Kladenská výprava se z Plzně vracela v hodně smutné náladě. Týmu se na podzim venku vůbec nadařilo, získal jediný bod a teď byl tak blizounko k dalšímu hned v prvním zápase. „Šlo o pár vteřin, jsme hrozně zklamaní,“ sotva špitl jeden z koučů SK Miroslav Chadima.

Jeho tým byl přitom v závěru na koni. Od 62. minutě sice po dorážce Kůžela prohrával, ale poté vysunul hru a v 82. minutě vyrovnal. Sus dlouhou přihrávkou rozběhl Roučka, ten se dostal přes obránce, nastřelil gólmana, pak tyčku a dobíhající Samek už nemohl nedat. „Šli jsme tam v pěti do přečíslení, v té době jsme si vytvořili několik šancí. A po vyrovnání bylo mužstvo na koni. Remízu jsme nechtěli, toužili jsme rozhodnout. Bohužel pak přišla zmíněná ztráta a jejich přesná kombinace i střela,“ litoval Chadima.

Oba týmy měly před zápasem 21 bodů, z toho pohledu je prohra ještě bolavější. Kladno teď opět stojí před povinností doma vyhrát, v sobotu 17. března hostí Karlovy Vary/Dvory.

Viktorie Plzeň B – SK Kladno 2:1 (0:0). Branky: 62. Kůžel, 90. Štípek - 82. Samek. Rozhodčí: Kalenda - Tereba, Moudrý. ŽK: Kůžel, Kyndl – Růžička, Švambera, Samek.

Kladno: Víšek – Samek, Jaráb, Rendla, Hofman – Rada, Růžička – Skořepa (89. Chaloupka), Sus, Hajník (63. Rouček) – Švambera (72. Hrubý)