V sobotním odpoledni sahal českolipský třetiligový tým Arsenalu po třetím vítězství za sebou, jenže tři minuty před ukončením řádné hrací doby fauloval gólman Bojčuk na hranici vápna Sklenáře a byla z toho penalta.

Trenér Petr Silnýk tomu řekl: „My jsme přijeli do Kunic s tím, že budeme vycházet z nějakého bloku, který jsme velmi dobře plnili. Chtěli jsme vyrážet do rychlých brejků, protože jsme věděli, kde má soupeř slabiny. Kunice a Pardubice patří mezi nejlepší mužstva v ČFL. Naši kluci předvedli nejlepší výkon venku, co se týče jara. I když jsme dostali z penalty v 87. minutě gól na 1:1, tak si kluci za dnešní výkon zaslouží pochvalu. Hrálo se v nasazení na obou stranách. Jsem rád, že jsme pro Lípu zachránili po dnešním výkonu Českou fotbalovou ligu."

Kunice - Arsenal Česká Lípa 1:1 (0:1)
První šanci si vytvořili domácí po centru Ličky se u brankové čáry dostal k míči Kopta, který nacentroval před branku, kde Bojčuk míč vyboxoval na velké vápno ke Sklenářovi, ten potom mířil vedle. O šest minut později nebezpečně vystřelil Kučera, míč proletěl těsně vedle tyče. Na druhé straně musel ukázat své brankářské dovednosti Bojčuk, když likvidoval přízemní střelu Sklenáře k tyči.

Ve 23. minutě si Broschinský přiťukl míč s Knoblochem, potom obešel u brankové čáry obránce, následoval přesný centr na hlavu Knoblocha, který se nemýlil 0:1. O dvě minuty později zahrozili domácí z rohového kopu Tenkla, kterému Bojčuk vytáhl jeho centr do bezpečí.

Ve 29. minutě po kolmé přihrávce Jamricha se do gólové šance dostal Kučera, mířil těsně vedle tyče. V následných minutách musel Bojčuk likvidovat dvě střely soupeře. Nejprve vyboxoval střelu Tenkla a poté Ličky.

V úvodu druhé půle zahodil svoji šanci ke vstřelení gólu Kučera, kdy se dostal před gólmana, dal to vedle. Po půl hodině hry musel domácí gólman Šilhavý likvidovat nebezpečnou střelu Jordána. Pak připravil gólovku Procházkovi Kučera, poté co zatáhl míč po pravé straně a přihrál zpětně Procházkovi, jenže ten netrefil branku. V 72. minutě stáli u Českolipských všichni fotbaloví svatí, když Sklenář z dvaceti metrů orazítkoval tyč.

V 74. minutě Knobloch přistrčil míč Jordánovi, jenže ten ztroskotal na domácím brankáři. O osm minut později opět Knobloch našel ve vápně u zadní tyče Procházku, ale ten to dal do gólmana. Domácím se podařilo skóre srovnat po zbytečném faulu Bojčuka na hranici vápna, když fauloval Sklenáře. Pokutový kop proměnil Šilhan 1:1.

Domácí trenérZdeněk Hašekpo utkání řekl: „Já si myslím, že to bylo dobré utkání. Ze strany soupeře byla dobrá taktika, která na nás platila. Soupeř nás překvapil dobrým pohybem, takže si myslím, že bod je zasloužený."

Touto remízou si áčko Arsenalu Česká Lípa pojistilo na příští sezonu třetí ligu. Tedy pokud se nestane něco nepředvídaného.

Branky: 87. Šilhan (pen.) 23. Knobloch. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:1 (Marič, Havlíček Vrabec). 120 diváků.

Česká Lípa: Bojčuk - Janek, Jamrich, Patka, Broschinský Knobloch (90+2.Zulič), Beran, Vrabec, Kučera, Jordák (82. Barciaga) Procházka (84. Šmidrkal). Trenér Silný.

Kunice: Šilhavý - Veselý, Kopta, Havlíček, Hyský, Lička (85. Němec), Marič (52. Rejhon), Tenkl, Engelmann (75. Koubek), Šilhan, Sklenář. Trenér Hašek.