ČFL: Fotbalisté Jiskry otočili zápas v Písku

Písek /FOTOGALERIE/ - Krize Písku se prohlubuje, špatná nálada a rozhořčení panovalo po dalším domácím zápase s Jiskrou Domažlice, které hosté vyhráli 2:1. Přitom měl Písek utkání pod kontrolou, ale místo toho, aby navýšil své vedení z prvního poločasu, nechali si domácí dát dvě branky, které utkání otočily.

21.10.2012

Z utkání fotbalistů Jiskry Domažlice v Písku.Foto: Jan Škrle

FC Písek – Jiskra Domažlice 1:2 (1:0)

Hosté do utkání vstoupili bleskově a hned ve 20. vteřině se do zakončení dostal Dvořák, ale mířil vysoko nad. První patnáctiminutovku byli hosté odvážnější a aktivnější, Satrapa musel ve 14. minutě řešit nedorozumění píseckých beků a před dotírajícím Bártou uklidil míč raději na roh. Domácí pak ale začali hrát a Valenta ve 21. minutě dobře zahrozil individuálním průnikem a střelou, kterou musel zlikvidovat Houdek.

Velkou šanci měl i na druhé straně Pyrka, který šel z úhlu do přečíslení, ale jeho rána skončila s přispěním Satrapy jen rohovým kopem hostů. Domácí pak svou zvýšenou aktivitou získali lehkou územní převahu, která přinesla i vedoucí gól. Ve 42. minutě zakombinovali přesně Malý a Huňa, jenž předložil výbornou nabídku do vápna na Zušťáka a ten zkušeně podél Houdka otevřel účet zápasu – 1:0.

Raketový nástup do druhého poločasu předvedl opět Zušťák, který hned ve 46. minutě po kolmici od Malého stál tváří v tvář Houdkovi, ale hostující gólman předvedl skvělý zákrok a svůj tým udržel ve hře. Písek chtěl hodně přidat druhou uklidňující branku, ve 48. minutě těsně před Zušťákem uklidil na roh stoper Matas. Další gólovou promarnil v 57. minutě písecký Mašát, který se probil přes obranu do zakončení, ale jeho technická rána o půl metru přelétla břevno.

I hosté zahrozili, jmenovitě Bezděk v 62. minutě, který hlavičkoval po centru Bárty, ale Satrapa vyrazil na roh. V 66. minutě se po špatném odkopu Satrapy dostal k míči Mužík, ale jeho technickou střelu si Satrapa pohlídal. Z protiútoku mohlo být s hosty hůř, Malý přiťukl za obránce na Zušťáka, jehož pohotovou velmi jedovatou střelu musel Houdek s vypětím všech sil odvrátit na roh.

Domácí pak v obavě o výsledek zalezli a nechali hrát Domažlice, které toho využily. V 74. minutě měl Mužík velmi výhodnou pozici při přímém kopu. Střela z jeho kopačky se odrazila od břevna a míč do opuštěné brány uklidil Růžička – 1:1. Marně se domácí dožadovali u rozhodčí Simmerové odmávání offsidu, jelikož byli přesvědčeni, že dorážející hráč byl při střele už za obrannou linií. Zušťák ještě vyfasoval za protesty žlutou kartu a gól platil.

Domácí po vyrovnání znervózněli a v 88. minutě toho využil hostující Matas, který se zmocnil odraženého balónu a jeho střelu k tyči Satrapa propustil nešťastně do své brány – 1:2. Domácí se vrhli do útoku a Mašát hned za minutu mohl vyrovnat, ale jeho střela zpoza vápna šla těsně mimo. V 90. minutě pak ještě jednou úřadoval asistent rozhodčího, tentokrát na druhé straně Martínek, jenž místo pokutového kopu po faulu na pronikajícího Malého odmával útočný faul. Více v pondělním Domažlickém deníku!

Branky: 42. Zušťák – 74. Růžička, 88. Matas. ŽK: 3:1 (Basaraba, Zušťák, Malý – Růžička). Rozhodčí: Schröter – Martínek, Simmerová. Diváci: 310

Písek: Satrapa – Motejlík, Májovský, Holub, Jendruščák – Huňa, Malý, Basaraba (90. Krejčí), Mašát, Valenta – Zušťák.

Domažlice: Houdek – Bauer, Matas, Růžička, Sladký – Pyrka, Bárta, Malý (69. Došlý), Mužík – Bezděk (83. Strejc), Dvořák (90. Veselý). Připravil: Ladislav Burget / FC Písek Foto Jan Škrle

21.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Opustili nás.

Opustili nás

Mladý řidič havaroval v Borovici.

Mladý řidič havaroval v Borovici, před jízdou pil

Veteráni zamíří do serpentin pod Korábem

Domažlice – Již tuto sobotu, 19. srpna, pořádá Veteran car club Domažlice 43. ročník mezinárodní Jízdy spolehlivosti historických vozidel. Přestože je určena pouze pro automobily a motocykly do roku výroby 1955, pořadatelé obdrželi téměř 140 přihlášek českých i německých zájemců o start.