Postřekov prohrál i v barážové odvetě

Postřekov /OHLASY, FOTOGALERIE/ – Už od dopoledního předzápasu Viktorie s Jiskrou se fanoušci Postřekova ´chystali´ na podvečerní rozhodující barážový duel svých hochů s Chodským Újezdem. Protože se jim stále vařila krev při vzpomínce na nepotrestaný faul soupeřova brankáře na Adama Poláka z 5. minuty prvního utkání, které skončilo po gólu z penalty v závěru výhrou Újezdu 4:2, bylo jasné, že stačí málo, aby měla odveta nefotbalovou dohru. Jen zásluhou respektovaných osobností Jaromíra Steinbergera, Jiřího Vavříka a Jiřího Duffka, kteří se vrhli mezi znesvářené houfy, nepřerostly drobné šarvátky po utkání v hromadnou bitku.

27.6.2014

Barážová odveta mezi Sokolem Postřekov a TJ Chodský Újezd.Foto: Deník/ Václav Tauer

Frustraci domácích příznivců přiživilo i to, jak soupeř těží z Berbrova nesmyslu s farmami. Výběr nejlepších hráčů nasazovaný jednou za Chodský Újezd, podruhé za Chodovou Planou, totiž ´mrví´ soutěže a nejvíce na to doplatil právě Postřekov. S Planou přišel kvůli jedinému gólu o přímý postup z I. B třídy, v baráži pak narazil na stejný kádr zachraňující Újezd v I. A třídě. Zatímco soupeř měl tedy už před baráží svého zástupce v I. A třídě jistého, Postřekovu usilujícímu o postup pátou sezonu, šlo o vše. Bohužel nemohl nasadit zraněného Petra Steinbergera, který by byl při dohánění dvougólového manka platný…

Sokol Postřekov – Chodský Újezd 1:2 (0:0)
Domácí začali zápas střelou, kterou brankář Petrželka s námahou vrazil a v 5. minutě byl včas u míče před nabíhajícím Polákem. V 10. minutě hlavičkoval po Machově tr. kopu nad soupeřovu branku domácí Landrgott a na druhé straně museli domácí odvracet centr pronikajícího Petra Pikla na roh. S dalším centrem soupeře si o chvíli později poradil domácí brankář Nosek stejně jako jeho protějšek na druhé straně s nedůraznou střelou Macha. Ve 20. minutě trefil Beroušek z 18 metrů jen tělo jednoho ze soupeřů, míč se odrazil k Pavlíčkovi, ale ten volejem z 15 metrů minul branku Chodského Újezda. O tři minuty později zahrozili hosté, když Ladislav Pikl pronikl po levé straně, ale jeho střelu do šibenice Nosek bravurně vytlačil na roh. Ve 27. minutě sebral před nabíhajícím Polákem míč brankář Petrželka, který vzápětí vyboxoval Machův tr. kop, míč se dostal zpět k Machovi, ale ten volejem z šestnáctky branku soupeře netrefil. O chvíli později našel domácí Landrgott volného Macha, ale ten branku soupeře z 18 metrů přestřelil.

Pět minut před obrátkou vznikl po rohu hostů před Noskem závar, Soukup našel Josefa Pikla, ale ten volejem z 12 metrů Noskovu branku minul. Vzápětí se tentýž hostující hráč dostal ke střele zprava zpoza šestnáctky, ale i tentokrát mířil nepřesně. Závěr poločasu patřil hostům, ale centr Petra Pikla vyrazil Nosek k Peštovi a poté výtečně zneškodnil i jeho střelu ze 12 metrů. Poslední slovo v první půli měli domácí, ale Závodného střela z 20 metrů Petrželku nemohla překvapit.

Úvod druhého poločasu sice přinesl závar před postřekovskou brankou, který domácí vyřešili, ale potom se postupně dostali do silného tlaku, kdy soupeře uzamkli před jeho šestnáctku a neustále ohrožovali jeho branku, což přineslo ovoce již v 50. minutě. Po Machově centru vybojoval Polák v souboji se Soukupem míč, ten se odrazil k Bučkovi, který volejem z 8 metrů rozvlnil síť za bezmocným Petrželkou – 1:0. Z tlaku přicházely i další šance domácích. V 52. minutě odcentroval zprava Beroušek, našel hlavu nehlídaného Poláka, jehož střelu ze 7 metrů, směřující pod břevno, Petrželka reflexivně vytlačil nad branku. O tři minuty později zatáhl po levé straně míč Landrgott, našel volného Poláka, který však ve vyložené šanci volejem z 10 metrů minul pravou Petrželkovu tyč. V následující minutě se opět agilní Polák prodral do šestnáctky Chodského Újezda, uvolnil se, ale střelou z 15 metrů doprostřed branky Petrželku nepřekonal. Po hodině hry zahrozili hosté, ale střelu Ladislava Pikla z úhlu zleva stačil odvrátit Královec.

V 62. minutě zatáhl míč po levé straně hostující Petr Pikl, našel nabíhajícího Chvala, který v běhu volejem z malého vápna srovnal – 1:1. O minutu později obešel Beroušek dva obránce, ale akci zakončil střelou z 15 metrů zprava vedle vzdálenější tyče Petrželkovy branky. Naprosto stejně zamířil tentýž hráč domácích i o dvě minuty později. V 65. minutě pronikl rtuťovitý Petr Pikl po levé straně, centrem našel hlavu Pešty, ale míč skončil vedle Noskovy branky stejně jako o minutu později po střele hostujícího Petra Pikla, tentokrát zprava. V 70. minutě musel Nosek na zem, aby zneškodnil přízemní střelu Chvala a na trávníku se trochu přiostřilo, takže rozhodčí Langmajer „ožlutil" Berouška a na druhé straně i Soukupa. Hosté se po vyrovnávací brance postupně vymanili z tlaku domácích a začali zlobit. Nejprve domácí odvrátili centr Ladislava Pikla a poté hlavičkoval po Peštově centru Hanko ve vyložené šanci těsně vedle levé Noskovy tyče.

Hrálo se vabank a šanci měli i domácí. V 81. minutě prodloužil Mach hlavou míč na Poláka, ten pohotově vystřelil volejem ze 14 metrů, ale Petrželka výtečně míč směřující k jeho pravé tyči vytěsnil na roh. O minutu později opět hořelo před domácí brankou, kdy se Chval proháčkoval po levé straně, ocitl se sám proti Noskovi. Ten však nadvakrát jeho střelecké pokusy výtečně zneškodnil a tohoto kanonýra o míč obral. V závěru zápasu již domácí rezignovali a hru režíroval soupeř. V 88. minutě se po centru Petra Pikla dostal ke střele z 12 metrů Chval, ale Noskovu branku volejem netrefil. Stejně se dařilo o minutu později i Josefu Piklovi, ale vzápětí našel hostující Petr Pikl volného Peštu, který se opřel do míče a z šestnáctky zatřásl břevnem Noskovy branky. Domácí se zmohli jen na nedůraznou Cibulkovu střelu, která hostujícího gólmana nemohla překvapit, a pak už opět hráli hosté. Po levé straně opět prošel Ladislav Pikl, centrem oslovil nabíhajícího Trejbala, ale ten svoji tutovku zazdil střelou nad Noskovu branku.

Aktivita se hostům vyplatila v nastaveném čase, kdy další z brejků, tentokrát tažený Hankem, proměnil střelou ze 14 metrů k tyči Petr Pikl – 1:2. . . .

Ohlasy po utkání:

Trenér Jiří Duffka, Chodský Újezd: „Škoda že jsme se v baráži potkali zrovna s klukama z Postřekova Já jsem si přál jiného soupeře. Domácí hráli výborně. I když jsme si přivezli dvougólový náskok, to ve dvou zápasech nic neznamená. Rozhodl až dnešní zápas. Domácí nás od začátku tlačili, mohli dát hned ve druhé nebo ve třetí minutě gól, ale nedali a to asi rozhodlo. Věřil jsem, že nějaký gól z kontrů dáme, protože v tom jsme lepší, máme na to hráče. Proto jsem také věřil, že máme víc než padesátiprocentní šanci na výhru. Chodský Újezd tak zůstává v I. A třídě, Chodová Planá do ní postoupila, farma tak bude muset skončit. Chval je ´Chodovky´, takže musím sehnat tři hráče."

Útočník Pavel Chval, Chodský Újezd: „Za Chodský Újezd jsme tady z Chodové Plané nastoupili já, Hanko, Soukup, Ryška a gólman Petrželka. V I. B třídě jsme s Chodovou Planou na úkor Postřekova uspěli díky lepší vzájemné bilanci, byť o jeden gól, věřili jsme si i v baráži za Chodský Újezd, kterému šlo o udržení v I. A třídě. Chtěli jsme tady bodovat. Nechtěli jsme jako první inkasovat, protože to by domácí nabudilo, ale naopak jsme chtěli dát co nejdříve gól, což se nepovedlo. Šance už v první půli byla, ale jsem dřevo (smích). Ne, vážně, bylo to náročné, velké hřiště, Postřekov hrál skvěle, musím mu pogratulovat. Hrát za Planou i Újezd celou sezonu bylo strašně náročné. Štěstí, že je konec sezony, protože melu z posledního. Za co budu hrát na podzim, to nevím. Neví se ani, zda Chodovka přihlásí I. A třídu, nebo se to spojí. Takže Postřekov má ještě naději."

Trenér Petr Váchal, Sokol Postřekov: „O našem neúspěchu v baráži se rozhodlo už v Horní Jadruži, kde jsme odehráli skvělý zápas, ale chyba byla, že jsme dostali v 90. minutě zbytečný čtvrtý gól z penalty. Stav 3:2 by byl mnohem výhodnější. Přesto jsme šli do odvety s motivací. Říkal jsem klukům, že jestli to v prvním utkání bylo na 100 procent, tak to tentokrát musí být na 120 procent. A kluci do toho šli naplno, bojovali. Jsem na ně hrdý. O přestávce jsme se domluvili, že to z naší strany není špatné, takže rozestavení ještě necháme dvacet minut, až pak vysununeme jednoho z obrany a budeme hrát na tři útočníky. Gól jsme dali brzy, chtělo to přidat další, šancí jsme měli dost. Jenže jsme z protiútoku inkasovali. Pak už jsme museli riskovat. Rozdílovým hráčem byl Chval, u nich rozhodl o výhře, dnes sice tolik vidět nebyl, ale zase dal vítěznou branku. Takového hráče jsme my neměli."

Zraněný záložník Petr Steinberger, Sokol Postřekov: „Sledovat zápasy z tribuny, když nemůžu klukům pomoct na hřišti, je strašné. Moc jsem chtěl, zkoušel jsem s doktorem domluvit nějakou dlahu, ale nešlo to. Soupeř měl dnes lepší výchozí pozici, my jsme museli dohánět dvougólové manko, ale nebylo nic ztraceného. Rozhodlo neproměňování šancí. Měli jsme jich dost, ale proměnili jsme jen jednu. Oni z brejku vyrovnali, ale do konce zápasu zbývala ještě půlhodina, tak jsem pořád věřil, i když jsme zase museli dát dva góly. Ke konci už to byla křeč. Co udělá nepovedená baráž s týmem? Nevím, zda zůstane pohromadě, nebo někdo odejde. O postupu se tu mluví pět let, to je moc dlouhá doba."

Postřekov: Nosek – Beroušek, Závodný, Pavlíček, Královec (76. D. Steinberger) – Kuželka, Mach, Cibulka, Landrgott (66. Kreuz) – Polák, Buček.

Chodský Újezd: Petrželka – Ryška (65. Hanko), Suchý, Beneš, Soukup – Kurčík, Josef Pikl, Pešta (89. Trejbal), Ladislav Pikl – Petr Pikl, Chval.

Branky: 50. Buček – 62. Chval, 92. Petr Pikl. HR: Langmajer, ŽK: 5:1. Diváků: 560. ⋌(tau, vok)

27.6.2014

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.