Vyberte si svůj regionální Deník

ČFL: Poslední soupeř Jiskry sezony prohrál

MFK Chrudim – FC Písek 1:0 Autor: Foto: Karel Dvořák

4.6.2012

Chrudim – Ve 32. kole České fotbalové ligy zdolal již jistý vítěz soutěže soupeře ze spodních vod tabulky nejtěsnějším rozdílem.

MFK Chrudim – FC Písek 1:0 (0:0)
Jihočeši ještě nemají jistotu setrvání v soutěži, a tak pod dojmem dvou předchozích porážek Chrudimě, zkusili vybojovat také nějaký bodík. Tentokrát to už ale „emefkáči" nepřipustili. První dvě příležitosti měli ovšem hosté. Ve 4. minutě pálil Jakobovský zblízka nad Mrázkovu svatyni a v 11. minutě hostující kapitán Zuťák mířil jenom do gólmana. Na druhé straně poprvé protáhl brankáře Satrapu Holub ve 14. minutě. Za tři minuty střílel Kesner, ale obránce Busta stačil odvrátit před brankovou čárou. Před poločasem měl Kesner mnohem nepřesnější mušku, když z malého čtverce střílel vysoko nad.

V 50. minutě Kesner trefil pouze brankáře a z protiútoku se dostal do nadějné šance Šťastný, ale gólman Mrázek stačil včas vyběhnout. V 68. minutě předvedl brankář Satrapa hned dvě minely, ale nakonec z toho domácí nic nevytěžili. Kesnerovu střelu opět odvrátil z prázdné brány Busta. A tak se rozhodlo až čtvrthodinku před koncem. Ve skrumáži v šestnáctce hostů se nejlépe orientoval Hauf a „zahrabal" Písek k porážce 1:0. V závěru se mohlo ještě dvakrát měnit skóre, ale stav zůstal stejný i po lobu Holuba asi ze 40 metrů, který skončil těsně nad opuštěnou bránou, a po sólu Štrajta, které zlikvidoval Mrázek.

Fakta – branka: 76. Hauf. Rozhodčí: Houdek (Plzeň). ŽK: 0:1. Diváci: 240. Poločas: 0:0. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský (66. Vladyka), Kesner (88. Andrle), Vodrážka, Hauf, Vágner (46. Dostálek) – Holub. FC Písek: Satrapa – Jakobovský, Pivoňka, Busta, Pavlík (46. Štrajt) – Šlehofer, Kohút (46. Baubín), Malý, Šťastný – Klavík (32. Krejčí), Zu­ťák.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimě: „Soupeř měl výškovou převahu, kterou využíval při standardních situacích před oběma brankami. Několik šancí zůstalo nevyužito a když jsme nedokázali dotlačit do sítě skoro z brankové čáry, tak už to vypadalo, že ani tentokrát nevyhrajeme. Naše snaha však byla nakonec přece jen odměněna třemi body. Sice nám už prvenství nikdo memůže vzít, ale už jsme chtěli bodovat naplno. Posledních čtrnáct dnů už máme jiný rytmus přípravy, je taková předletní, ale hráči se s tím dokázali vyrovnat, za což jim patří dík."

Autor: Petr Novák