Čáslav – Domažlice 0:3

Jiskra začala proti trápící se Čáslavi, která nevstřelila branku od 30. března, tím nejlepším možným způsobem. Již ve 12. minutě totiž na sebe strhl veškerou pozornost domažlický Vojtko, kterého povedenou přihrávkou vybídl ke skórování Leitl a mladý záložník Chodů ve své šanci nezaváhal. Jiskra tak zúročila aktivní vstup do utkání a rychle se ujala vedení. Krátce nato měl šanci k navýšení skóre Leitl, před brankářem Antošíkem ale úspěch neslavil.

Ke slovu se tak snažili dostat i domácí fotbalisté, kteří v další části prvního poločasu diktovali tempo a byli lepším mužstvem. Příležitost vymazat hubené vedení hostů měl ve 38. minutě Mandula, ovšem neuspěl, a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

A i úvod druhého poločasu vyšel Chodům náramně. V 51. minutě se o slovo opět přihlásil aktivní Vojtko, který se rozhodl zakončit útočnou akci Jiskry střelou z hranice šestnáctky. Ta se ujala a po druhém Vojtkově zásahu byl stav 0:2. A o šest minut později bylo na domažlické lavičce ještě veseleji. Petr Pokrovskij totiž zahrával standardní situaci zpoza vápna, kterou vyřešil ideálně střelou podél zdi a hosté odskočili Čáslavi na rozdíl tří branek.

Domažlice tak zúročily pohlednou hru ve druhém poločase dvěma brankami, naopak Čáslav se nezmohla ani na čestný úspěch. Jiskra tak bere zasloužené vítězství.

„Nechtěli jsme čekat na chyby soupeře a být aktivní. Především za výkon v druhém poločase, kdy jsme hráli dobrý fotbal, jsme vyhráli zaslouženě," pronesl po utkání spokojený kouč Chodů Stanislav Purkart.

Poločas: 0:1. Branky: 12., 51. Vojtko, 57. Pokorovskij. ŽK: 1:1. ČK: 0:0. Rozhodčí: Koval – Berka, Severýn. Diváci: 250.
Domažlice: Ticháček – Pokrovskij (87. Kasýk), Bauer, Pyrka, Bárta – Braun, Leitl, Vojtko (79. Dirnberk), Růžička – Petráček (82. Bezděk), Dvořák.

18. Strakonice⋌ 25  3  4 18 23:62 13

Ostatní výsledky 24. kola ĆFL: Chomutov – Strakonice 2:3 (1:2, 40. Tafat, 49. Kwame – 6. Lerch, 13. Chmelo, 53. Kadula), Roudnice n. L. – Sparta Praha B 3:0 (0:0, 37. Petrášek, 42. Křeček z PK, 79. Šraga), Kunice – Štěchovice 1:2 (0:0, 76. Ilko – 57. Pospíšil, 60. Hřebeček), Převýšov – Kolín 0:2 (0:2, 7. Sedláček, 31. Michálek), Admira Praha – Meteor Praha 3:0 (2:0, 8. Vosický, 35., 82. Kurek), Karlovy Vary – Horní Měcholupy 3:0 (1:0, 39., 50. Dvořák, 56. Geňo), Jirny – Králův Dvůr 0:1 (0:0, 88. Petr z PK), Zápy – Chrudim 3:1 (1:1, 21., 76. Chrobák, 47. Glasnovič – 9. Vácha).