ČFL: Arsenal hrál poprvé na jaře doma a zdolal béčko Liberce

Česká Lípa - Za domácí celek se trefili Broschinský a Jordák, hosté snižovali zásluhou Daniela

22.3.2012

Další tři cenné body do tabulky si připsala Česká Lípa. Nikovski bojuje s Bínou. Foto: Deník/Jaroslav Marek

V prvním jarním domácím zápase přivítal českolipský Arsenal na svém hřišti rezervu Slovanu Liberec, která přijela posílená o několik hráčů z širšího kádru A-mužstva.

Arsenal Česká Lípa A - Slovan Liberec B 2:1 (1:0)

Skóre utkání otevřel na konci prvního poločasu kapitán domácích Jan Broschinský, který proměnil nařízenou penaltu. V 70. minutě zvýšil na 2:0 Jaroslav Jordák, který se výborně zorientoval na malém vápně. Jenomže o drama se postaral výstavní střelou z dálky Erik Daniel, který snížil na 2:1. Jednobrankový náskok už ale Českolipští uhájili a dokráčeli ke druhému vítězství v řadě.

Trenér Arsenalu František Šturma po zápase říkal: „Věděli jsme, že nás čeká skutečně kvalitní soupeř. Liberec přijel opravdu s dobrými hráči, kteří jsou v kádru áčka. Svoji kvalitu mají víc než na ČFL, proto jsem velmi rád, že jsme to zvládli.“

Kouč Liberce Jaroslav Vodička přivezl k Ploučnici několik fotbalistů z širšího kádru A-mužstva, na soupisce Slovanu se objevili Soběslav, Polák, Bína, Hadaščok, Zieris, Ndemen, Vlasko a Musiol. Ovšem byli to svěřenci trenéra Františka Šturmy, kteří zahrozili jako první. Z hranice vápna napřáhl Jordák, ale jeho střelu zablokovala pozorná liberecká obrana.

V 7. minutě vhodil dlouhý aut až do šestnáctky Zulič a Polák měl co dělat, aby odvrátil balón do bezpečí. Založit kloudnou akci se pokusila dvojice Ndemen Daniel, ovšem jejich snahu zhatil výborným obranným zákrokem Patka. Následně se hosté provinili proti pravidlům a Kučera z přímého kopu minul Kolářovu klec.

O několik chvil později se na malém vápně objevil Procházka, jenže jeho pokus měl spíše propagační parametry. Větší starosti měl liberecký brankář Kolář s centrem Kučery, který mu vypadl z rukavic, ale celá situace dopadla pro Liberec dobře. Ke slovu se na opačné straně hřiště dostal Ndemen, pro něhož by byla malá i ragbyová branka.

V 31. minutě měl dobrou příležitost Šmidrkal, avšak jeho hlavičce chybělo několik centimetrů. O moc lépe se nevedlo ani Zuličovi, jehož vlaštovka skončila dva metry vedle Kolářovy svatyně. Minutu před koncem poločasu byl v pokutovém území faulován Šmidrkal a rozhodčí nařídil penaltu. K exekuci pokutového kopu se postavil Jan Broschinský, který nedal Kolářovi sebemenší šanci zareagovat 1:0.

„Je pravda, že první poločas nebyl pro oko diváka moc lahodící. Šancí moc nebylo, ale zase na druhou stranu my jsme Liberec také k ničemu nepustili, konstatoval českolipský kormidelník.

V úvodu druhé půle zazlobil střídající Vrabec, jehož pěkné ráně scházely milimetry. V 53. minutě vznikla před Kolářem „trma vrma!, ale jak Procházka, tak ani Knobloch se k míči nedostali. Vzápětí mohli jít domácí do dvoubrankového vedení, po pěkné nabídce od Broschinského hlavičkoval pouze do gólmana Procházka.

Poté, co Liberečtí faulovali, se k trestnému kopu postavil tradiční exekutor Vrabec, ale ani tentokrát mu přáno nebylo. V 70. minutě se už hostitelé dočkali, na malém vápně se nejlépe zorientoval Jaroslav Jordák, který prostřelil Koláře podruhé 2:0. Snížení měl na kopačce Vlasko, ale svým zaváháním nechal vyniknout Bojčuka.

Českolipský gólman musel být v pohotovosti také proti nebezpečně dotírajícímu Zierisovi, ale svou svatyni uhlídal. Přeci jen ale druhé čisté konto v řadě nevychytal, z dálky vyslal parádní ránu Erik Daniel a Bojčuk byl tentokrát bezmocný 2:1. V samotném závěru ještě Slovan hrozil, ale vyrovnávací gól už nevstřelil. Lípa tak těsné vítězství 2:1 uhájila.

„Jsem spokojený s tím, že defenzivně jsme to vzadu odehráli velice slušně. Co se týče ofenzívy, tak druhý gól padl po krásné kombinaci, ještě před tím hlavičkoval do brankáře Procházka. Ve druhé půli jsem viděl zlepšení z naší strany a v posledních deseti minutách, kdy jsme inkasovali, to bylo o vůli dotáhnout zápas do vítězného konce, což se povedlo,“ těšilo Františka Šturmu.

Branky: 44. Broschinský (pen.), 70. Jordák 82. Daniel. Rozhodčí: Jedlička Šifalda, Vitner. ŽK: 1:2. Diváci: 570.

Sestava Arsenalu: Bojčuk Broschinský, Bohata, Štálík, Zulič Knobloch, Patka, Kučera, Jordák (83. Beran) Šmidrkal (46. Vrabec), Procházka (69. Nikovski). Trenér Šturma.

Sestava Liberce: Kolář Bína, Zieris, Polák, Pokorný Ndemen, Soběslav (79. Suk) Rybanský, Daniel, Drobílek (57. Vlasko) Hadaščok (46. Musiol). Trenér Vodička.