V probíhající sezoně to už s Chrudimáky není tak růžové, jsou zatím na 10, místě s 20 body, zatímco Domažličtí jsou na páté příčce s 28 body. Posunuli se tam po středeční dohrávce, kdy hladce přehráli rezervu pražské Sparty 4:1.

To celek MFK v minulém kole ztratil zbytečně další body, když podlehl na hřišti nováčka SK Zápy 1:2. Přitom v prvním poločase nastřelil Vácha tyč a břevno a několik dalších šancí MFK zůstalo nevyužito. Po hodině hry sice otevřel skóre Radouš hlavičkou po rohovém kopu Vladyky, ale v posledních šesti minutách domácí otočili skóre ve svůj prospěch jedinými dvěma střelami, které nasměrovali na chrudimskou bránu za celý zápas. Tomu už se říká opravdu pech.

„Rozhodně si už nemůžeme dovolit nějakou další bodovou ztrátu, abychom mohli přezimovat v relativním klidu. Kluci jsou na soupeře pořádně nažhaveni a odhodláni oplatit mu jarní nečekaný debakl. Nebude to ale určitě nic lehkého, proto bych bral i výhru o jediný gól," podotkl vedoucí mužstva MFK Jan Sládek.

Poslední podzimní utkání Za Vodojemem začíná v sobotu od 10.15 hodin a pikantní bude to, že za hlavní rozhodčí byla určena žena. „Snad nám přinese štěstí," pousmál se Jan Sládek…