli jen zahrát. Mysleli si, že když jsme vyhráli doma, tak se vítězství bude opakovat. Bez nasazení a bojovnosti, což je základ fotbalu, hrát nejde. Že jsme prohrávali, se stane, ale mě spíš zklamal ten způsob. Čekali jsme na polovině hřiště, každou druhou přihrávku jsme zkazili, a co se týká hry dopředu, jsme nebyli vůbec aktivní. Čekali jsme na nějakou ránu, která tedy přišla, následně jsme vyrovnali. Domníval jsem se, že nás vyrovnání povzbudí, ale pak přišla penalta domácích. O poločase jsem hráčům říkal, aby hráli pořád stejně, ale ve druhé půli jsme nevyhráli snad jediný osobní souboj a během dvaceti minut jsme dostali tři branky. Další tři jsme mohli dostat. Daleko víc jsem čekal i od hráčů Teplic, kteří nás posílili, ale zapadli do šedi, která v zápase proti Domažlicím byla. Ani jeden to na sebe nevzal."

Prezident klubu Jaroslav Ticháček, Jiskra Domažlice: „Chtěli jsme odčinit porážku z Vyšehradu, což se nakonec povedlo, i když to nebylo jednoduché. Chomutov je nevyzpytatelný, minule vyhrál, má v kádru skvělé hráče, výborného trenéra. Dokud stačil fyzicky, dokazoval to. My jsme začali dobře sérií rohových kopů, z asi sedmé standardky jsme Tůmou dali gól. Poté jsme malinko zvadli, soupeř prohrával, víc otevřel hru a vyrovnal ze standardky. Nicméně od 35. minuty jsme se zase dostali do hry, měli jsme tam několik šancí. Pomohla nám ta penalta, zvedli jsme hlavu. Druhý poločas už jsme kontrolovali hru, byli jsme na tom výborně běžecky, hráli jsme dobře takticky, divákům jsme předvedli spoustu pěkných akcí, to se hned tak nevidí. Zasloužilo si to ještě více gólů. V proměňování šancí jsme však byli trochu ležérní, ale ne všechno se povede. Pět dva bereme, to je dobrý výsledek. Spokojen jsem i s předvedenou hrou, vysoký presing, napadání, chuť po gólech, to všechno tam dneska bylo. Přispěl k tomu i Chomutov, který chtěl hrát. Robert Vágner je znám tím, že preferuje kombinační a útočný fotbal, takže to od nich nebyl žádný zaňďour. Náš cíl do jara je jasný, chceme se pohybovat v první trojce, kam podle kádru i postavení v tabulce po podzimu patříme, a prohnat Bohemku, která má na čele náskok. Co se týče Pavla Horvátha, je to už tak trochu smůla. Byl připraven nastoupit, ale ta epidemie ve Viktorce to zhatila. Momentálně mají ještě tři až čtyři hráče mimo hru a nemohli si dovolit jet na Duklu s rizikem, že se jí zraní další hráč. Věřím, že se v Plzni dají brzy do pořádku a Pavel za nás brzy nastoupí. Mohu fanoušky ujistit, že se na to moc těší. Určitě ale není jediný, koho bychom zde z Viktorie Plzeň během jara mohli vidět. Dnes jsme tu měli Romana Pavlíka, který okusil Champions League. Další, koho bych si tady uměl představit, je třeba takový Holenda. Hlavně ale doufáme v uzdravení mladých hráčů, jako jsou Ondřej Chocholoušek a Víťa Hrdlička." ⋌(tau, jth)