Fotbalisté třetiligové Jiskry začali další ´anglický´ týden, v němž budou na Střelnici hostit ve středu 9. května od 17.00 Kunice a v neděli 13. května od 10.15 Kladno, až v daleké Roudnici nad Labem. Domácí z posledních tří zápasů získali jen bod, což z pozice šestého celku tabulky chtěli proti nováčkovi změnit. Počítat už mohli se svou největší hvězdou, špílmachrem Hrdličkou. Ten má na kontě 176 ligových startů, a stejně jako jeho spoluhráč Kratochvíl, absolvoval se Slavií předkolo Ligy mistrů a pohár UEFA!

SK Roudnice nad Labem – Jiskra Domažlice 1:2 (0:2)
Už po šedesáti vteřinách hry pálil domácí Medek po kombinaci Laušmana s Kmochem nad Houdkovu svatyni. Poté obrana Jiskry hasila nebezpečí při Hrdličkově samostatné akci. V 10. minutě udeřilo na druhé straně. Osamocený Veselý dostal pas ze zálohy a překonal brankáře Roudnice – 0:1. Poté se do šance po Leitlově centru dostal i Došlý, toho už ale Pechatý vychytal. Zaskočení domácí sice postupem času získali převahu v držení míče, ale jejich útoky postrádaly přesnost a s dlouhými nákopy si defenziva Domažlic či gólman poradili. Po půlhodince hosté skórovali podruhé, když si na Kovaříkův přesný centr naskočil opět Veselý – 0:2. V závěru poločasu se hodně žlutilo, kartu viděli domácí Vaněk za faul a Kratochvíl za zbytečný atak Houdka. Na druhé straně ´fasoval´ Javorský, jenž střídal zraněného Matase (natržený sval).

Do druhé půle vstoupili domácí s Brhlíkem místo Kmocha, jež je v Roudnici na hostování z Dukly Praha. Oživení do jejich hry však vnesl hlavně Potočný, který už před pauzou střídal Laušmana. Po pěti minutách hry musel Houdek vyrážet Hrdličkovu ránu, míč se odrazil k Medkovi, jenže ten přestřelil. O dvě minuty později mohli hosté rozhodnout, ale ani nadvakrát na Pechatého nevyzráli a třetí střelu zblokovali beci na roh. Vzápětí mohl Veselý završit svůj hattrick, když se prodral přes Kratochvíla, jenže brankář SK byl proti. Na druhé straně Houdek vyrazil na roh nepříjemnou teč Brožíka po Hrdličkově příhře. Rohový kop mířil opět na Brožíka, ten naštěstí hlavou netrefil bránu. Zdramatizovat zápas se domácím podařilo v 74. minutě. Vobořil vybídl Hrdličku, ten si to namířil na bránu a prostřelil Houdka – 1:2. Svěřenci kouče Mariána Řízka pak vrhli vše do útoku, takže hosté podnikali do otevřené obrany nebezpečné brejky, ale skóre se i díky obětavému skluzu Kratochvíla při přečíslení čtyř Domažličanů už nezměnilo.

Asistent trenéra SK Roudnice Karel Zuna: „Tři zápasy jsme nevyhráli, situace nebyla lehká. Dostali jsme rychle gól a naše hra šla dolů. Byli jsme daleko od hráčů soupeře. V poločase jsme si řekli, že musíme víc přitvrdit, hrát aktivně, nekazit přihrávky. Snažili jsme, ale to bylo všechno. V závěru jsme vysunuli Vaňka dopředu, hráli vzadu na tři, ale nic z toho. Na můj vkus a na to, že jsme hráli doma, jsme byli příliš ´hodní´."

Trenér Jiskry Domažlice Stanislav Purkart: „Nečekali jsme na nápor domácích, ale hráli od začátku aktivně, tím jsme je zaskočili. Z toho pramenily v prvním poločase i dvě naše branky. Příliš jsme z tohoto pojetí neustoupili ani ve druhém poločase. Soupeř měl asi balon víc v držení, ale my jsme byli stále nebezpeční. Škoda toho gólu, kterým domácí zápas zdramatizovali. Když to pak riskli a trochu to otevřeli, měli jsme ještě dvě, tři šance. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."

SK Roudnice nad Labem: Pechatý – Kala, Vaněk, Kratochvíl, Kučera – Medek, Hrdlička, Kmoch (46. Brhlík), Vobořil (80. Mikas) – Brožík – Laušman (42. Potočný).

Jiskra Domažlice: Houdek – Jendruščák, Tesař, Bauer, Bárta – Leitl (90. Mandous), Matas (33. Javorský), Mužík, Došlý – Veselý (84. Bezděk), Kovařík.

ŽK: Vaněk, Kratochvíl, Kala – Bárta, Javorský, Mužík. Rozhodčí: Černý, Tereba, Váňa. Diváci: 320.