Holýšov srazil famózní výkon kanonýra Stoilova, který ve dvojzápase nasázel pět branek! „Za stavu 2:1 jsme nedali penaltu, příští rok se pokusíme vrátit," řekl sekretář Holýšova Petr Třeštík.

Pokutový kop hrajícího kouče Karla Míčky totiž lapil brankář Černic Zdeněk Daněk mladší a nasměroval svůj tým k postupu.

Podobně dopadli v sobotu fotbalisté Stodu. V rozhodující bitvě sezony podlehli Zruči 0:2, obě trefy vítězů obstaral Vladimír Nosek.
„Vyrovnaný zápas, ve druhé půli jsme začali víc tlačit. Žádné velké šance do prvního gólu nebyly, hosté pak museli hrát vabank. Po jejich chybě jsme ale z brejku postup pojistili," popsal průběh zápasu sekretář Zruče Petr Král.

Krajský přebor tak letos opustili přímo sestupující Čechie Příkosice, Nepomuk a Luby. Ošidná baráž se stala osudnou pro Holýšov se Stodem.

Svou účast v I. A třídě si vybojoval Chodský Újezd, na hřišti Postřekova zvítězil 2:1 a potvrdil výhru z prvního duelu.

Dvě branky Ticháčka nasměrovaly k postupu fotbalisty Pačejova, Křimice tahaly za kratší konec.

Obrovské drama o I. B třídu svedly Volduchy se Zbůchem i ex-divizní Chrást s Merklínem. V obou případech rozhodovaly až pokutové kopy.

Volduchy porazily Baník Zbůch a Merklín uspěl na úkor Spartaku Chrást. Ještě loni divizní tým padá do okresního přeboru.

O krajský přebor: Holýšov – Černice 2:2 (Poločas: 2:1. Branky: Vrba, Zaruckij – Stoilov 2).
Zruč – Stod 2:0 (Poločas: 0:0. Branky: V. Nosek 2).

O I. A třídu: Postřekov – Ch. Újezd 1:2 (Poločas: 0:0. Branky: Buček – Chval, Pikl).
Křimice – Pačejov 1:3 (Poločas: 0:1. Branky: Kohout – Ticháček 2, Mrázek).

O I. B třídu: Sokol Volduchy – Baník Zbůch 4:1, na PK: 4:2. Spartak Chrást – Merklín 2:1, na PK 3:5.
Postupující jsou zvýrazněni tučně. ⋌(maš)