Fotbalisté Staňkova přivezli důležité body

Chlumčany – Hráči FK Staňkov zajížděli k mistrovskému utkání v rámci 28. kola I. A třídy na horkou půdu Chlumčan, celku, jenž je ohrožen přímým sestupem do I. B třídy. Tréner Staňkova Kožíšek věděl, že jeho svěřence nečeká jednoduché utkání a hráče nabádal k zodpovědnému plnění taktických pokynů. Ve hře byly důležité body, pro Staňkov úspěch na hřišti Chlumčan představovalo takové umístění v tabulce, kterým by se zatím vyhnuli baráži o setrvání v I. A třídě.

7.6.2014

Fotbal - Ilustrační foto. Foto: Pavel Kacerovský

Chlumčany – Staňkov 0:2 (0:0)
Staňkovští nastoupili do utkání v sestavě, kdy byla vyztužena defenziva mužstva, údernou sílu představoval útočník Janka na hrotu, podporovaný Hermanem.

Byli to ale domácí hráči Chlumčan, kteří začali v duelu bývalých ´keramiků´ nebezpečně ohrožovat gólmana Regála, který skvěle nahradil nepřítomnou oporu v brance hostí Jánského. Až ´důrazné´ pokyny trenéra Kožíška a vysunutí Koriťáka na hrot k Jankovi měly za následek vyrovnanou hru s mírnou převahou Staňkova, který začal hrozit ze spousty rohových kopů a zahrávaných standardních situací, ovšem bez vstřelení kýženého vedoucího gólu. Poločas skončil remízou 0:0 a druhý začal náporem hráčů Staňkova, kteří měli od 50. minuty o jednoho hráče v poli navíc, jelikož byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí hráč Chlumčan. Radost Staňkova přišla v 56. minutě, kdy střílený přímý kop zpoza šetnáctky tečoval do sítě Chlumčan obránce Štverka – 0:1.

Ještě lépe mohlo být z několika brejkových situací, které však staňkovští trestuhodně zazdili, a nebýt reflexivního zákroku gólmana Regála, domácí v deseti vyrovnali na 1:1. V 70. minutě byl za ´řeči´ ze hřiště vykázán druhý hráč Chlumčan a Staňkov tuto výhodu proměnil v navýšení skore na 0:2 To si Koriťák pohrál po krásné přihrávce za obranu od Hermana s gólmanem Chlumčan a skóroval do prázdné branky. Ve vypjatém závěru se už stav neměnil, a tak si cenné body odváží Staňkov. ⋌(mk)

7.6.2014

Naši prvňáci ze ZŠ Všeruby

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška.

Před 80 lety zemřel spisovatel Jan František Hruška

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeň - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídá čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.