Došlý přibalil „lázeňákům“ na cestu hattrick

Domažlice – Ve vloženém 34. kole České fotbalové ligy hostila ve středu na Střelnici Jiskra o záchranu bojující karlovarské ´Buldoky´. Ti v předchozím duelu porazili lídra tabulky FK Kunice přesvědčivě 3:0 a na tento úspěch chtěli navázat i v Domažlicích. Domácí nastoupili bez ´viktoriánů´, ale jak se ukázalo, nemělo to na jejich výkon, plný bojovnosti a nasazení, vliv. Narozdíl od předchozích zápasů tentokrát dokázali proměnit šance a hosty vyprovodili vysokou porážkou. Téměř celý zápas měli více ze hry, častěji ohrožovali Arkenbergovu branku. Za to se vděčným divákům, doprovázejícím jejich hru častým potleskem, odměnili šesti krásnými brankami a prvním jarním domácím vítězstvím.

10.5.2013

Petr Došlý střílí pátý gól Domažlic, brání jej varský Stehlík.Foto: Vojtěch Kotlan

Jiskra Domažlice – 1. FC K. Vary 6:1 (3:0)
V úvodu zápasu se dostal ke střele zpoza šestnáctky domácí Mužík, ale Arkenbergovu branku přestřelil. Na druhé straně stačili domácí srazit Šímův centr na roh. V 5. minutě se po Knakalově centru zprava dostal u vzdálenější tyče k hlavičce Došlý, ale Arkenberg s problémy míč zkrotil. O tři minuty později se protáhl po pravé straně domažlický Bárta, jeho centr trefil ruku Hucla, ale penalta se nepískala. Na druhé straně se do zakončení dostal Šíma, ale zleva z 20 metrů Houdkovu branku přestřelil. Ve 12. minutě napřáhl Bezděk, ale hosté jeho pokus zblokovali a na druhé straně skončil Geňův tr. kop vedle levé Houdkovy tyče. Ve 26. minutě odcentroval Bezděk zprava, ale Dvořákův volej z otočky Arkenberg vyboxoval a hosté míč odvrátili na roh. Ten rozehrál zprava Bárta, odražený míč se dostal k Braunovi a ten jej poslal volejem ze 14 metrů poprvé za záda karlovarského gólmana – 1:0. Po půlhodině hry Šíma z tr. kopu domažlickou branku přestřelil a o chvíli později se na druhé straně vytáhl Arkenberg, když vytlačil hlavičku Brauna, směřující z devíti metrů k pravé tyči, na roh. Ve 38. minutě zatáhl po pravé straně míč hostující Geňo, ale Houdek jeho střelu ze 12 metrů výborně vyrazil na roh. Když pět minut před obrátkou hosté srazili Bártův centr na roh, přišla 41. minuta, kdy po Bezděkově centru vystřelil Dvořák, trefil hostujícího Stehlíka do ruky a byl na světě pokutový kop, který s přehledem proměnil Mužík – 2:0. Minutu před poločasovým hvizdem pronikl po levé straně domácí Došlý, zpětnou přihrávkou našel Dvořáka, který míč posunul na volného Mužíka a ten volejem ze 17 metrů zamířil k levé Arkenbergově tyči – 3:0.

Aktivita domácích pokračovala i v úvodu druhého poločasu, ale po Mužíkově tr. kopu zachytil míč před nabíhajícím Knakalem hostující gólman. V 50. minutě zakončil akci hostů střelou nad Houdkovu branku Šíma a na druhé straně pálil z 23 metrů, po Mužíkově přihrávce, vedle domácí Braun. Poté se na chvíli chopili aktivity hosté a hned se jim to vyplatilo. V 54. minutě rozehrál tr. kop z 25 metrů Šíma, domácí Bauer ve vzduchu prohrál souboj s Geňem, který hlavou z osmi metrů snížil na 3:1. Domácí poté opět začali tahat za delší konec, stále více dotírali na soupeřovu branku, začali hosty výrazněji přehrávat ve středu hřiště, kde svým nasazením a pohybem vyhrávali většinu soubojů a využívali každé možnosti k cestě na Arkenberga. V 66. minutě zahájil své galapředstavení domažlický Došlý, když zatáhl míč po levé straně, utekl dvěma obráncům a střelou z 10 metrů překonal soupeřova brankáře – 4:1.

O tři minuty později našel Mužík našlápnutého domažlického kanonýra a Došlý se zapsal podruhé do listiny střelců, když z 15 metrů zamířil k levé tyči – 5:1. Uteklo pouhých sedm minut a Došlý završil svůj čistý hattrick, když vybojoval míč, utekl hostujícím zadákům a střelou z šestnáctky zvýšil na konečných 6:1. Poté ještě mířil po Bártově centru z šestnáctky střídající Krejčí vedle soupeřovy branky a na druhé straně se neprosadili svými centry Hucl a Huška. V závěru zápasu se pak počtvrté již neprosadil Došlý, ani Braun, mířící vedle Arkenbergovy branky, v 88. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Strejc, našel Brauna, který pohotově ze 17 metrů vystřelil, ale Arkenberg jeho střelu výtečně vyrazil ke Strejcovi a následně zneškodnil i střelu tohoto domácího obránce, zprava z šestnáctky. V poslední minutě nepřekvapil Houdka hostující Šollar a s tr. kopem Šímy si domažličtí zadáci poradili, aby mohli začít oslavovat zasloužené vítězství.

J. Domažlice: Houdek – Knakal, Matas, Bauer, Pyrka – Bezděk (72. Strejc), Braun, Mužík (81. Leitl), Bárta – Dvořák (77. Krejčí), Došlý. Trenér: Stanislav Purkart.
1. FC Karlovy Vary: Arkenberg – Hucl, Stehlík, Huška, Jankovský – Nerad (71. Šollar), Farmačka (46. Túma), Ivasko, Šíma – Holub, Geňo (75. Bednář). Trenér: Zdeněk Procházka.
Branky: 26. Braun, 41. Mužík z PK, 44. Mužík, 66., 69., 76. Došlý – 54. Geňo. HR: Blaschke – Šimek, Valenta, ŽK: 2:1 (Braun, Matas – Geňo). Diváků 250. ⋌(vok)

10.5.2013
Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.