Ohlasy trenérů na zápas MFK Chrudim a Jiskry

Domažlice - Dva góly Jiskry vstřelené rychle za sebou v době narůstajícího tlaku suveréna ČFL rozhodly o tom, že Domažlice nakonec vyhrály v Chrudimi vysoko 5:1.

21.5.2012

Trenér Jiskry Domažlice Stanislav Purkart.Foto: Deník/ Václav Tauer

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Z utkání jsem měl trochu obavy. Poslední týden byl atypický z hlediska doznívajících oslav našeho prvenství, zdravotního stavu hráčů, kteří možná podvědomě z těchto důvodů polevili. Byť jsme první poločas prohrávali, tak se tým dokázal ve druhé půli zvednout, vyrovnali jsme a zhruba 25 minut soupeře přehrávali. Pak jsme dostali laciný gól a tým to pak už neuhrál a závěr zápasu jsme byli pod psychickou dekou. Soupeř byl maximálně produktivní a zaslouženě vyhrál. Porážka pro nás naštěstí není žádnou tragédií."

Stanislav Purkart, trenér Jiskry Domažlice: „Opět jsme k utkání přistoupili zodpovědně, důsledně jsme bránili a po zisku míče jsme byli nebezpeční. V první půli, která tolik vyložených šancí nepřinesla, nám vyšel nákop za obranu a Jarda Kovařík využil nedorozumění brankáře s obránci. Ve druhé půli vyvinuli domácí tlak, který byl korunován vyrovnávací brankou, ale nám se povedlo dvěma góly po sobě znovu dostat do zápasu, soupeř to pak otevřel a my přidali ještě dva góly. Závěr jsme dohráli ve velké pohodě. Nakolik se na výkonu domácích projevila jistota prvenství, nevím, nechci snižovat náš výkon. Na našem výkonu se odrazila dobrá pohoda v týmu po sérii výher. Nastoupili jsme v rozestavení čtyři čtyři dva, do toho nesaháme, daří se nám. Vyjížděli jsme v pět hodin ráno, ale dobře jsme se rozcvičili, zápas s již jistým vítězem ČFL kluky motivoval." ⋌(nov, tau)

21.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Z domu ukradl 60 tisíc

Střet kamionu a osobního auta u Březí.
10

Nehoda v Březí zablokovala páteřní tah na Folmavu

Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.

Chodská Lhota – Pohádková procházka v Chodské Lhotě přilákala sedm desítek dětí. Akci připravili místní zahrádkáři ve spolupráci s volejbalistkami.