Stanislav Purkart, trenér Jiskry Domažlice: „Věděli jsme, co od soupeře čekat, doma jsme chtěli hrát svoji hru. Jenže jsme předvedli poločasy jako den a noc. Ten první byl z naší strany možná nejlepší, jaký jsme na jaře sehráli. Nechybělo nasazení a chuť, kluci rozhodli zápas už v první půli, kdy dali čtyři góly, třikrát nastřelili brankovou konstrukci. O přestávce jsme je nabádali, aby nepolevili v koncentraci, což se bohužel stalo. Možná pod dojmem výsledku byli příliš seběvědomí na úkor zodpovědnosti. Vítězství si ale vzít nenechali. Jsem rád, že jsme i v pátém utkání po sobě bodovali. Do konce soutěže zbývají odehrát čtyři utkání. Nyní nás čeká rezerva Sparty, to už bude k dispozici i vykartovaný stoper Bauer. Pevný cíl od vedení stanoven není, ale pošilháváme po čtvrté příčce v tabulce."

František Dvořák, autor dvou gólů Jiskry: „Delší dobu hrajeme dobře, vždy je jen otázka, komu to tam zrovna spadne. Já už potřeboval dát gól, naposledy jsem se totiž trefil proti Královu Dvoru. Při tom mém prvním gólu šel Petr Došlý ze strany na bránu, vystřelil, gólman to k němu vyrazil zpátky, a protože už byl z úhlu, vrátil mi to pod sebe. Při tom druhém Petr Mužík vybojoval na polovině míč, já si všiml, že stopeři jsou daleko od sebe, tak jsem mezi ně naběhl a ´Munda´ mi dal parádní přihrávku. Se svým výkonem jsem dnes spokojen, dokonce byla šance na hattrick, když jsem byl za stavu 4:2 faulován a měla se pískat penalta."

Alexandr Fečo, trenér FC Písek: „Přijeli jsme bez deseti hráčů, taková absence by porazila každé mužstvo. Nastoupilo za nás pět dvacetiletých kluků z B mužstva, kteří jsou zvyklí hrát přebor, takže rozdíl v kvalitě mužstev byl obrovský. To se projevilo už v prvním poločasu, který jsme prohráli 4:0. Do druhé půle nastoupili alespoň Seitl s Holubem, kteří ale pořádně netrénovali, takže nemohli hrát od začátku. Zvedli jsme se a výsledek kosmeticky upravili. Hlavně už jsme nedostali další gól, takže výsledek nakonec vypadá přijatelně. Ale domácí vyhráli zaslouženě a gratuluji jim. První dva zápasy sezony jsme ještě odehráli v optimální sestavě, ale od třetího kola na nás sedla smůla, v Kunicích se nám zranili levé křídlo Polodna a defenzivní záložník Kalášek. Vzápětí se zranili stopeři Pivoňka s Holubem a už to jelo. Dnes jsme přijeli bez brankáře Vršeckého, který hrál tři zápasy pod injekcemi, ale už to nejde, útočníka Zušťáka, který má ze zápasu v Hlavici natažené lýtko. Chyběli i podhrotový hráč Malý a Macháček z Příbrami, který za nás šel pět zápasů, ale bere antibiotika. To jsou všechno klíčoví hráči, žádní pěšáci. Tvoří hru a charakter celého mužstva. Jestliže je nemáte, není o co se opřít a pak samozřejmě děláte takové chyby. Za předešlého angažmá v Čížové jsem si na celou sezonu vystačil s pěti bránci, v Písku jsem jich už vystřídal třináct. Ti kluci na sebe samozřejmě nejsou zvyklí a dělají chyby. Nyní je na vedení klubu, jakou cestou se chce dál ubírat, zatím žádný závěr nevzešel. Já jsem jen trenér, my musíme třetí ligu důstojným způsobem dohrát."