K prvnímu přípravnému utkání před novou sezónou zajížděli českolipští fotbalisté na půdu nováčka divize do Nového Boru a vítěze zápasu určil už první poločas. V 8. minutě se po centru navrátilce Martina Finklára prosadil Martin Kučera, po něm přidal druhý gól Ladislav Beran. Dvě minuty před koncem první půle zaznamenal třetí trefu Petr Novotný. Arsenal si tak zpod Lužických hor odvezl vítězství 3:0.

Českolipští byli v tomto střetnutí velkým favoritem a svoji roli začali plnit už v úvodní minutě, ale Kaňkovského vychytal novoborský brankář Blumentritt. V 8. minutě však domácí gólman kapituloval, po Finklárově centru se míče zmocnil Martin Kučera a natřikrát otevřel skóre 0:1. Domácí zahrozili díky Kubešově centru, na který si gólman Bojčuk počkal.

Když se neprosadili hostitelé, udeřilo na druhé straně. Ladislav Beran přijal přesný centr a rozvlnil síť za Blumentrittem podruhé 0:2. Novoborští vystrčili růžky v 35. minutě, ale nejlepší střelec minulého ročníku krajského přeboru Suněk pálil nad branku.

O chvíli později se hostující útočník Novotný zbavil zasekávačkou Lebrušky, ale svou navštívenku poslal mimo. Sto dvacet sekund před přestávkou narýsoval Horák přesný pas na Petra Novotného II., který se tentokrát nemýlil 0:3.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se svěřenci trenéra Kubáně zlepšili a po zajímavých centrech přišly i pořádné šance. Hned dvě příležitosti měl Kopecký, jenže pokaždé mířil vedle Bojčukovy klece. Ani střídající brankář Nového Boru Linhart ale nebyl bez práce, proti tečovanému pokusu Berana vytasil perfektní reflexivní zákrok.

K další zajímavé akci se nachomýtl novoborský Burian, ale v koncovce trefil jen tyč. O pět minut později měl tentýž hráč druhou možnost k snížení, ani tentokrát však Bojčuka nepřelstil. V samotném závěru zápasu se prezentoval krásnou ránou v zeleném novoborském dresu nastupující Ghaňan Yakubu, Bojčuk ale jeho pumelici vyrazil na roh. To byl poslední moment tohoto klání, které Arsenal vyhrál 3:0.

Ohlasy po utkání
František Kubáň, trenér FC Nový Bor: "Dnešní utkání nám ukázalo hodně věcí. Především jsme ale zkoušeli hodně hráčů. První poločas jsme odehráli s jedenáctkou, která se na jaře zasloužila o postup do divize, do druhého poločasu už ale nastoupila úplně nová jedenáctka a pár hráčů z ní se nám ukázalo jako hodně dobrých, ale kteří to jsou si ještě nechám pro sebe. Lípa byla v první půli lepším týmem, ve druhé půlce, kdy jsme postavili jedenáctku z nových hráčů, které teď zkoušíme, tak se hra vyrovnala, ale nelze jednoduše říct, že ti noví jsou lepší, protože samozřejmě i Lípa poslala do druhé půle jiný kádr. Jsme první týden v tréninku, už ale víme, o které hráče budeme mít zájem. Bota nás tlačí hlavně v obraně, sem bychom potřebovali minimálně dva další hráče, a samozřejmě i útočníků je obecně málo, jednoho bychom určitě potřebovali."

Libor Macháček, trenér Arsenalu Česká Lípa: "Každý zápas má svůj význam. Bylo to naše první utkání v přípravě, takže pro kluky to bylo svým způsobem vysvobození, první pořádná hra uprostřed tréninků, které nyní máme. Vyzkoušeli jsme si celý náš kádr a víme o hráčích, kteří mají potřebnou kvalitu pro to, abychom s nimi mohli dál počítat. Čekají nás ale ještě další přípravné zápasy, ve kterých se budeme snažit najít a připravit optimální sestavu. Dnes s námi nastoupilo hned několik mladých hráčů z dorostu, kteří tak vlastně okusili první velké utkání a musím říct, že výkony některých z nich byly opravdu zajímavé."

Zřejmě i slavný detektiv s dýmkou a houslemi by měl ve středu odpoledne na přátelském utkání v Novém Boru velké problémy rozluštit, kdo vlastně hraje a jaké nové posily se týmy snaží vyzkoušet. Tedy zejména pokud by šlo o druhý poločas a speciálně o sestavu hostujícího týmu Arsenal Česká Lípa.

Na první pohled se přitom jako nejvíc matoucí jevilo složení novoborské jedenáctky ve druhé půlce středečního přípravného utkání. Za Bor totiž na hřišti nastupovali ve stejnou chvíli dva hráči s číslem 2 i dva hráči, kteří nosili na dresu shodně trojku. Diváku, vyznej se v tom! Malá útěcha: jeden ze dvou hráčů s číslem 2 je tmavé pleti.

Ke cti Novoborským slouží ale to, že o sestavu i přehled hráčů, které klub v utkání zkoušel, se po zápase funkcionáři klubu podělili. To českolipský klub vyhlásil na sestavu embargo „z taktických důvodů", zjevně právě kvůli hráčům, které klub zkoušel. Jejich jména vám tudíž nenabídneme.

Sestava FC Nový Bor: 1. poločas - Blumentritt Hruška, Vlk, Lebruška, Demke Stromecký, Šulc, Halbich, Vávra Suněk, Kubeš. 2. poločas (hráči, které klub zkouší) - Linhart Yakubu, Bartoš, Kopecký, Svoboda Rudolf, Švec, Novák, Brož Burian, Šerák.

Kádr Arsenalu Česká Lípa (bez jmen hráčů, které klub zkouší): Bojčuk, Parys, Štálík, Broschinský, Novotný II., Finklár, Holeček, Müller, Horák, Šimoník, Šlechta, Válek Kučera, Beran, Patka, P. Novotný I., Jordák. Autor: Michael Polák, Michal Šandor