Kolovečtí šli v duelu dvou Slavojů do vedení v 7. minutě, kdy se ujala hlavička Tomáše Doška. Hosté měli prakticky celý zápas více ze hry. Ve 28. minutě protrhl menší střelecký půst kolovečský snajpr Václav Šperl. Na poločasových 0:3 stanovil skóre Černohorský po akci Gabriela.

Domácí si během první půle vypracovali pouze dvě šance a ani ve druhé půli se v tomto směru o mnoho nezlepšili. V 56. minutě zvýšil Šperl vedení hostů na 0:4 po klasické "šperlovce", čili balonu do náběhu do prostoru mezi obránce. O tři minuty později využili domácí jednu z mála svých šancí po závaru způsobeném pronikajícím Fořtem, kdy gólman Fillinger první střelu vytěsnil, ale Molek dorážel do odkryté brány - 1:4. V 65. minutě zkompletoval Šperl po prakticky totožné situaci jako při jeho předchozí brance hattrick - 1:5.

Ve zbytku zápasu hraném na nerovném terénu už toho 130 přítomných diváků mnoho nevidělo.

Koloveč v neděli 21. dubna od 16.00 hodin hostí SK ZČE Plzeň, poté jej ve středu 24. dubna od 17.00 hodin čeká dohrávka 16. kola v Klatovech. Ve středu 1. května budou svěřenci trenéra Štěpána Hirschla ´doma´ v dohrávaném utkání 18. kola krajského přeboru hostit rezervu Jiskry Domažlice. Duel, v němž půjde Slavoji o body a jednomu z diváků o čest, začne v 16.00 hodin.