ČFL: Převýšovu vystřelil cenné tři body střídající Dvořák

Východní Čechy - Česká fotbalová liga: V předehrávaném 17. kole fotbalisté Kolína vyučili Chrudim z produktivity, dvě střely – dva góly.

15.9.2012

Roudnice - Zápy Foto: Deník/Karel Pech

Chrudim - Kolín 1:2

Chrudimský tým v úvodu nepustil Kolín na svoji polovinu. Jenže hned z prvního protiútoku hostů skóroval Ondřejka. Do přestávky nevyužil dvě šance domácí Kesner, do třetice neuspěl ani po změně stran. V závěru vyrovnal Dostálek, jenže vzápětí střídající T. Michálek hlavou rozhodl o výhře Kolína.

Fakta – branky: 75. Dostálek – 10. Ondřejka, 81. T. Michálek. Rozhodčí: Langer (Pěnčín). ŽK: 1:5. Diváci: 310. Poločas: 0:1. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Drahoš, Adámek – Kesner (75. Jarosz), Vodrážka (58. Holub), Vladyka, Hauf, Dostálek – Vácha. FK Kolín: Hanki – Novotný (90. Stejskal), J. Piško, Jelínek, D. Nešpor – Čapek, Štoček, Sedláček, Šourek – Ondřejka (85. R. Piško), Hartig (70. T. Michálek).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Hráčům nemám prakticky co vytknout. Téměř celý zápas jsme soupeře mačkali, jenže jsme využili pouze jednu příležitost. Hosté nás vyškolili v produktivitě, když ze dvou střel dali dva góly."

„Soupeř byl velmi kvalitní, měl výraznou převahu, ale my jsme mu dali lekci z produktivity. Prakticky z pouhých dvou vážnějších akcí jsme vytěžili dva góly, proto naši výhru musím označit za šťastnou," přiznal trenér Kolína Roman Veselý.

Horní Měcholupy - Převýšov 1:3

Hosté byli herně lepší, ale do vedení se dostali po špatném vyběhnutí gólmana Petra a následné penaltě domácí. Po přestávce se hrálo v režii Převýšova, v jehož dresu se střelecky prosadil až střídající Dvořák, který dvěma góly otočil skóre.

Fakta – branky: 35. z pen. Klavík – 71. a 75. Dvořák, 82. Novák. Rozhodčí: Slavíček (Hradec Králové). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. SK Horní Měcholupy: Kolář – Petřivý, Musil, Busta, Procházka – Dušek (65. Polanský), Šobíšek (84. Chlumecký), Pavlík, Hájek – Klavík, Hřebeček. SK Převýšov: Petr – Hečko, Kouřil, Černý, Franc – Knobloch, Veselka, Blažej, Novák (88. Hrabík) – Jedunov (58. Dvořák), Petřík (70. Urbanec).

Bohuslav Pilný, trenér Převýšova: „Jsme moc rádi za tři body, které jsme získali naprosto zaslouženě. Byli jsme jednoznačně lepší, pohyblivější, fotbalovější. Trochu nás srazil gól z penalty, ale po nastřelené tyči jsme ve druhém poločase vyrovnali a přidali další dvě branky."

Další výsledky – 17. kolo: Písek – Hlavice 4:1 (2:0); Sparta Praha B – Strakonice 0:0 (0:0); Kunice – Vltavín 2:1 (1:1); Chomutov – Kladno 5:0 (3:0); Karlovy Vary – Domažlice 3:2 (1:0); Roudnice n. L. – Zápy 2:1 (1:0); Králův Dvůr – Česká Lípa 1:1 (1:0).

Autor: Petr Novák, Jiří Tůma

15.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Vernisáž výstavy Zdeňka Martínka v domažlickém penzionu v Baldovské ulici.
13

FOTOGALERIE: První olejomalbou Zdeňka Martínka byl obraz mostu

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.