Posílený Písek nakonec Domažlice nezdolal

Písek – K dvanáctému zápasu sezony zamířili fotbalisté třetiligových Domažlic na jih Čech, na půdu tápajícího Písku. Kromě obávaného kanonýra Zušťáka, jemuž se proti Jiskře daří, domácí farma prvoligového 1. FK Příbram nasadila do utkání Huňu a Valentu. V sestavě Jihočechů nastoupil i uzdravený Petr Jendruščák, který jaro odehrál za tým z Chodska.

23.10.2012

Z utkání fotbalistů Jiskry Domažlice v Písku.Foto: Jan Škrle

FC Písek – Jiskra Domažlice 1:2 (1:0)
Hosté do utkání vstoupili bleskově a hned ve 20. vteřině se do zakončení dostal Dvořák, ale mířil vysoko nad. První patnáctiminutovku byli hosté odvážnější a aktivnější, Satrapa musel ve 14. minutě řešit nedorozumění píseckých beků a před dotírajícím Bártou uklidil míč na roh. Domácí pak ale začali hrát a Valenta ve 21. minutě zahrozil individuálním průnikem a střelou, kterou musel zlikvidovat Houdek. Velkou šanci měl i na druhé straně Pyrka, který šel z úhlu do přečíslení, ale jeho rána skončila s přispěním Satrapy jen rohovým kopem hostů. Domácí pak svou zvýšenou aktivitou získali lehkou územní převahu, která přinesla i vedoucí gól. Ve 42. minutě zakombinovali Malý a Huňa, jenž předložil nabídku do vápna na Zušťáka a ten zkušeně podél Houdka otevřel účet zápasu – 1:0.

Raketový nástup do druhého poločasu předvedl opět Zušťák, který hned ve 46. minutě po kolmici od Malého stál tváří v tvář Houdkovi, ale ´batman´ v bráně hostů předvedl další skvělý zákrok a svůj tým udržel ve hře. Písek chtěl přidat druhou uklidňující branku, ve 48. minutě těsně před Zušťákem uklidil na roh stoper Matas. Další šanci promarnil v 57. minutě písecký Mašát, který se probil přes obranu do zakončení, ale jeho technická rána o půl metru přelétla břevno. I hosté zahrozili, jmenovitě v 62. minutě Bezděk, který hlavičkoval po centru Bárty, ale Satrapa vyrazil na roh. V 66. minutě se po špatném odkopu Satrapy dostal k míči Mužík, ale jeho technickou střelu si Satrapa pohlídal.

Z protiútoku mohlo být s hosty hůř, Malý přiťukl za obránce na Zušťáka, jehož pohotovou a jedovatou střelu musel Houdek s vypětím všech sil odvrátit na roh. Domácí pak v obavě o výsledek zalezli a nechali hrát Domažlice, které toho využily. V 74. minutě měl Mužík velmi výhodnou pozici při přímém kopu. Střela z jeho kopačky se odrazila od břevna a míč do opuštěné brány uklidil Růžička – 1:1. Marně se domácí dožadovali u rozhodčí Simmerové odmávání offsidu, jelikož byli přesvědčeni, že dorážející hráč byl při střele už za obrannou linií. Zušťák ještě vyfasoval za protesty žlutou kartu a gól platil.

Domácí po vyrovnání znervózněli a v 88. minutě toho využil hostující Matas, který se zmocnil odraženého balónu a jeho střelu k tyči Satrapa propustil nešťastně do své brány – 1:2. Domácí se vrhli do útoku a Mašát hned za minutu mohl vyrovnat, ale jeho střela zpoza vápna šla těsně mimo. V 90. minutě pak ještě úřadoval asistent rozhodčího Martínek, tentokrát na druhé straně, když místo pokutového kopu po faulu na pronikajícího Malého odmával útočný faul.

Trenér Domažlic Stanislav Purkart: „Bylo to bojovné utkání, ve kterém jsme v prvním poločase nehráli dobře. Domácí nás předčili v agresivitě a chuti po vítězství. Zaslouženě šli do vedení, ale my jsme měli hru pod kontrolou. Hráče jsme upozorňovali na Zušťáka, jenže stejně nám dal gól. Do druhé půle jsme nastoupili s větší agresivitou a víc jsme se tlačili do šestnáctky. Vyrovnali jsme, soupeř trochu znervózněl a my přidali druhý gól. Naše vítězství bych označil za šťastné, zápasu by víc slušela remíza, ale chyba domácího brankáře při druhém gólu nám přidělila tři body. K diskuzi o vyrovnávacím gólu se nemohu vyjádřit, situaci jsem dobře neviděl."

Trenér Písku Jaroslav Kostka: „Hráli jsme doma, chtěli jsme získat tři body, bohužel nemáme ani jeden. V prvním poločase jsme zaslouženě vedli 1:0, kdybychom v první minutě druhé půle proměnili velkou šanci Honzou Zušťákem na 2:0, asi bychom zápas dotáhli do vítězného konce. Bohužel pak jsme inkasovali a nakonec prohráli. Ke sporné situaci po vyrovnávací brance se také nemohu vyjádřit, chytřejší budu až po zhlédnutí videa. Ale podle hráčů, kteří u toho byli, gólu předcházel jasný ofsajd, který rozhodčí Simmerová nezaregistrovala. Když jeden z našich nejzkušenějších hráčů z prvoligovými zkušenostmi Michal Mašát má po zápase v očích slzy bezmoci a Martinu Malému se se studem omlouvá soupeřův gólman, rozhodně v řízení zápasů není něco v pořádku a už by se s tím konečně mělo něco dělat. Ne že nás řežou venku, ale i doma. Další kapitolou jsou naše příbramské prvoligové posily. Huňa bojoval, ale Valenta toho moc nepředvedl. Jestli máme prohrát 1:2 nebo 1:3 je už jedno a raději budeme dávat přednost vlastním hráčům."

Kapitán Písku Jan Zušťák: „Na rozdíl od pomezní sudí jsem situaci při vyrovnávacím gólu viděl velmi dobře, a byl to jednoznačný ofsajd. Ta slečna vůbec netušila, o co při přímém kopu šlo. Při střele jsem vyběhl a hráči soupeře zůstali jednoznačně v ofsajdu. Určitě nás to ale neomlouvá, dnes jsme měli vyhrát. Ten gól, ale i druhý jsme si dali vlastně sami a tím Domažlice zaslouženě vyhrály. My měli zvýšit na dva nebo i tři nula. Spoléhat na to, že Zušťák bude pořád rozhodovat zápasy, je špatné. Za stavu 1:0 se spoluhráči zatáhli dozadu a já vepředu zůstal sám, tak se zápas nedohrává. K trestňáku před vyrovnávací brankou vůbec nemuselo dojít, kdyby Basaraba nepropadl na půlce a přerušil hru hned tam. Satrapa se podepsal na obou gólech, o druhém vůbec nemluvím. Jsou to mladí kluci, v jednom zápase zazáří, druhý pohřbí. Zápas jsme si prohráli sami, jestli budeme takhle pokračovat, za chvíli budeme v divizi." ⋌Jan Škrle

FC Písek: Satrapa – Hájovský, Holub, Basaraba (90. Krejčí), Motejzík, M. Malý, Mašát, Zušťák, Jendruščák, Valenta, Huňa.
Jiskra Domažlice: Houdek – Ružíčka, Bauer, Mužík, J. Malý (69. Došlý), Sladký, Bárta, Dvořák (90. Veselý), Bezděk (83. Strejc), Matas, Pyrka.
Branky: 42. Zušťák – 74. Růžička, 88. Matas. Rozhodčí: Schröter – Martínek, Simmerová. ŽK: 2:2 (4. Basaraba, 74. Zušťák, 83. Malý – 77. Růžička). Diváků: 310. ⋌(jšk)

23.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Z víkendového programu na zámku Depold v Kanicích.

Kanický zámek chystá ochutnávky i prohlídky

Přemílání starých bab na mladá děvčata - lidová taškařice v Kolovči byla hlavním magnetem tamní pouti.

Kolovečtí připravili třídenní pouťové slavnosti

Zloděj ukradl z pozemku u domu motorku, klíče i technický průkaz

Horšovský Týn – V úterý dosud neznámý pachatel ukradl z pozemku u domu v Horšovském Týně zaparkovaný motocykl MS Piaggio včetně klíče k motocyklu a malého technického průkazu.

Muž zemřel i přes pomoc kolegů

Meclov – Dramatické chvíle prožívali ve středu dopoledne lidé v jedné meclovské firmě.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Mezi veterány je přihlášen i 107 let starý automobil

Domažlice – Sobotní 43. ročník Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádaný Veteran car clubem Domažlice slibuje opět skvělou podívanou na krásné staré stroje. Startovní pole je tradičně velmi pestré, abecedně vzato od aerovek až po Zündapp. Celkem 6 motocyklů a 7 automobilů je starých 90 a více let.