SG Staňkov – SG Domažlice 1:4 (0:2)
Byť Staňkovští nejsou žádná ´ořezávátka´ a v jejich šicích se to hemžilo personami jako Smazal, Cenefels, Stauber, Kukla a další, na začátek si nevybrali soupeře z nejsnadnějších, vždyť rozjetá Jiskra poznala letos hořkost porážky pouze jednou se Startem Tlumačov z I. B třídy.

Prvních dvacet minut se tak hrálo jen na domácí branku. Hosté šli do vedení gólem z penalty proměněné Rejtharem po faulu na svého kapitána – 0:1. Následovala smršť, kdy domácí gólman během několika málo desítek vteřin čelil asi půl tuctu střel a následných dorážek. Jednou jej zachránila tyč, ale Vlček vše napravil o chvíli později, kdy se prosadil po centru Berky – 0:2.

Jiskra pak polevila a nakládala s šancemi prachmizerně . To se jí málem vymstilo, neboť v druhé půli domácí solidně zakončili jeden z brejků a rázem se dostali ´na dostřel´ – 1:2. Na to reagovali forvardi hostů kombinací na jeden dotek, kterou zakončoval kapitán Jiskry dobře mířenou ranou, na kterou si dokázal domácí gólman pouze sáhnout – 1:3. V závěru byla hra neuspořádaná z obou stran, až našel na půli Bombala kapitána Jiskry, který narýsovanou kolmicí vybídl Rybára zakončivšího sólo obstřelem domácího strážce svatyně – 1:4.

Protože domažlické fotbalové soukolí fungovalo podle představ náčelníka Brichcína, do hry se nedostal obávaný snajpr Libor ´Bery´ Bočan, který o den dříve v utkání okresního přeboru v dresu Pocinovic velkoryse šetřil Bukovec, když ze čtyř střel z malého vápna dvě poslal nad ´zařízení´ Dynama a dvěma poškodil nátěr tyče, takže pokazil sváteční chvíle všem lakýrníkům z Pocinovic a okolí.

K dalšímu souboji pamětníků slavných časů staňkovské a domažlické kopané dojde v rámci staňkovské pouti 26. července.

SG Jiskra Domažlice: Rybár P. – Dufek, Bombala, Matulka, Berka – Vlček, Brichcín, Rybár I., Rejthar – Major st., Váchal ml. Na střídání: Bočan. ⋌(maj, tau)