ČFL: Radost Chodům přinesla až penalta Mužíka

Domažlice – Ve třetím kole České fotbalové ligy se domažlická Jiskra představila v domácím prostředí. Českolipský Arsenal jel na Jiskru Domažlice s tím, že zde chce udělat výsledek a skoro se mu to povedlo. Vše zhatil nařízený pokutový kop v předposlední minutě řádné hrací doby, kdy dle hlavního arbitra Berky fauloval kapitán hostí Broschinský jednoho z domácích hráčů ve vlastním pokutovém území. Sám hráč uznává, že šel do skluzu, stejně jako protihráč, jenže on trefil míč a soupeř ne, takže nařízený pokutový kop byl z kategorie přísných.

27.8.2012 3

Domažlický Jan Matas v souboji s českolipskými Beranem (15) a Broschinským (18).Foto: Vojtěch Kotlan

Domažlice – Č. Lípa 2:1
V prvním poločase si domácí vyloženou šanci nevypracovali, naopak důrazní a dobře kombinující hosté několikrát zahrozili a dvě jejich tutovky vychytal brankář Houdek. Domažlické útoky defenzíva České Lípy včas likvidovala. Po změně stran byli hosté dvacet minut aktivnějším celkem a po autovém vhazování míč propadl k volnému Gibalovi, který zblízka skóroval. Domácí zvýšili tlak, po rohu Mužíka vyrovnal hlavou Matas a v závěru rozhodl Mužík z penalty nařízené za faul ve vápně.

Poločas: 0:0. Branky: 79. Matas, 88. Mužík z PK – 70. Gibala. Rozhodčí: O. Berka. ŽK: 1:1. Diváci: 360.

Domažlice: Houdek – Strejc (75. Bezděk), Růžička, Matas, M. Mandous – Leitl, Mužík, Sladký, Došlý (55. Bárta) – Veselý (64. Malý), Dvořák. Trenér Stanislav Purkart.

Ostatní výsledky: Kladno – Králův Dvůr 3:1 (0:1, 49. Toth, 55. Zahálka, 85. Cafourek – 45. Petr), Vltavín – Karlovy Vary 3:1 (2:0, Předota 2, Pečeňa – Vu), Strakonice – Chrudim 2:1 (0:0, 90. Repa, 90. +4. Hudson – 48. Vodrážka), Písek – Kunice 0:4 (0:0, 65. Hell, 68. Kalouda, 70. Kopta, 76. Radoš), Sparta B – Horní Měcholupy 2:0 (1:0, 15. a 48. J. Brabec), Převýšov – Chomutov 4:1 (1:1, Voltr 2, Schwarz, Petřík – Smrž), Zápy – Hlavice 2:1 (2:1, 19. a 42. z PK Drasnovič – 45. J. Dvořák), Kolín – Roudnice 2:2 (2:1, 10. Novotný, 21. Štoček – 16. a 56. Macháček).

Policie hledá řidiče BMW. Ujel od nehody

Doubrava – Policisté hledají svědky nehody, ke které došlo 11. října v 7:50 hodin v Doubravě před domem č. p. 2.

Slabá úroda. I přesto se horšovskotýnští zahrádkáři chystají na velkou výstavu

Horšovský Týn – Na nepříznivý rok si stěžují téměř všichni zahrádkáři. Pozlobily je hlavně dubnové mrazíky, které překazily letošní úrodu ovoce.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Kdyňští ochotníci uvedli derniéru své první hry

Kdyně – Členové místního ochotnického divadla Máj rozesmáli diváky ze Kdyně derniérou své povedené hry Mátový nebo citron.